DOJ odmawia oskarżenia Meadows i Scavino o obrażanie Kongresu

Według źródła zaznajomionego z ogłoszeniem, amerykański prokurator Matt Graves powiedział doradcy generalnemu Izby, Dougowi Letterowi, że sądownictwo zakończyło przegląd i postanowił nie ścigać „kryminalnej pogardy”. Natwar Trawniki I Scavino”.
New York Times Pierwsze zgłoszenie Były prezydent Donald Trump Mark Meadows i były wiceprezydent Trumpa Don Scavino nie zostaną oskarżeni.
Decyzja wymiaru sprawiedliwości jest ciosem w starania komisji Izby o wdrożenie saponii związanych z jej śledztwem i może zachęcić innych sojuszników Trumpa do powstrzymania się od współpracy w stawianiu czoła takim żądaniom. Były doradca biznesowy Białego Domu przyjeżdża jeszcze tego samego dnia Peter Navarro został oskarżony Za brak współpracy z zespołem.

Jednak w przeciwieństwie do Scavino i Meadows, Navarro otwarcie naruszył prośbę panelu i nie próbował negocjować warunków zgodności. Złożone są również sapony z Łąk i Scavino.

Obaj oficerowie służyli na wysokich stanowiskach w zachodnim skrzydle Trumpa, więc istniały bardzo pilne sprawy o uzyskanie przywilejów wykonawczych. Każdy próbował współpracować w różnych punktach śledztwa grupy. Meadows specjalnie rozdał tysiące stronicowych dokumentów, w tym wiadomości tekstowe, które stały się ważną częścią pracy zespołu.

„Jestem wdzięczny, że (wymiar sprawiedliwości) wykorzystał swoją dyskrecję, aby nie wnieść tej sprawy”, powiedział CNN Stan Brand, prawnik Scavino.

Rzecznik sądownictwa odmówił komentarza. Rzecznik komisji selekcyjnej z 6 stycznia nie odpowiedział na komentarze CNN.

Prawnik zaznajomiony ze sprawami Meadows i Scavino powiedział CNN, że nie był zaskoczony decyzją sądu. Argumentowali, że obaj byli zaangażowani w komitet i, w przeciwieństwie do Navarro i Steve’a Bonana, obaj zostali oskarżeni, a Scovino i Meadows mieli poważne roszczenia do uprzywilejowania.

Navarro – w obliczu dwóch zarzutów o pogardę: jednego za niezłożenie dokumentów wymaganych przez komisję, a drugiego za niezłożenie zeznań przed śledczymi Izby Reprezentantów – jest drugim byłym doradcą Trumpa oskarżonym o kryminalną pogardę dla Kongresu. 6 stycznia Za naruszenie zasad Sapony Komitetu. Były doradca Trumpa Steve Bannon W obliczu dochodzenia karnego Po tym lecie.

Departament Sprawiedliwości jest pod presją ze strony Izby Demokratów i lewicy, aby nie były bardziej agresywne w procesie z 6 stycznia, szczególnie w sprawie Trumpa i jego bliskich kręgów oraz jego nieuzasadnionej roli w próbach udaremnienia wyborów prezydenckich w 2020 roku. Zarzuty masowego oszustwa wyborczego, które wywołały gwałtowny atak na stolicę USA.

Jednak ostatnio pojawiają się oznaki, że wydział tam jest przyspieszył śledztwo Plan polega na ujawnieniu popieranych przez Trumpa planów oszustw wyborczych w stanach, w których zwyciężył prezydent Joe Biden.

Historia została zaktualizowana w piątek o więcej szczegółów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *