Aktualizacje na żywo: Rosja najeżdża Ukrainę

Ciała znalezione w miejscowości Bucha zostały zebrane do pochówku w poniedziałek. (Metin Aktas / Agencja Anadolu / Getty Images)

Ukraińscy urzędnicy pokazali międzynarodowym mediom usunięcie pięciu ciał z piwnicy w Buczańprzedmieście Kijowa odbite niedawno przez siły ukraińskie.

Zespół CNN odwiedził piwnicę i zobaczył ciała przed usunięciem. Były w zaawansowanej fazie rozkładu.

Pięciu mężczyzn było torturowanych i straconych przez rosyjskich żołnierzy, powiedział CNN na miejscu doradca ukraińskiego ministra spraw wewnętrznych Antona Gerashchenko. CNN nie może niezależnie zweryfikować twierdzeń Gerashchenko.

Mężczyzn znaleziono na terenie przetrzymywanym przez rosyjskie wojsko jeszcze kilka dni temu. Kilka okopów, okopów i stanowisk dla pojazdów opancerzonych było nadal widocznych w okolicy, podobnie jak pozostałości rosyjskich racji żywnościowych. Kilka liter „V” – nieformalnych symboli rosyjskiej kampanii wojskowej – zostało również namalowanych przy wjeździe na terytorium.

Zmarli mieli ręce związane za plecami, a większość z nich miała kilka ran postrzałowych, nie tylko głowy, ale także kończyn dolnych. Na podłodze obok ciał leżało kilka łusek.

Wolontariusze usuwali zwłoki i umieszczali je w workach na zwłoki, które później wywieziono.

Wolontariusz powiedział CNN, że odzyskuje ciała w dużych ilościach, mówiąc: „To setki, a nie dziesiątki”. Wolontariusz i jego jednostka pokazali CNN worki na ciała co najmniej 30 osób, które zostały odzyskane w niedzielę, plus dodatkowe dziewięć w poniedziałek, w tym pięć znalezionych w piwnicy.

Jednostka ta jest jedną z kilku działających na obrzeżach Kijowa.

READ  Remake „Resident Evil 4” był ogromnym wyzwaniem. Zespół był gotowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *