Rośnie liczba ofiar eksplozji fabryki czekolady w Pensylwanii

West Reading, Pa. (AP) – Piąte ciało zostało wydobyte z miejsca potężnej eksplozji w fabryce czekolady w małym miasteczku we wschodniej Pensylwanii, a dwóch kolejnych nie odnotowano w niedzielę.

Burmistrz West Reading, Samantha Cocke, powiedziała w e-mailu do The Associated Press, że piąte ciało zostało znalezione przez ratowników w niedzielę rano, a biuro koronera hrabstwa Berks potwierdziło zgon. Koroner nie mógł potwierdzić tożsamości mężczyzny, powiedział Cocke.

RM Palmer Co. w dzielnicy West Reading, około 60 mil (96 kilometrów) na północny zachód od Filadelfii. Szef policji West Reading Borough, Wayne Holpen, potwierdził, że ciało czwartej ofiary zostało znalezione pod gruzami w niedzielny poranek w zakładzie.

Holben poprosił społeczność o dalsze modlitwy i obiecał, że „ratownicy i władze nie spoczną, dopóki każda osoba dotknięta tą tragedią nie zostanie rozliczona” z piątkowego wybuchu tuż przed godziną 17:00.

Ratownicy użyli sprzętu termowizyjnego i psów do poszukiwania ocalałych po tym, jak wybuch zawalił jeden budynek i uszkodził sąsiedni budynek. Holben powiedział, że załogi używają teraz ciężkiego sprzętu do systematycznego i ostrożnego usuwania gruzu z terenu budowy.

Szef lokalnej straży pożarnej, Chad Moyer, powiedział w sobotę wieczorem, że szansa na znalezienie ocalałych „gwałtownie maleje” ze względu na siłę eksplozji i zasięg przeszłości. Urzędnicy „mają nadzieję, że przynajmniej uzyskają odpowiedzi i odzyskają część zdrowia, aby ludzie mogli mieć pewność i zamknięcie” – powiedział Cocke.

„Staramy się mieć jak najwięcej pewności siebie, aby uzyskać właściwe odpowiedzi, uzyskać wysokiej jakości odpowiedzi, przekazać informacje ofiarom, a następnie przejść do dochodzenia” – powiedział Cock.

Urzędnicy powiedzieli, że nie mają informacji o stanie kobiety, która została uratowana spod gruzów w sobotę rano. Cocke powiedział, że była na drugim piętrze i znalazła się w „sytuacji pełnej nadziei” i wezwała ratowników po tym, jak pies ją znalazł, pomimo jej obrażeń.

READ  Pałac uchyla się od obietnicy Jokowi, jeśli Gibran zostanie wybrany

Urzędnicy nie podali informacji o stanie osób przewożonych do szpitali. Reading Hospital powiedział, że przyjął 10 pacjentów, dwóch zostało przeniesionych do innych placówek, dwóch przyjęto w dobrym i dobrym stanie, a pozostałych zwolniono.

W oświadczeniu w sobotę po południu RM Palmer powiedział, że wszyscy w firmie są „zdruzgotani” i że jej systemy komunikacyjne nie działają, docierając do pracowników i ich rodzin za pośrednictwem służb ratowniczych i agencji ratowniczych.

Cocke, strażak ochotnik, powiedział, że ekipy ratownicze pracowały na 12-16-godzinnych zmianach i były tak oddane kontynuowaniu poszukiwań, że „musisz je w tym momencie wyciągnąć”.

Gubernator Josh Shapiro odwiedził to miejsce w sobotę i obiecał wsparcie państwa.

Kak powiedział, że niektórzy mieszkańcy odnieśli uszkodzenia okien w wyniku wybuchu i poprosił ludzi, aby „chodzili po domu” i zgłaszali wszelkie uszkodzenia.

Stanowi i lokalni śledczy przeciwpożarowi nadal badają miejsce zdarzenia, aby ustalić przyczynę wybuchu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *