Gubernator Dżakarty sprzeciwia się całodobowym ograniczeniom w prowadzeniu podwójnej jazdy

Djakarta. Pełniący obowiązki gubernatora Dżakarty Heru Budi Hardono powiedział w sobotę, że Dżakarta nie rozszerzy istniejącej kontroli ruchu opartej na tablicach rejestracyjnych do formatu 24-godzinnego, aby zaradzić zarówno zatorom w ruchu, jak i emisjom spalin.

Istniejąca polityka, która ogranicza liczbę dni, w których kierowcy mogą podróżować po Dżakarcie na podstawie ostatniej cyfry ich tablic rejestracyjnych, jest obecnie egzekwowana w porannych i wieczornych godzinach szczytu w dni powszednie.


„Jeśli będziemy wdrażać tę politykę 24 godziny na dobę, poważnie ograniczy to przemieszczanie się ludzi. Musimy dokładnie rozważyć jej znaczący wpływ, ponieważ wiele osób nie posiada pojazdów z parzystymi i nieparzystymi numerami rejestracyjnymi” – stwierdził Heru. Dystrykt Sengareng w zachodniej Dżakarcie.

Radna miejska Aida Mahmuda zaproponowała rozszerzenie polityki dotyczącej ograniczeń prowadzenia pojazdów.

Według danych policji w Dżakarcie, łącznie 23 miliony pojazdów silnikowych, w tym samochody osobowe i motocykle, przy rocznej stopie wzrostu sięgającej 3 procent.

Yohannes Nangoi, prezes Indonezyjskiego Stowarzyszenia Przemysłu Motoryzacyjnego (Kaikindo), przypisał niską emisję gazów cieplarnianych przez pojazdy stosowaniu paliwa niskiej jakości. Twierdził, że wszystkie pojazdy produkowane lub sprzedawane w Indonezji spełniają już normę emisji spalin Euro 4.

„Chociaż pojazdy posiadające certyfikat Euro 4 zmniejszają emisję gazów, gdy są zasilane paliwami zgodnymi z wymaganiami, niestety istnieje wiele produktów paliwowych, które nie spełniają normy Euro IV” – powiedział Johannes.

Tagi: Słowa kluczowe:

READ  Regeneracja ziemi w celu generowania dochodu?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *