Rząd przygotowuje cła antydumpingowe w celu ochrony przemysłu tekstylnego | Wtajemniczony

Rząd Indonezji opracowuje przepisy nakładające cła antydumpingowe i zabezpieczenia na przemysł tekstylny i inne sektory, aby chronić je przed nieuczciwą konkurencją ze strony tańszego importu.

Rząd Indonezji opracowuje obecnie przepisy nakładające cła antydumpingowe i środki ochronne (ADD i SM) na różne gałęzie przemysłu, w tym tekstylia, obuwie, elektronikę, ceramikę i torby.

Inicjatywa obejmuje koordynację Ministerstwa Finansów, Ministerstwa Przemysłu i Ministerstwa Handlu.

„Ministerstwo Finansów oczekuje na listy od Ministra Handlu i Ministra Przemysłu, aby natychmiast zareagować i podjąć niezbędne kroki zgodnie z prawem, takie jak ustalenie ceł importowych” – powiedział w czwartek na konferencji prasowej minister finansów Shri Mulyani Indravati. , 27 czerwca 2024 r.

Zapewnił, że regulacje ADD i SM zapewnią sprawiedliwą i rozsądną ochronę krajowego przemysłu, zwłaszcza w obliczu nieuczciwej konkurencji ze strony towarów importowanych, zalewających lokalny rynek po znacznie niższych cenach.

„Oczekuje się, że te przepisy ochronią krajowy przemysł przed nieuczciwą konkurencją, zwłaszcza że towary pochodzą z krajów o znacznych nadwyżkach” – powiedział.

Posunięcie to jest odpowiedzią na coraz częstsze zwolnienia i zamknięcia zakładów w krajowym przemyśle tekstylnym w wyniku presji ze strony importowanych wyrobów tekstylnych, zwłaszcza z Chin. Import ten zalewa lokalny rynek po bardzo niskich cenach, ograniczając wykorzystanie krajowego przemysłu.

Konkretnym przykładem jest PT Sri Rejeki Isman (Sritex), krajowa firma tekstylna, która przyznała się do zwolnienia w tym roku 3000 pracowników. Prezydent Joko Widodo natychmiast zwołał w zeszły wtorek ograniczone posiedzenie, w którym wzięło udział kilku ministrów w celu omówienia problemów stojących przed przemysłem tekstylnym.

W sprawie polityki importowej i regulacji Rozporządzenie Ministra Handlu nr 1 36/2023 ze zmianami wprowadzonymi rozporządzeniem handlowym nr 36/2023. Rząd rozważa także przywrócenie 8/2024. Minister przemysłu Agus Kumiwang Kardasasmitha zaproponował ponowne nałożenie rozporządzenia, aby powstrzymać falę zwolnień w przemyśle tekstylnym.

READ  Trener siłowni w Indonezji Justin Wikki zmarł po tym, jak ciężar spadł mu na szyję podczas przysiadu

Dzięki tym środkom rząd ma nadzieję stworzyć uczciwe środowisko konkurencyjne dla krajowego przemysłu, zapewniając jednocześnie stabilność i rozwój strategicznych sektorów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *