Rządowe ogłoszenia na żywo: wiadomości o migracji, szczepionkach i dopalaczach

Wideo

தமிழாக்கம்

தமிழாக்கம்

Wielka Brytania zmniejsza potrzebę pożądanej izolacji

Urzędnicy ds. zdrowia zmniejszyli liczbę dni, w których ludzie powinni być izolowani z 10 do siedmiu po pozytywnym wyniku szóstego i siódmego dnia, jeśli wykazują objawy Covit-19. Pojawienie się wariantu Omigron zwiększa liczbę przypadków.

Dzisiaj ci, którzy przystąpią do testu bocznego 6 i 7 dnia, skrócą okres samoizolacji z 10 dni do 7 dni, a wyniki tych dwóch testów będą negatywne. Ta decyzja została podjęta w porozumieniu z naszymi lekarzami z brytyjskiej Agencji Bezpieczeństwa Zdrowia, którzy bardzo uważali na to, a ochrona zapewniana przez wprowadzenie tej zmiany w celu odizolowania ludzi po 7 dniu jest bardzo wygodna. Wykonują te dwa testy przepływu bocznego i dopóki wyniki nie będą negatywne, jest to jak izolacja przez 10 dni bez testów bezpieczeństwa, które zapewnia.

Urzędnicy ds. zdrowia zmniejszyli liczbę dni, w których ludzie powinni być izolowani z 10 do siedmiu po pozytywnym wyniku szóstego i siódmego dnia, jeśli wykazują objawy Covit-19. Pojawienie się wariantu Omigron zwiększa liczbę przypadków.długdług…Tolka Akmen / Agencje France-Press – Getty Images

LONDYN – Wielka Brytania przekroczyła w środę 100 000 nowych przypadków wirusa koronowego po raz pierwszy od wybuchu epidemii, a rząd Wielkiej Brytanii ogłosił złagodzenie ograniczeń dotyczących izolacji.

Nowa liczba 106 122 nowych infekcji – bardziej niż kiedykolwiek wcześniej – rośnie wraz z rozwojem wysoce zaraźliwego wariantu Omicron w całym kraju. Ten wzrost jest o 50 procent wyższy niż w zeszłym tygodniu W przypadku danych rządowych.

Wzrost zachorowań na koronawirusa dotknął personel w szpitalach, klinikach, pociągach, straży pożarnej i pogotowiu ratunkowym w Wielkiej Brytanii, gdzie większość kontroli epidemicznych została zniesiona od lata. Zanim nowe numery spraw zostaną opublikowane w środę, Wielka Brytania ogłosiła, że ​​zmniejszy liczbę dni, w których ludzie muszą być izolowani z 10 do siedmiu dni po wystąpieniu objawów Covit-19 – powiedzieli urzędnicy na podstawie zaktualizowanych wytycznych ekspertów ds. Zdrowia. Brak personelu.

Sekretarz zdrowia Sajid Javed powiedział, że posunięcie to było oparte na wytycznych rządowych agencji opieki zdrowotnej, które miały tygodniowy okres izolacji, a dwa negatywne wyniki testów miały „prawie taki sam efekt bezpieczeństwa jak 10-dniowy okres izolacji”.

Premier Boris Johnson sprzeciwił się wprowadzeniu nowych ograniczeń przed świętami Bożego Narodzenia, ale powiedział, że nie zawaha się, jeśli zajdzie taka potrzeba, po świętach.

Mieszkańcy Wielkiej Brytanii będą mogli ukończyć izolację, jeśli w ciągu sześciu i siedmiu dni uzyskają negatywny wynik testu. Stwarza to znacznie łagodniejszą politykę niż w Stanach Zjednoczonych, gdzie ludzie mogą zakończyć okresy izolacji 10 dni po wystąpieniu objawów, jeśli nie mają gorączki przez 24 godziny, a inne objawy Govt-19 ustępują.

„Te nowe wytyczne pomogą przerwać łańcuchy zarażenia i zmniejszyć wpływ na życie i źródła utrzymania” – powiedziała dr Jenny Harris, dyrektor naczelna rządowej agencji opieki zdrowotnej. Podkreślił, że ludzie powinni nadal stosować się do porad dotyczących zdrowia publicznego.

Osoby, które nie zostały w pełni zaszczepione, powinny być izolowane przez 10 dni, jeśli wejdą w kontakt z osobą zakażoną.

W innych krajach Europy rządy są podzielone co do reakcji na powszechne epidemie wariantu Omicron.

Holandia zamknęła nieistotne sklepy, bary, restauracje, sale gimnastyczne, gry na świeżym powietrzu, obiekty kulturalne i szkoły. Szwecja zapowiedziała, że ​​w tym tygodniu doda nowe ograniczenia do spotkań, a Finlandia zaleciła zamykanie restauracji od piątku.

Inne kraje przestały wprowadzać dodatkowe ograniczenia przed świętami Bożego Narodzenia. Nowe przepisy wejdą w życie w Niemczech we wtorek, a kluby nocne i bary w Portugalii będą zamknięte przez co najmniej dwa tygodnie od soboty o północy.

We Francji do barów i restauracji wymagany jest dowód szczepienia. Rząd powiedział, że nie planuje dodawać kolejnych ograniczeń. Minister zdrowia Oliver Warren powiedział w środę Skupiono się na szybkim uwalnianiu ujęć przypominających.

Ograniczenia zostaną dodane w niedzielę w Wielkiej Brytanii, Szkocji i Walii. Premier Boris Johnson nie wykluczył dalszych restrykcji w Wielkiej Brytanii, gdzie fala epidemii wywiera silną presję na Narodową Służbę Zdrowia, którą już nękają niedobory siły roboczej spowodowane cięciami finansowymi, Brexitem i prawie dwuletnim zmęczeniem. W obliczu infekcji.

Wielka Brytania nie doświadczyła poważnego braku łóżek w szpitalach podczas poprzednich epidemii, ale presja na system spowodowana chorobami personelu jest widoczna w całym kraju.

Prognozy danych z Journal of Health Services, publikacja branżowa, zauważa, że ​​jedna trzecia osób pracujących w Narodowej Służbie Zdrowia może nie iść do pracy w Nowy Rok, jeśli obecny wskaźnik przypadków będzie się utrzymywał.

Chociaż niektóre dowody sugerują, że wariant Omigran może powodować mniej nasilone objawy niż delta, wydaje się, że występuje dwukrotnie częściej.

READ  Kontrakty terminowe na akcje były płaskie, ponieważ inwestorzy rozważali kolejny ruch w polityce banku centralnego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *