Rząd Dżakarty omawia wyjątkowość Dżakarty w Yogyakarcie

Tempo.co, Djakarta – Pełniący obowiązki gubernatora Dżakarty Heru Budi Hardono nie zaprzeczył wiadomościom o toczącej się w weekend w Yogyakarcie debacie na temat specjalnego statusu Dżakarty. Według Heru Budi jest to wewnętrzna debata w rządzie prowincji Dżakarta.

„To jest dyskusja wewnętrzna” – powiedział podczas spotkania DPRD w Dżakarcie w poniedziałek 23 października.

Heru Budi nie wyjaśnił bliżej powodu swojej wizyty w Yogyakarcie z urzędnikami rządu prowincji ani nie ujawnił wyniku dyskusji.

Gubernator powiedział jedynie, że rząd centralny przygotowuje obecnie projekt ustawy o specjalnym statusie Dżakarty. „[The bill] Jest to przedmiotem dyskusji Ministra Spraw Wewnętrznych i Izby Reprezentantów” – powiedział.

Wcześniej sekretarz regionalny Dżakarty Joko Agus Setiono zauważył, że ustawa o specjalnym statusie Dżakarty na rok 2023 została uwzględniona w planach Zgromadzenia Narodowego.

Według Joko zakończenie prac nad projektem ustawy szacuje się na grudzień 2023 roku. Dlatego w przyszłym roku zostanie podpisana ustawa o specjalnym statusie Dżakarty, przenosząca stolicę stanu Dżakarta do IKN.

Mudia Yuanthisya

Kliknij tutaj Otrzymuj najświeższe informacje od Tempo w Google News

READ  Rząd twierdzi, że zagraniczni inwestorzy wejdą do IKN po Dniu Niepodległości Indonezji w 2024 roku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *