SAG Awards 2023: Banshees of Inishreen i Everywhere jednocześnie główna nominacja | Kultura

Inishreen i Banshees Everywhere są jednocześnie faworytami do tegorocznych nominacji do nagrody Screen Actors Guild.

Czarna komedia Martina McDonagha o przyjaźni zdobyła pięć nominacji dla głównego aktora Colina Farrella, aktorki drugoplanowej Kerry Condon, aktorów drugoplanowych Barry’ego Keoghana i Brendana Gleesona oraz największą nagrodę wieczoru dla zespołu.

W kategorii zespołowej film będzie konkurował z multiwersum fantasy Everywhere All At Ones, które również otrzymało pięć nominacji. Michelle Yeoh została doceniona w kategorii pierwszoplanowej aktorki, a Kay Hui Kwan, Jamie Lee Curtis i Stephanie Hsu otrzymali nominacje drugoplanowe.

Oba filmy zmierzą się z Babilonem, Gadającymi kobietami i biograficznym dramatem rodzinnym Stevena Spielberga. Bajki Dla najlepszego zespołu zdobył nagrodę dla najlepszego aktora drugoplanowego dla Paula Dano, ale jego współgwiazda Michelle Williams została zlekceważona.

W kategorii Najlepsza Aktorka Yeo zmierzy się z gorącą faworytką Cate Blanchett Tár Todda Fielda dla Danielle Deadwyler, Ana de Armas dla Blonde i Viola Davis dla The Woman King.

W kategorii najlepszy aktor Farrell zmierzy się z Austinem Butlerem za Elvisa, Brendanem Fraserem za The Whale, Billem Nighym za Living i Adamem Sandlerem za Hustle.

W kategorii najlepszego aktora drugoplanowego Patta Kwan, Keoghan, Gleeson i Dano zmierzą się z Eddiem Redmayne’em w filmie The Good Nurse, aw kategorii Najlepsza aktorka drugoplanowa Condon, Curtis i Hsu zmierzą się z Angelą Bassett w filmie Black Panther. : Wakanda Forever i Hong Chau dla The Vale.

Jason Bateman w Ozarku. Zdjęcie: Tina Rowden/AP

Jeśli chodzi o telewizję, mroczny dramat Netflix Ozark był liderem z czterema nominacjami. Zawiera także The Crown, Better Call Saul, Severance i Biały lotos.

Jason Bateman był także nominowany do nagrody dla najlepszego aktora w serialu dramatycznym wraz z Bobem Odenkirkiem i Jonathanem Banksem z Better Call Saul, Jeffem Bridgesem z The Old Man i Adamem Scottem z Severance.

READ  Bryłki kontra Warriors zdobywają punkty, na wynos: Nikola Jokic otrzymuje pomoc od wspierającej obsady, gdy Denver wymusza grę 5

Laura Linney i Julia Garner były nominowane do nagrody dla najlepszej aktorki w serialu dramatycznym przeciwko Jennifer Coolidge z The White Lotus, Elizabeth Debicki z The Crown i Zendaya z Euphoria. Garner została wyróżniona w kategorii aktorka w filmie telewizyjnym lub serialu limitowanym za Inventing Anna, wraz z Angielską Emily Blunt, Jessicą Chastain za George & Tommy, Amandą Seyfried za The Dropout i Nicey Nash-Betz za Dahmera.

Męskie kategorie filmów telewizyjnych lub seriali limitowanych to Steve Carell za The Patient, Darren Egerton i Paul Walter Hauser za Blackbird, Sam Elliott za 1883 i Evan Peters za Dahmer.

Gatunek komediowy stawia przeciwko sobie obsadę Abbott Elementary, Only Murders in the Building, Hacks, Barry i The Bear. Inni nominowani do roli głównego aktora w serialu komediowym to Steve Martin i Martin Short za Tylko morderstwa w budynku, Anthony Carrigan i Bill Hader za Barry’ego i Jeremy Allen za White the Bear.

W kategorii komedii kobiecej są Christina Applegate za Dead to Me, Jean Smart za Hacks, Quinta Brunson za Abbott Elementary, Jenna Ortega za Wednesday i Rachel Brosnahan za The Marvelous Mrs. Maisel.

Ceremonia odbędzie się 26 lutego w Los Angeles. Wczorajszymi zwycięzcami zostali Cate Blanchett, Austin Butler, Michael Yeo i Colin Farrell. Główne aktorskie nagrody wieczoru Na Złotych Globach. Tegoroczne nominacje do Oscarów zostaną ogłoszone 24 stycznia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *