Sekretarz Stanu Gruzji wezwał do drugiej tury wyborów

Komentarz

ATLANTA – Georgia Sekretarz Stanu Brad Raffensberger wezwał w środę legislaturę stanową do wyeliminowania głosowania w drugiej turze podczas przyszłorocznej sesji po kolejnej gorzkiej nadgodzinach. Wybór przejął władzę na początku tego miesiąca.

Raffensberger, republikanin, jako część swojego rozumowania przytoczył dodatkową presję, jaką przeprowadzenie drugiej tury wywarłoby na okręgi i wyborców.

„Niezależnie od tego, czy jest to czterotygodniowa tura wyborów powszechnych, czy dziewięciotygodniowa tura wyborów, wyborcy nie chcą zajmować się polityką w środku wakacji” – powiedział Raffensberger w oświadczeniu dla The Washington Post. „Wywiera to znaczną presję na naszych urzędników wyborczych, którzy muszą skupić się na poświadczaniu i kontrolowaniu wyników wyborów”.

Sekretarz powiedział również w oświadczeniu, że Gruzja jest „jednym z niewielu stanów, które kiedykolwiek miały drugą turę”. Specyficzny system spływu Produkt Ustawodawcy przyznali później, że jego prawa wyborcze po okresie apartheidu miały na celu stłumienie rosnącej potęgi politycznej Czarnych.

Raffensperger nie miał bezpośredniej roli w procesie legislacyjnym określającym prawo wyborcze w Gruzji. Chociaż ostatnio nakreślił opcje, które można by przyjąć na sesji Zgromadzenia Ogólnego w 2023 r., nie poparł żadnego alternatywnego procesu głosowania w drugiej turze i nie chce naciskać na ustawodawców stanowych w sprawie przyjęcia metody.

Mimo to jego komentarze są najbardziej znaczącym sprzeciwem, z jakim spotkała się organizacja spływów w związku z rosnącą krytyką i zwiększoną liczbą incydentów w całym stanie. Jego krytyczne spojrzenie na tury wyborów było spowodowane zmianami w kontrowersyjnej ustawie o głosowaniu w Georgii z 2021 r., Która skróciła czas między wyborami powszechnymi a wyborami powszechnymi z dziewięciu do czterech tygodni.

Skrócone okno doprowadziło do bezprecedensowej presji na wybory pracownicy Oszukiwanie różnych recenzji zgodnie z wymogami prawa i prawa Kontrowersje Wczesne głosowanie w środku sezonu świątecznego. Wyborcy wyrazili powszechną frustrację po powrocie do urn w czwartych wyborach w ciągu dwóch lat.

READ  Raport z obserwacji: Mayavana Persada – Potężna Ziemia

Jak ostatnio zrobiło kilka stanów i gmin, Gruzja, podobnie jak większość stanów, może przyjąć system pluralizmu, w którym wygrywa kandydat z największą liczbą głosów, niezależnie od tego, czy otrzyma 50 procent głosów, czy głosowanie według rankingu.

Rządzący gruzińscy republikanie nie zajęli publicznego stanowiska w tej sprawie, podczas gdy Demokraci i zwolennicy praw wyborczych w stanie twierdzą, że tury wyborów należy powstrzymać, ale są podzieleni co do tego, czym je zastąpić.

zauważył Raffensperger Średniowiecze W wielu hrabstwach frekwencja w wyborach osobistych była wyższa, chociaż liczba kart do głosowania korespondencyjnego gwałtownie spadła po kontrowersyjnej reorganizacji wyborów stanowych w 2021 r.

W zeszłym tygodniu sen. Rafał G. Warnock (D) pokonał Herschela Walkera (R). Wybór. Warnock miał większość głosów w dniu 8 listopada, ale był nieco powyżej progu 50 procent. Warnock został po raz pierwszy wybrany do Senatu w drugiej turze w 2021 roku, która pomogła Demokratom zabezpieczyć wyższą izbę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *