Biden podnosi standardy gospodarki paliwowej, aby przeciwdziałać zmianom klimatu

WASZYNGTON (AP) — Administracja Pythona podnosi standardy dotyczące przebiegu pojazdów, aby znacznie zmniejszyć emisje gazów cieplarnianych z globalnego ocieplenia, co jest kluczowym krokiem w walce ze zmianą klimatu.

Ostateczna zasada, która zostanie opublikowana w poniedziałek, podnosi standardy przebiegu od roku modelowego 2023 i osiągnie ogólnobranżowy cel 40 mil do 2026 r. – 25% więcej niż reguła sfinalizowana przez administrację Trumpa w zeszłym roku i 5% wyższy. Propozycja Agencji Ochrony Środowiska w sierpniu.

„Ustanawiamy silne i surowe standardy, które drastycznie zmniejszą zanieczyszczenie szkodliwe dla ludzi i naszej planety – jednocześnie oszczędzając pieniądze rodzin” – powiedział dyrektor EPA Michael Reagan w oświadczeniu.

Reagan nazwał tę zasadę „wielkim krokiem naprzód” w przedstawieniu agendy klimatycznej prezydenta Joe Bidena, jednocześnie „torując drogę dla przyszłości elektryczności, bezemisyjnego transportu”.

Posunięcie to nastąpiło dzień po tym, jak senator z ramienia Demokratów Joe Manson zadał niebezpieczny cios ustawie o polityce społecznej i środowiskowej Bidena o wartości 2 bilionów dolarów., Zagrożenie agendy Demokratów i rozgniewanie Białego Domu. Senator z Zachodniej Wirginii powiedział, że nie może poprzeć szeroko zakrojonej ustawy, która obejmowałaby zmiany klimatyczne, twierdząc, że jest ona zbyt droga i wywoła inflację oraz powiększy rosnący dług federalny.

Zasady dotyczące przebiegu, ogłoszone w poniedziałek, są najbardziej ambitnymi normami dotyczącymi emisji zanieczyszczeń z rur wydechowych, jakie kiedykolwiek ustanowiono dla samochodów osobowych i lekkich ciężarówek. Standardy podnoszą cele dotyczące przebiegu wyznaczone przez administrację Trumpa, które w 2026 r. osiągną jedynie 32 mile na galon. W sierpniu Biden wyznaczył sobie cel 38 mil na galon.

Zarząd powiedział, że standardy pomogą również zwiększyć udział w rynku pojazdów o zerowej emisji, a do 2026 r. ma być sprzedawanych 17% pojazdów elektrycznych i hybrydowych typu plug-in. Około 7% udziału w rynku w 2023 roku.

Zasada EPA nie tylko spowalnia zmiany klimatyczne, ale także poprawia zdrowie publiczne poprzez zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza i ma niższe koszty dla kierowców o lepszej efektywności paliwowej.

READ  Trump pozwał komisję 6 stycznia, aby zablokować wezwania do zeznań i dokumentów

Biden wyznaczył sobie cel zmniejszenia o połowę emisji gazów cieplarnianych w USA do 2030 r., popychając w Stanach Zjednoczonych historyczną zmianę z silników spalinowych na pojazdy zasilane bateriami.

Obiecując nowe miejsca pracy i miliardy federalnych pojazdów elektrycznych, podkreślił, że komponenty potrzebne do dokonania największej zmiany – od baterii do półprzewodników – muszą zostać wykonane w Stanach Zjednoczonych, kierując się wsparciem przemysłu i związków dla inicjatywy na rzecz ochrony środowiska. Inwestycje.

Pomimo ambicji nowe standardy zapewniają producentom samochodów wystarczająco dużo czasu na dostosowanie się do nich po rozsądnych kosztach, powiedział zarząd. Analiza EPA pokazuje, że przemysł może spełnić ostateczne standardy, prowadząc do umiarkowanego wzrostu liczby pojazdów elektrycznych wprowadzanych do Marynarki Wojennej.

Podejmując publiczne zobowiązania do budowy tych pojazdów w przyszłości, producenci samochodów nadal inwestują i budują pojazdy o zerowej emisji, aby zaspokoić rosnące zapotrzebowanie konsumentów, podała EPA. Kierownictwo przewiduje, że sprzedaż pojazdów elektrycznych i pojazdów hybrydowych typu plug-in podwoi się, ponieważ standardy dotyczące zanieczyszczenia rury wydechowej wzrosną w ciągu czterech lat.

„Czyszczenie samochodów ma kluczowe znaczenie dla przeciwdziałania zmianom klimatu” – powiedziała EPA. Transport jest największym źródłem emisji gazów cieplarnianych w Stanach Zjednoczonych, odpowiada za 29% wszystkich emisji. W sektorze transportu samochody osobowe i ciężarowe mają największy udział, odpowiadając za 58% wszystkich emisji związanych z transportem i 17% całkowitej emisji dwutlenku węgla w USA.

EPA stwierdziła, że ​​ostateczne standardy przyczynią się do osiągnięcia celu wyznaczonego przez paryskie porozumienie klimatyczne z 2015 r., Przy spodziewanym globalnym wzroście średniej temperatury poniżej 2 stopni Celsjusza powyżej poziomu sprzed epoki przemysłowej. Stany Zjednoczone ponownie przystąpiły do ​​porozumienia paryskiego w pierwszym dniu inauguracji Bidena, po tym, jak były prezydent Donald Trump wyrzucił Stany Zjednoczone z globalnego porozumienia.

Nowe przepisy zaczną obowiązywać od roku modelowego 2023 i będą zwiększać redukcję emisji corocznie do roku modelowego 2026. Reguła przyspiesza tempo redukcji emisji do 5 do 10% każdego roku od 2023 do 2026, powiedziała EPA. Niż poprzednie zasady.

READ  Real Madryt oszołomił Man City w półfinale Ligi Mistrzów, Rodrigo Hero, zespół Cardioli topnieje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *