Recenzja męska – Dziwny ludowy horror | Film

D.Surowe oskarżenie pod adresem mężczyzn – że wszyscy są tacy sami – może pojawić się podczas tego filmu, z ostrym hashtagiem obronnym #notallmen. Jest to subtelna i zdecydowana, ale bardzo dobrze napisana pastylka brytyjskiego folku-horroru przez scenarzystę-reżysera. Alex Garland; Czuje się jak wersja z odwróconym grawerem Stowarzyszenie Dżentelmenów, Ukryte lub zaprzeczone z zamiarem wyraźnego humoru. Dla mnie film nigdy nie wspomina o oczywistych, dramatycznych implikacjach jego zaskakującej głównej koncepcji: zwariowanego toczenia mulrollu Rory Kinnear. Ale pokazy Kinnear niewątpliwie mają peruki i sztuczne zęby, jak remake czegoś przerażającego filmu. Dick Emery Pokazywać.

Elizabeth Manor House to luksusowo odrestaurowana wioska Hertfordshire, która została zatwierdzona jako Airbnb. Port (grany przez zaufanych mistrzów) Jesse Buckley) Nieszczęśliwa młoda kobieta przeżywa tragiczne wydarzenie w swoim życiu w stylu ostatecznych filmów od Dont Look Now do Mitsomer. Jej traumatyczny stres jest związany z jej agresywnym i pasywno-agresywnym partnerem (Baba Essid). Teraz przybyła do tego miejsca, aby odpocząć i wyzdrowieć.

Właściciel jest ciekawskim towarzyszem: fryzjerem w typie czerwonych spodni, który zdaje się mówić Harperowi, że zjadł jedno z jabłek z drzewa w ogródku przed domem – a potem obiecuje, że wyśmieje się z niego z nieszczęśliwym uśmiechem. Następnego dnia na spacerze Harper widzi w oddali nagiego mężczyznę, takiego jak pomnik Anthony’ego Gormleya podążającego za jego domem, i zaraz zostanie aresztowany przez dwóch policjantów, kiedy wykręca numer 999. Nie był szczególnie sympatyczny. Potem przestaje pić alkohol, a nie ma aresztującego funkcjonariusza, który przyszedł pić (w mundurze). Kiedy Harper idzie do lokalnego kościoła, aby złożyć kondolencje, spotyka przerażające, przeklinające dziecko i księdza o wąskich ustach, zachęcającego Harpera do wyrażania swoich smutków, wskazując, że to wszystko jej wina.

„Typ fryzjera i czerwone spodnie” ரோ Rory Kinnear w jednej z kilku ról. Zdjęcie: Landmark Media / Alami

Wszystkich tych mężczyzn grał Rory Kinnear, wyróżniający się umiejętnościami i techniką. Ale publiczność ma prawo zapytać: dlaczego Harper nie zauważył ani nie skomentował, że wszystkie są takie same? Czy to dlatego, że zemdlała z żalu i tego nie widziała? A może to jej sen o halucynacjach PTSD spowodowanych leczeniem, jakie otrzymała od swojego partnera? Czy ci mężczyźni są? Rodzina D’Ascoin Czy nienawiść do kobiet jest objawem tej samej patriarchalnej dysfunkcji u każdego mieszkańca wsi i czy dotyka wszystkich mężczyzn, w tym jej partnera? Być może. Jego właściciel żałuje, że ojciec powiedział mu, że kiedy był siedmioletnim chłopcem, ujawnił „charakter nieudanego żołnierza”.

READ  Protestujący przeciwstawiają się nakazowi, nadal okupują kluczowy most USA-Kanada

Myślę, że mogło to jeszcze bardziej dopracować realizm sztuki podczas fazy tworzenia scenariusza, w momencie, gdy Harper w końcu zamyka oczy ze swoim partnerem, słychać całkowicie bezsensowny zły krzyk. Jednak występy są bardzo dobre, a na samym początku jest ekscytująca scena, w której Harper testuje echo dziwnego opuszczonego tunelu kolejowego, śpiewając serię nawiązań do niego i zawsze wydają się odbijać echem – kiedy film muzyczny kręci jego dziwaczny finał, motyw został przepisany na ścieżce dźwiękowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *