Kontrakty terminowe na akcje nieznacznie spadły po aktualizacji Fed przed kolejnymi danymi ekonomicznymi

Kontrakty terminowe na akcje były przeważnie niższe w środę wieczorem po ostatniej aktualizacji polityki Rezerwy Federalnej.

Kontrakty terminowe powiązane ze średnią przemysłową Dow Jones dodały 8 punktów. Kontrakty terminowe na S&P 500 i Nasdaq 100 spadły odpowiednio o 0,2% i 0,05%.

W normalnym handlu Dow spadł o 142 punkty, podczas gdy S&P 500 spadł o 0,61%, a Nasdaq Composite o 0,76%.

Główne indeksy stanęły w obliczu spadków, ponieważ inwestorzy analizowali ostatnie komentarze Rezerwy Federalnej. Podwyższenie oprocentowania kredytu jednodniowego. Bank centralny zapowiedział, że będzie nadal podnosić stopy procentowe do 2023 r., z wyższą niż oczekiwano stopą końcową na poziomie 5,1%. Po środowej podwyżce o pół punktu procentowego docelowy zakres stóp procentowych wynosi obecnie od 4,25% do 4,5%, co stanowi najwyższy poziom od 15 lat.

„Fed postawił blokadę przed saniami Świętego Mikołaja” – powiedziała Sylvia Jablonski, dyrektor generalny i dyrektor ds. inwestycji Defiance ETF.

Wspomniała też o tonie prezes Rezerwy Federalnej Jerome PowellW przemówieniu w środę po południu brzmiał „stanowczo” i wyjaśnił, że „nie planuje pauzy ani zmiany kursu”.

„W dłuższej perspektywie będzie wyższy, a polityka pieniężna będzie bardziej restrykcyjna niż sądzono” – powiedział Jabłoński. „Rynek zostanie na jakiś czas wyciszony przez politykę Fed. Chociaż podobają nam się wiadomości i widzimy, jak odciski CPI prowadzą w końcu do krótkoterminowego rajdu, zapewni nam to pewną krótkoterminową zmienność”.

Pomimo pozytywnych zmian, takich jak skromny wzrost, wydatki i produkcja, Powell wskazał, że pozostaje Zyski z pracy są bardzo duże A stopa bezrobocia jest bardzo dobra dla walki banku centralnego z inflacją.

W czwartek inwestorzy otrzymają kolejną porcję danych ekonomicznych. Sprzedaż detaliczna, liczba nowych bezrobotnych i indeks produkcji Philadelphia Fed zostaną opublikowane o 8:30 czasu wschodniego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *