Kontynuowany będzie rozwój międzynarodowego portu lotniczego Północne Bali

Projekt budowy lotniska North Bali w Regencji Puleleng na Bali był opóźniony od lat.

A Wideo Spready na temat budowy lotniska North Bali. Jednak budowa lotniska napotkała wiele przeszkód. Wygląda na to, że budowa będzie kontynuowana, dzięki wsparciu niektórych balijskich osobistości kulturalnych.

Wcześniej oficjalnie przełożono budowę lotniska North Bali w Puleleng. Prezydent Joko Widodo usunął także lotnisko Północne Bali z listy krajowych projektów strategicznych.

Kiedy Wayne Koster był gubernatorem Bali, powiedział, że budowa lotniska na północnym Bali została przełożona, ponieważ wymagała odpowiedniej infrastruktury pomocniczej. Chciał, aby lotnisko na Północnym Bali uniknął tego samego losu, co wiele innych lotnisk w Indonezji, które zamknięto po otwarciu z powodu braku infrastruktury.

Jednak kilka krajowych mediów doniosło, że budowa lotniska na północnym Bali wkrótce zostanie wznowiona.

Dyrektor Międzynarodowego Portu Lotniczego PT North Bali (BIBU), Panji Sakti Erwanto Sad Adiatmoko Hariwibowo, powiedział, że opóźniony od lat projekt rozwoju lotniska North Bali w Pulelang Regency na Bali wkrótce będzie kontynuowany.

„Dwa tygodnie temu otrzymałem informację z zainteresowanego ministerstwa, że ​​lotnisko wkrótce zostanie wybudowane. Cóż, w związku z tym my, jako inicjator, mamy pełne poparcie Balijczyków, abyśmy w 2026 r. natychmiast osiągnęli cel; Można to wykorzystać” – stwierdził CNN Indonezja.

Według Panjiego lotnisko Gusti Ngurah Rai jest już zbyt zatłoczone, dlatego w regencji Pule Leng należy zbudować lotnisko. Następnie Panchi podał przykład: w okresie wakacyjnym pod koniec ubiegłego roku na drodze na lotnisko znajdował się długi korek, do czasu gdy pasażerowie musieli wychodzić na piechotę.

„Ponieważ lotnisko Nura Rai jest bardzo zatłoczone. Pod koniec ubiegłego roku podróżni wyszli na ulice z walizkami. Badania sugerują, że Nura Rai utknie w 2026 r.” – kontynuował.

READ  Stany Zjednoczone dodają witryny e-commerce obsługiwane przez Tencent, Alibaba do listy „niesławnych rynków”

Wielu dostojników Puri (Togo Puri) lub dostojników królewskich na Bali wspiera PT BIBU Panji Sakti w rozpoczęciu budowy międzynarodowego lotniska na Północnym Bali.

We wtorek w Pura Akeng Blahpatuh Gianyar Bali spotkało się wielu dygnitarzy Puri, a mianowicie Klungung Ida Talem Semara Putra, Puri Agung Beliadan Urum Ida Kokorta Kte Putra Nindya i Puri Agung Blahpatuh Urum Anak Agung Nukura Kakarsana.

Następnie Puri Anyar Kerambithan Anak Agung Ngura Bagus Erawan, Puri Anom Tabanan obraz Anak Agung Ngura Panchi Astika, Puri Anyar Tabanan obraz Anak Agung Ngura Akung Juliardawa, Puri Agung Singaraja obraz Anak Agung Ngura Ukrasena.

Oprócz tych liczb byli także przedstawiciele 13 sołtysów z tradycyjnej społeczności wiejskiej, grup rybackich, Kelian Atat i Benkembon Pura Benyusuhan.

Rozwój lotniska North Bali spotkał się z krytyką

Wcześniej piąty prezydent Megawati Soekarnoputri skrytykował projekt rozwoju lotniska na północnym Bali. Potępił Wayne’a Costera, gdy był gubernatorem Bali.

Według Megawati posiadanie nowego lotniska na Bali spowoduje jedynie zatory. Martwiła się, że plan zaszkodzi Bali i jego społeczności.

Dyrektor BIBU Panji Sakti Erwanto zapewnił, że inwestycja nie zaszkodzi kulturze balijskiej.

Uważam, że on (Megavathy) nie do końca rozumie budowę lotniska na Północnym Bali. Nic nie jest stracone; Kultura nie zginie. Nie leży to w interesie inwestorów” – stwierdził.

Odmienną opinię wyraziła także minister turystyki i gospodarki kreatywnej Sandhya Uno zapytana przez media w sprawie budowy lotniska na Północnym Bali.

Według Santhyaki mogą najpierw zmodernizować istniejące lotniska. Powiedział, że lotnisko Banyuwangi we Wschodniej Jawie można zmodernizować, aby zwiększyć liczbę przyjazdów turystów krajowych do Zachodniego Bali.

Sandhya ujawniła, że ​​średnia liczba turystów krajowych podróżujących przez lotnisko wynosi zaledwie 10 procent. Tymczasem 80 procent tras to trasy lądowe, a 10 procent morskie.

READ  Gąsienica przenosi siedzibę z okolic Chicago do Irving

Dlatego zachęcił kolejny rząd do głębszego przestudiowania kwestii budowy lotniska na północnym Bali, a dokładnie na Bali, w regencji Puleleng.

Dlatego decyzja ta może następnie stworzyć wysokiej jakości turystykę przyjazną dla środowiska.

Upierał się jednak, że jego partia potrzebuje władzy, aby poprzeć lub odrzucić plany budowy nowego lotniska na północy Bali.

„Nie jesteśmy w stanie wspierać lub nie wspierać, ale aby ogólnie chronić turystykę na Bali i w Indonezji, zapewniając wysoką jakość wizyt i zrównoważenie środowiskowe, projekt ten należy oczywiście dokładnie przemyśleć, ponieważ obecnie znajduje się tu duże lotnisko w Banyuwangi” – powiedział. Kompas.com.

Czy podobał Ci się ten artykuł? Aby uzyskać najnowsze informacje o nowościach w Indonezji, przejrzyj inne treści z Social Expat!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *