Rajd po karmieniu zamyka Dow poniżej 30000 do góry nogami

Akcje amerykańskie spadły w czwartek, a indeks Dow Jones Industrial Average po raz pierwszy od stycznia 2021 r. spadł poniżej 30 000. Nadal wstrząsał rynkiem.

Kluczowe indeksy odnotowały gwałtowny spadek w 2022 r. ze względu na wysoką inflację. Rosnące stopy procentowe A rosnące obawy o zyski przedsiębiorstw i wzrost gospodarczy podsycają apetyt inwestorów na awersję do ryzyka. Blue chipy spadły w tym roku o 18%, podczas gdy S&P 500 o 23%, a zaawansowany technologicznie Nasdaq Composite o 32%.

Akcje W środę odbył się wiec Po tym, jak prezes Rezerwy Federalnej, Jerome Powell, zasugerował, że podwyżka stóp procentowych o 0,75 punktu procentowego przez bank centralny w tym tygodniu nie byłaby powszechna. Czwartek Ta nadzieja rozkwitłaA akcje spadły na całym rynku.

S&P 500 spadł o 3,2%, podczas gdy Dow Industries spadł o 2,4% lub 741 punktów, osiągając poziom 29 927. Dow ostatecznie zamknął się poniżej tego kamienia milowego 29 stycznia 2021 r. Nasdaq Composite spadł o 4,1% jako udziały głównych firm technologicznych. Wycofany.

„Myślę, że rynki przewartościowują otoczenie rynkowe” — powiedział Michael Sheldon, dyrektor ds. inwestycji w RDM Financial Group, firmie doradztwa inwestycyjnego. „Perspektywy wzrostu, zysków i inflacji, przynajmniej na najbliższe kilka miesięcy, nie są niestety korzystne”.

Wzrost stopy procentowej banku centralnego o 0,75 punktu procentowego to jego Największy od 1994 roku Ale wyścig banku centralnego, by kontrolować wysoką inflację, jest zgodny z oczekiwaniami inwestorów. Najnowsze dane pokazują inflację konsumencką w maju Osiągnął najwyższy poziom Od ponad czterech dekad.

Pan. Powell powiedział Chociaż bank centralny nie stara się wywołać recesji, to jest to coraz trudniejsze do osiągnięcia Nazywane gładkim lądowaniem, W którym gospodarka zwalnia na tyle, aby obniżyć inflację bez wchodzenia w recesję. Niektórzy analitycy twierdzą, że inwestorzy się zgadzają Rosnące zagrożenia dla wzrostu gospodarczego.

READ  Mazars, firma księgowa Trump Organization, twierdzi, że sprawozdania finansowe z 10 lat są niewiarygodne

„Myślę, że to jest świadomość, że naprawdę zmierzamy w kierunku recesji. Do tej pory nie wydaje mi się, aby tak naprawdę przefiltrował umysł rynku” – powiedział Altaf Qassam, szef strategii inwestycyjnej na Europę, Bliski Wschód i Afrykę w State Street. Globalni Doradcy.

Prezes Rezerwy Federalnej, Jerome Powell, powiedział, że celem banku centralnego jest obniżenie inflacji do 2%. Bank centralny zatwierdził w środę podwyżkę stóp o 0,75 procent, największą podwyżkę stóp procentowych od 1994 roku. Zdjęcie: Elizabeth Friends / Reuters

Jeśli Dow Industries zamknie się poniżej 30 000, może to negatywnie wpłynąć na nastroje inwestorów, którzy są przyzwyczajeni do ciągłego wzrostu kursu akcji.

„Każdy, kto myśli o kupowaniu napiwków, zwłaszcza tych poniżej 30 000, wydaje się być w stanie łatwo powiedzieć:„ Wiesz, będę na to poczekać ”- powiedziała Carol Schlieff, zastępca dyrektora ds. inwestycji w BMO. Biuro rodzinne.

Każdy z 11 sektorów S&P 500 upadł w czwartek. Grupa Energetyczna, jedyny sektor w regionie, który ma dodatni wynik w 2022 r., pozostaje w tyle za rynkiem ze spadkiem o 6,1%.

Wycofały się również duże zapasy technologii Microsoft Spadek akcji o 2,7% Amazonka Akcje spadły o 3,7% i Nvidia Akcje spadły o 5,6%.

Świergot Akcje straciły wtedy 1,7% Tesla Dyrektor Naczelny Elona Muska Rozmawiałem z pracownikami Twittera Na tematy, w tym, czy zostanie zwolniony, jeśli dokona przejęcia zgodnie z planem na spotkaniu firmy w czwartek.

Tesla,

Który Podnosi ceny niektórych swoich samochodów Wśród rosnących kosztów spadek wyniósł 8,5%.

Powiedział, że „niezwykle duże” podwyżki nie będą powszechne. Chociaż Powell polecił środę, otwiera drzwi do kolejnego 0,75-procentowego wzrostu już w przyszłym miesiącu.

Iofin David, dyrektor ds. inwestycji w Monetty, powiedział, że gdyby uznali, że wyścig federalny obstawia się znacznie szybciej niż inflacja, taka podwyżka stóp procentowych uspokoi inwestorów. „Doprowadzi to do jeszcze większego napięcia na rynku” – powiedział.

Bank centralny Szwajcarii zaskoczył inwestorów, podnosząc stopy procentowe po raz pierwszy od 15 lat. Narodowy Bank Szwajcarii podniósł swoją stopę procentową o 0,5 punktu procentowego do ujemnego 0,25%.

Bank Japonii

W dużej rozwiniętej gospodarce banki centralne nie podniosły stóp, aby kontrolować inflację. Ekonomiści spodziewali się, że stawki SNB pozostaną bez zmian.

Seema Shah, główny strateg wiodących globalnych inwestorów, powiedział: „To ostatnia przeszkoda do upadku”.

Bank Anglii w czwartek Podniósł podstawową stopę procentową Oczekuje się 1% do 1,25%, co wskazuje na jego piąty ruch na kilku posiedzeniach, a wspomniane większe ruchy mogą być potrzebne do kontrolowania inflacji.

Co tydzień Dane dotyczące roszczeń o bezrobocie W tygodniu kończącym się 11 czerwca 229 000 Amerykanów złożyło wniosek o zasiłek dla bezrobotnych. Rynek pracy jest częścią siły gospodarki, ale przedstawiciele banku centralnego sygnalizują słabsze dane o zatrudnieniu. Może być koniecznym rezultatem Próba banku centralnego kontrolowania inflacji.

Wzorcowa wydajność za 10 lat Skarb Stanów Zjednoczonych Odniesienie spadło do 3,303% z 3,389% w środę. Rentowności obligacji skarbowych, poruszające się w kierunku przeciwnym do ceny, pomagają ustalać oprocentowanie różnych dóbr konsumpcyjnych, w tym kredytów hipotecznych i samochodowych.

Bitcoin Według CoinDesk poziom ET spadł o 3% do 21 041 $ od godziny 17:00 w środę. 10 dzień po. Kryptowaluty są nękane przez szersze obawy ekonomiczne, wpływające na ryzykowne transakcje i obawy dotyczące wybranych schematów i Firmy w ekosystemie kryptowalut. Inwestorzy w sieci pożyczkodawców kryptowalut Celsius raczej nie zapewnią firmie dodatkowego finansowania. The Wall Street Journal poinformował o wiadomościach w czwartek.

Na rynkach towarowych ropa Brent wzrosła o 1,1% do 119,81 USD za baryłkę, co stanowi międzynarodowy benchmark. Ceny złota wzrosły o 1,7 proc.

Akcje zagraniczne spadły. Ogólnokontynentalny indeks Stoxx Europe 600 spadł o 2,5%. W Azji Hong Cheng Hongkong spadł o 2,2%, podczas gdy japoński Nikkei 225 dodał 0,4%.

Akcje Wall Street spadły po środowym zwyżce po decyzji Rezerwy Federalnej w sprawie stóp procentowych.


Zdjęcie:

Justin Lane / Shutterstock

Napisz do Karen Langley na adres [email protected] i [email protected] do Willa Hornera

Copyright © 2022 Dow Jones & Company, Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *