Bagamla zapewniła ochronę 30 nielegalnym pracownikom migrującym w drodze do Malezji

Batam, Wyspy Riau (ANTARA) – Indonezyjska Agencja Bezpieczeństwa Morskiego (Bakamla) przyłapała nielegalną wysyłkę 30 potencjalnych indonezyjskich pracowników migrujących (PMI) do Malezji na wodach plaży Dangas w mieście Batam na wyspie Riau.

„Podczas operacji związanych z bezpieczeństwem morskim Bakamla była w stanie przechwycić nielegalne rozmieszczenie 30 PMI na wodach przybrzeżnych Dangas” – zauważył w czwartkowym oświadczeniu dyrektor ds. operacji morskich Bakamla, komandor Friche Flack.

Po pierwsze, Flack zauważył, że Bakamla otrzymała informacje dotyczące rzekomego nielegalnego ładowania potencjalnych PMI w pobliżu plaży Dangas.

Następnie 12 listopada personel Bakamla natychmiast zablokował drogi wodne North Sekupang w Batam City i podjął działania przeciwko próbom przemytu nielegalnych PMI.

„12 listopada udało nam się zlokalizować bezimienną łódź motorową płynącą na północ od wybrzeży Tangas. Łódź natychmiast skierowała się na południe, próbując uciec” – dodał.

Po półgodzinnym pościgu Bagamla znalazł w nieoficjalnym doku bezimienny statek, na którym nie było pasażerów ani załogi.

„Stwierdziwszy, że statek jest pusty, zespół przeszukał okolicę w poszukiwaniu lokalizacji tych osób” – zauważył Flack.

Następnie 13 listopada około godziny 5:30 czasu lokalnego załoga odkryła 30 nielegalnych potencjalnych wskaźników BMI ukrytych w lasach namorzynowych otaczających statek. Ujawnił, że miejsce to znane jest jako przystanek przed wylotem do Malezji.

Dodał, że na statek Bagamli zabrano 30 nielegalnych PMI w celu dalszego dochodzenia.

„Z wyników dochodzenia wynika, że ​​30 PMI pochodziło z Lombok w zachodniej Nusa Tenggara. Za podróż do Malezji tak zwani agenci zostali obciążeni opłatą w wysokości 10–15 milionów rupii za osobę” – powiedział Flack.

Zauważył, że w czwartek wszyscy PMI, którzy mieli zostać aresztowani, zostali przekazani indonezyjskiej placówce ds. ochrony pracowników migrujących w mieście Batam (P4MI) w celu dalszego przetwarzania.

READ  Walka byków w Kolumbii załamuje się, powodując śmierć i obrażenia

„Aresztowanie było wynikiem współpracy pomiędzy Indonezyjskimi Siłami Obronnymi (TNI) a Agencją Wywiadu Strategicznego (Bais)” – zauważył.

Powiązane wiadomości: Koordynacja centralno-regionalna konieczna w celu ochrony pracowników migrujących: Minister
Powiązane wiadomości: Indonezja proponuje wyższe kwoty dla pracowników migrujących w Japonii: BP2MI
Powiązane wiadomości: Indonezja pochwala decyzję Malezji o zakazie wydawania komiksów obraźliwych dla PMI

Przetłumaczone przez: Ilham Yout, Recinda Sulistiandari
Redaktor: Aziz Kurmala
Prawa autorskie © ANTARA 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *