Senat głosuje za zablokowaniem kontrowersyjnej ustawy o przestępstwach w DC

(CNN) Senat w środę przyjął rezolucję kierowaną przez Republikanów, która zakończyłaby kontrowersyjne prawo w Waszyngtonie, które przeciwnicy krytykowali jako słabe w zakresie przestępczości. Następnie ruch trafi do prezydenta Joe Bidena. Powiedział, że nie zawetuje tego.

Wysiłki mające na celu zablokowanie ustawy o przestępczości podkreślają trudną równowagę, którą partia próbuje osiągnąć, z podzielonymi Demokratami i Republikanami oskarżonymi o nierozwiązywanie problemu przestępczości.

Podczas gdy duża liczba Demokratów ostatecznie poparła rezolucję, zapowiedź Bidena Nie zawetuje tego Członkowie jego partii byli zaskoczeni i zdenerwowani, ponieważ wielu uważało, że Kongres nie powinien ingerować w sprawy polityczne dzielnicy.

Demokraci kontrolują niewielką większość w Senacie (od 51 do 49), gdzie większość ustaw potrzebuje co najmniej 60 głosów, aby uchwalić obstrukcję. Uchwała o dezaprobacie w celu zablokowania ustawy o przestępstwach DC wymagała jedynie zwykłej większości głosów w Senacie. W końcowym głosowaniu obie partie miały przewagę liczebną 81-14.

Przewodniczący Rady DC Próbował wycofać ustawę Rezolucja o cofnięciu certyfikatu jest na dobrej drodze do przyjęcia przez Senat przy szerokim poparciu ze strony Kongresu. Ale wycofanie się z tego wysiłku nie powstrzymało głosowania w Senacie przed postępem.

Głosowanie było ostatnią próbą podjętą przez republikanów, aby umieścić wrażliwych demokratów w Senacie na ich miejscu i ujawnić podziały w partii w kwestiach o podłożu politycznym.

Na początku tego miesiąca Senat przyjął uchwałę Zmień zasadę inwestycji emerytalnych administracji Bidena Republikanie twierdzą, że narzuci to Amerykanom liberalny program i zaszkodzi dochodom emerytów. Demokraci sprzeciwili się, twierdząc, że nie chodzi o ideologię i pomogłoby to inwestorom, a administracja zapowiedziała, że ​​prezydent zawetuje ten środek.

Walka legislacyjna obnaża demokratyczne podziały

Oświadczenie Bidena, że ​​nie zawetuje próby zablokowania ustawy o przestępstwach w Waszyngtonie, zaskoczyło wielu Demokratów w Kongresie – i nastąpiło po tym, jak administracja wydała wcześniejsze oświadczenie.Sprzeciwił się uchwaleniu odmowy. „Kongres szanuje autonomię Dystryktu Kolumbii w zakresie zarządzania własnymi sprawami lokalnymi” – czytamy w oświadczeniu.

READ  SF DA wydaje nakaz aresztowania właściciela galerii oskarżonego o ukrywanie kobiety

Dom Uchwała podjęta Przed ogłoszeniem weta Bidena w lutym br. Przeciwko głosowało 173 Demokratów. W tamtym czasie wśród Demokratów panowało porozumienie, że Biden sprzeciwił się ustawie – w niemałej części dlatego, że w oświadczeniu Białego Domu stwierdzono, że jest przeciwny.

W pozornej próbie nakreślenia swojego uzasadnienia, Biden Tweetowane Na początku marca powiedział: „Popieram państwowość DC i samorządność – ale nie popieram niektórych zmian zaproponowanych przez Radę DC w związku z zastrzeżeniami burmistrza – takich jak obniżenie grzywien za kradzieże samochodów. Jeśli Senat zagłosuje, co Rada DC to zrobiła – podpiszę to”.

Kontrowersyjne prawo karne Początkowo zawetowana przez burmistrz DC Muriel Bowser, Demokrata, Bowser powiedział w oświadczeniu, że ustawa „nie czyni nas bezpieczniejszymi”. W liście do przewodniczącego Rady DC Bowsera wyraził zaniepokojenie „Rada znacznie obniżyła grzywny za napady rabunkowe, kradzieże samochodów i włamania do domów”.

Jednak rada Głosowano za odrzuceniem weta burmistrza. „Dziesięciolecia dramatycznego wzrostu liczby aresztowań nie były rozwiązaniem problemu rosnącej przestępczości” – stwierdziła rada w komunikacie odrzucającym weto.

Niektórzy Demokraci argumentują, że debacie publicznej na temat ustawy o przestępstwach brakuje niuansów, wskazując na kontr-politykę komunikatów o „słabości w przestępczości” otaczających ustawę.

„Debata nad ustawą o przestępstwach w Waszyngtonie nieco zboczyła z torów. Ogranicza ona kradzież samochodów do maksymalnie 24 lat, ale jest zgodna z wieloma stanami. Ustawa zwiększa kary za usiłowanie zabójstwa, usiłowanie gwałtu, wykroczenie i przestępstwa seksualne. napaść. Wiele innych przestępstw”, Demokratyczny Senat. Chrisa Murphy’ego Tweetowane Wcześniej w tym tygodniu.

Tymczasem republikanie nazwali ustawę o przestępstwach w DC niebezpieczną i nieodpowiedzialną.

„Kongres ma za zadanie nadzorowanie Waszyngtonu – dystryktu federalnego, w którym ludzie mogą bezpiecznie mieszkać i pracować. Dystrykt powinien dawać ogólnokrajowy przykład, uchwalając przepisy, które zwiększają bezpieczeństwo jego mieszkańców i gości. Hagerty z Tennessee, główny sponsor rezolucji w Senacie , powiedział w oświadczeniu.

READ  Tesla, wiodący rynkowy wyprzedaż akcji wzrostowych; JPMorgan zarabia więcej | Inwestor biznesowy na co dzień

Ta historia i temat zostały zaktualizowane o dodatkowe ulepszenia.

Manu Raju i Morgan Rimmer z CNN przyczynili się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *