Satelita NOAA przechwytuje ziemską mozaikę i wyświetla oszałamiający widok panoramiczny

National Oceanic and Atmospheric Administration opublikowała swoje pierwsze zdjęcie NOAA-21 Instrument do obrazowania w podczerwieni widzialnej w podczerwieni Radiometer Suite (VIIRS)..

Niedawno wystrzelony satelita uchwycił oszałamiający widok Ziemi utworzony na podstawie zbioru danych zebranych na całym świecie w ciągu 24 godzin od 5 do 6 grudnia.

Satelity krążące wokół bieguna, w przeciwieństwie do satelitów geoprzestrzennych, obserwują całą planetę dwa razy dziennie.

Według agencji obraz mozaiki przedstawia jasnoniebieskie wody z fitoplanktonem na Morzu Karaibskim, ruchome systemy pogodowe i dym z pożarów rolniczych w północnych Indiach.

2022 to kosmiczna opowieść nie z tego świata

Powyższe zdjęcie, wykonane przez instrument VIIRS NOAA-21, pokazuje kolor oceanu wokół Florydy i południowego krańca Karaibów.
(Źródło: zdjęcie NOAA STAR VIIRS)

Turkusowy kolor wokół Kuby i Bahamów jest spowodowany sedymentacją w płytkich wodach otaczających szelf kontynentalny, powiedział w komunikacie naukowiec projektu Joint Polar Satellite System, dr Satya Kollege.

Wirus Zapewnia pomiary koloru oceanu Pomóż wykryć szkodliwe zakwity glonów i monitoruj aktywność fitoplanktonu oraz temperaturę powierzchni morza.

To zdjęcie satelitarne opublikowane przez NOAA 21 października pokazuje dym z ogromnych pożarów lasów na indonezyjskich wyspach Borneo i Sumatra.

To zdjęcie satelitarne opublikowane przez NOAA 21 października pokazuje dym z ogromnych pożarów lasów na indonezyjskich wyspach Borneo i Sumatra.
(AFP/AFP za pośrednictwem Getty Images)

Nad lądem instrument — który lata również na satelitach NOAA-20 i Suomi-NPP Wspólnego Polarnego Systemu Satelitarnego — wykrywa i Zmierz nasilenie pożarususze i powodzie.

Intensywność pożaru to produkt, który śledzi gęstość i ruch dymu z pożarów.

Urzędnicy twierdzą, że rosyjska kapsuła kosmiczna mogła przeciekać z powodu uderzenia mikrometeorytu

VIIRS wytwarza ważne dla środowiska produkty na śniegu i lodzie, chmurach, mgle, aerozolach i pyle oraz zdrowie światowych upraw.

W przeciwieństwie do satelitów geoprzestrzennych, satelity krążące wokół biegunów przechwytują dane z całego globu i obserwują całą planetę dwa razy dziennie.  Ta globalna mozaika, uchwycona przez instrument VIIRS na niedawno wystrzelonym satelicie NOAA-21, jest złożonym obrazem utworzonym z tych pasów w okresie 24 godzin między 5 a 6 grudnia 2022 r.

W przeciwieństwie do satelitów geoprzestrzennych, satelity krążące wokół biegunów przechwytują dane z całego globu i obserwują całą planetę dwa razy dziennie. Ta globalna mozaika, uchwycona przez instrument VIIRS na niedawno wystrzelonym satelicie NOAA-21, jest złożonym obrazem utworzonym z tych pasów w okresie 24 godzin między 5 a 6 grudnia 2022 r.
(Zespół NOAA STAR VIIRS SDR.)

READ  Kalistenika: Pomagam kobietom stać się silniejszymi, bardziej elastycznymi i bardziej świadomymi swojego ciała

Instrument został wystrzelony z Vandenberg Space Force Station 10 listopada.

NOAA-21, wcześniej znany jako JPSS-2, jest drugim operacyjnym satelitą z serii znanej jako Joint Polar Satellite System.

Kliknij tutaj, aby pobrać aplikację Fox News

NOAA i NASA nadzorują rozwój, uruchamianie, testowanie i działanie wszystkich satelitów w systemie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *