Samolot uderzył w linię energetyczną w hrabstwie Montgomery w stanie Maryland.

Załogi pracowały do ​​późnej nocy w niedzielę, aby uratować pasażerów małego samolotu, który utknął w liniach wysokiego napięcia na północ od wioski Montgomery w hrabstwie Montgomery. Nie zgłoszono żadnych obrażeń – poinformowały władze.

Samolot uderzył w linię przesyłową Pepco w pobliżu Rothbury Drive i Goshen Road, pozbawiając prądu prawie 90 000 domów i firm w całym hrabstwie, poinformowali urzędnicy ds.

Fotografie pokazują samolot zaplątany w okablowanie i kratownice wieży podtrzymującej linie przesyłowe wysokiego napięcia.

Teren znajduje się na północ od Montgomery Village, w pobliżu obszaru handlowego iw odległości dwóch lub trzech mil od małego lotniska.

Linia przesyłowa znajdowała się w górnej środkowej części omawianej dzielnicy. Pepco powiedział, że ocenia szkody i ściśle współpracuje z ratownikami hrabstwa.

Przyczyna wypadku nie była od razu znana. W niedzielę obszar Waszyngtonu był pokryty mgłą i deszczem i nie jest jasne, czy pogoda odegrała jakąś rolę.

Samolot, opisany we wstępnych relacjach przez FAA jako jednosilnikowy Mooney M20J, uderzył w linię wysokiego ciśnienia około dwóch mil od Montgomery County Airpark w Gaithersburg około 17:40.

Stopień uszkodzenia linii i wspierających je wież jest niejasny. Na zdjęciu wieża obok samolotu była nienaruszona.

Pepco czekało na zatwierdzenie przed rozpoczęciem prac nad „stabilizacją infrastruktury energetycznej i rozpoczęciem przywracania usług” – napisało narzędzie na Twitterze o 18:45.

Ponieważ duży budynek mieszkalny z wieloma mieszkańcami może być wymieniony jako klient, liczba odbiorców mediów może nie odzwierciedlać faktycznej liczby obsługiwanych osób.

Metro wydaje się być jednym z klientów, których to dotyczy. Pociągi obecnie omijają stację Wheaton z powodu zakłóceń spowodowanych wypadkiem. Rzecznik Metro powiedział, że może to mieć wpływ na usługi metra do poniedziałku.

Nie było od razu jasne, ilu klientów może być obsługiwanych przez inne linie przesyłowe lub kable. Nie wiadomo też, jak długo potrwa naprawa.

READ  2022-23 Prognozy NBA w sezonie regularnym: wybory ekspertów na MVP, debiutant roku, najbardziej ulepszony gracz

Według jednego z szacunków samolot mógł mieć linie o wysokości do 10 pięter. Pojawiły się zdjęcia przedstawiające samolot na tej wysokości. Skrzydła i kadłub były w zasadzie takie same.

Linie przesyłowe wysokiego napięcia są zwykle podtrzymywane przez kratownicowe metalowe wieże w znacznej odległości od ziemi. Obsługują raczej podstacje niż pojedyncze budynki i są znacznie wyższe niż otaczające je linie dystrybucyjne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *