Dyrektor generalny mówi, że hot dogi Costco są bezpieczne przed podwyżkami cen pomimo inflacji

Dobra wiadomość dla znużonych inflacją Amerykanów: nie będzie podwyżek cen KosztoHot dog.

W wywiadzie dla CNBC w poniedziałek ”Hałas na ulicy”, dyrektor generalny Craig Jelinek odpowiedział jednym słowem „nie” na pytanie, czy podniósłby cenę podpisanego artykułu food court.

Podczas gdy inni detaliści mówią o tym, że konsumenci stają się bardziej świadomi budżetu i wydają więcej na usługi niż na towary, Costco nadal odnotowuje wysoką sprzedaż. Pozwala to uniknąć kolejnego niedawnego problemu dla wielu sprzedawców detalicznych: Nadmiar zapasów Kumuluje się w magazynach i sklepach, które teraz trzeba zapakować lub oznaczyć.

Jednak pośród prawie czterech dekad wysokiej inflacji, Costco Niektóre podstawowe artykuły spożywcze podniosły ceny. Na początku tego miesiąca cena wypieku z kurczaka wzrosła z 2,99 USD do 3,99 USD, a 20-uncjowa soda wzrosła o 10 centów do 69 centów. Niezwykle niska cena hot doga podsyciła również spekulacje, że przyczyną może być podwyżka. Zestaw hot dogów i napojów gazowanych sprzedawany był przez dziesięciolecia za 1,50 dolara i był podstawą. Mentalna nici esej Ostatnio ponownie rozprowadzane od 2018 roku.

W artykule Jelinek wspomina kontakt ze współzałożycielem Costco i ówczesnym dyrektorem generalnym Jimem Sinegalem. Powiedział, że firma traci pieniądze z powodu drobnych artykułów spożywczych.

„Kiedyś przyjechałem do (Senegal) i powiedziałem: »Jim, nie możesz sprzedać tego hot doga za pięćdziesiąt dolarów«” – napisał w artykule Jelinek. „Tracimy tyłki”. A on powiedział: „Jeśli podniesiesz cenę pieprzonego hot doga, zabiję cię, wymyśl to”. To wszystko, czego potrzebowałem”.

Analizowany jest również inny aspekt działalności Costco: wzrost składek członkowskich. Członkostwo Costco kosztuje 60 USD rocznie lub 120 USD dla członka wykonawczego, opcja wyższego poziomu, która obejmuje dodatkowe zniżki i korzyści.

Większość zysków Costco pochodzi z opłat rocznych, a nie ze sprzedaży produktów. Historycznie podnosił składki członkowskie co 5,5 roku, a ostatni wzrost miał miejsce w czerwcu 2017 r., a według Cory Tarlow, analityka w Jefferies, wkrótce wzrośnie. Składka członkowska zwykle wzrasta o 10 USD.

READ  Twitter Elona Muska blokuje kilku wybitnych dziennikarzy bez wyjaśnienia

W poniedziałek Jelinek powiedział CNBC, że składki członkowskie „nie są teraz na stole”.

„Postawiłem to bardzo jasno. „Nie sądzę, żeby to był właściwy moment. Nasze rekordy nadal są mocne”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *