Muzułmanie wstrzymują chrześcijańskie nabożeństwa w dwóch indonezyjskich miastach

Medan, Północna Sumatra.  (Flickr, Creative Commons)

Medan, Północna Sumatra. (Flickr, Creative Commons)

Surabaja, Indonezja (Morning Star News) – Muzułmańskie tłumy uniemożliwiły chrześcijanom oddawanie czci w dwóch miastach na indonezyjskiej wyspie Sumatra 19 maja, podają źródła.

Mówi się, że muzułmanie przeszkadzali chrześcijanom w nabożeństwie w kawiarni w wiosce Binjai, 13 mil od Medan, stolicy prowincji Sumatra Północna. W Ria, stolicy prowincji Bekanbaru na Sumatrze Południowej, muzułmanie podobno zatrzymali kościół Bethel Indonesia (Indonezyjski Kościół Bethel) nabożeństwo.

Podczas ataku na Sumatrę Północną co najmniej 40 muzułmanów pod przywództwem UT Ardianza i Ustad Alfan Daule przerwało południowe nabożeństwo, podczas którego kongregacja Mawar Sharon zgromadziła się w Jalan Sultan Hasanuddin, wiosce Sedia, Binjai, Sub-District Binjai. Według punktu sprzedaży z siedzibą w Pinchai w Kota MetroLangkatBinjai.com.

UT podobno powiedział tłumowi, że on i inni członkowie lokalnej społeczności sprzeciwiają się istnieniu i działalności kościoła Mawar Sharon. UT, lider oddziału partii przygotowującej się do wyborów krajowych w 2024 r., powiedział, że władze wydały kościołowi niewłaściwe pozwolenia.

„Wzywamy organy ścigania do zbadania niektórych urzędników państwowych, którzy powodują zamieszanie wśród miejscowych” – powiedział UT, dodając, że organizowanie chrześcijańskich nabożeństw na obszarze zdominowanym przez muzułmanów było prowokacją.

W Riya wideo pojawiające się w mediach społecznościowych pokazuje kościół Bethel w Indonezji przetrzymywany przez „osoby z zewnątrz” (Indonezyjski Kościół Bethel) od nabożeństwa do kościoła. Narrator mówi słuchaczom, że „GBI Church J.L. Oddawanie czci Rugun Jaya 3 nr 153” jest zabronione.

„Nie wolno nam się modlić – nie wiemy, skąd pochodzą ci obywatele” – mówi. – Może to obcy.

Obrót silnika. Henrik Logra, sekretarz wykonawczy Biura Sprawiedliwości i Pokoju Jedności Kościołów Chrześcijańskich (Indonezyjskie Stowarzyszenie Kościelne (lub PGI) powiedział Morning Star News, że PGI bada sprawy.

„Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z regionalnym kierownictwem PIG, aby dowiedzieć się więcej na ten temat, ale nie skomentowaliśmy tego” – powiedział Henrik.

READ  Wall Street traci czwartą sesję z rzędu w związku z perspektywami Fed

Andreas A. Yevangoe, były prezes PGI, potępił incydenty.

„To jest absolutnie godne ubolewania [kind of] Sprawa się powtarza” – powiedział Yevango w rozmowie z Morning Star News. „Konstytucja to przede wszystkim, w tym „porozumienia” między zainteresowanymi władzami, napastnicy ignorują przemówienie naszego prezydenta, które zawsze stawia słabe mniejszości w kącie”.

W styczniowym przemówieniu do przywódców regionalnych indonezyjski prezydent Joko Widodo powiedział, że konstytucyjne gwarancje wolności religijnej nie powinny mieć pierwszeństwa przed lokalnymi umowami.

„Konstytucja nie powinna zostać utracona z powodu traktatów. Niezależnie od tego, czy jest to jedno, dwa, trzy miasta czy regencje, bądź ostrożny w takich przypadkach” – powiedział Widodo na krajowym spotkaniu koordynacyjnym regionalnych przywódców w Sentul, Zachodnia Jawa, 17 stycznia.

Indonezja kieruje się swoją filozofią Panchasheela, rządowa polityka jedności i sprawiedliwości społecznej dla wszystkich różnorodnych ludów Indonezji. Andreas A. Yevango jest członkiem Agencji Rozwoju Ideologicznego Panchsheela (BBIP). PanchasheelaPowiedział, że funkcjonariusze organów ścigania nie powinni ulegać presji gangów.

„Jeśli tak się stanie, rząd przegra, a z kolei nie będzie miał władzy nad niektórymi grupami” – powiedział Yewango dla Morning Star News. „Później będzie bardzo trudno odzyskać władzę państwa”.

Opublikowany 15 maja raport na temat międzynarodowej wolności religijnej z 2022 r. stwierdza, że ​​chociaż konstytucja Indonezji zapewnia prawo do kultu, obywatele muszą zaakceptować ograniczenia ustanowione przez prawo w celu ochrony praw człowieka. Moralność, wartości religijne, bezpieczeństwo i porządek publiczny w społeczeństwie demokratycznym.

W raporcie zauważono również, że niektóre samorządy lokalne nałożyły prawa i przepisy ograniczające praktyki religijne, takie jak ograniczenia zabraniające praktyk szyickich lub ahmadi.

Raport Setara Institute for Democracy and Peace z 2022 r. odnotowuje niewielki wzrost przypadków naruszeń wolności religijnej do 333 przypadków w 2021 r., w porównaniu z 318 w 2021 r.

READ  Ministerstwo znosi wymóg pisania pracy dyplomowej na poziomie licencjackim

„Raport wykazał, że podmioty niepaństwowe przeprowadziły 175 ze 171 działań w 2021 r.” – mówi Departament Stanu. „Obejmowały one sprzeciw wobec budowy miejsc kultu, niszczenie miejsc kultu, zakazy głoszenia kazań i oskarżenia o bluźnierstwo”.

158 naruszeń popełnionych przez podmioty państwowe, w tym 47 przez samorządy lokalne, 23 przez policję i 14 przez instytucje edukacyjne. Oskarżenia o bluźnierstwo prawie się podwoiły, z 10 w 2021 r. do 19 w 2022 r. Najwięcej naruszeń miało miejsce w prowincjach Jawa Wschodnia (34), Jawa Zachodnia (25) i Dżakarta (24).

Na liście World Watch 2023 sporządzonej przez chrześcijańską organizację rzeczniczą Open Doors Indonezja zajmuje 33. miejsce na liście 50 krajów, w których najtrudniej jest być chrześcijaninem. Według raportu WWL Open Doors, społeczeństwo indonezyjskie przyjęło bardziej konserwatywny islamski charakter, a kościoły zaangażowane w prozelityzm są narażone na ataki islamskich grup ekstremistycznych.

„Kiedy kościół jest postrzegany jako głoszący i szerzący ewangelię, wkrótce spotyka się z oporem ze strony islamskich grup ekstremistycznych, zwłaszcza na obszarach wiejskich” – zauważono w raporcie. „W niektórych częściach Indonezji nietradycyjne kościoły mają trudności z uzyskaniem pozwoleń na budowę budynków kościelnych, a władze często ignorują ich dokumenty.”.

Jeśli chcesz pomóc prześladowanym chrześcijanom, odwiedź https://morningstarnews.org/resources/aid-agencies/ Aby uzyskać listę firm, które chcą Cię zaangażować.

Jeśli Ty lub Twoja organizacja chcielibyście pomóc w prowadzeniu Morning Star News poprzez oryginalne reportaże, aby zwiększyć świadomość prześladowanych chrześcijan na całym świecie, prosimy o współpracę. https://morningstarnews.org/donate/

###

© 2023 Morning Star News. Artykuły/zdjęcia mogą być reprodukowane przez Morning Star News. https://morningstarnews.org

Ćwierkać: https://twitter.com/morningstarnewz/

Facebook: https://www.facebook.com/MorningStarNews

Morning Star News to organizacja non-profit 501(c)(3), która polega wyłącznie na datkach od prześladowanych chrześcijan w celu dostarczania oryginalnych wiadomości. Poprzez dostarczanie wiarygodnych wiadomości o cierpiącym kościele, misją Morning Star News jest pomaganie ludziom w wolnym świecie i zachęcanie prześladowanych chrześcijan, aby nie zostali zapomniani ani samotni. Aby uzyskać bezpłatną subskrypcję, skontaktuj się z nami [email protected]; Aby przekazać darowizny, które można odliczyć od podatku, odwiedź stronę https://morningstarnews.org/donate/? Lub wyślij czek na adres Morning Star News, 728 A Kodiak St, Eilson AFB, AK 99702, USA.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *