Kominfo musi podjąć drastyczne kroki, aby utrzymać pokój podczas wyborów w 2024 roku

JAKARTA (Antara) – Ministerstwo (Cominfo) podejmie rygorystyczne środki prawne, aby zapewnić pokojowy przebieg wyborów powszechnych w 2024 r., powiedział Minister Komunikacji i Informacji Budi Ari Chettyadi.

„Podejmiemy działania zgodnie z obowiązującymi przepisami, łącznie z usunięciem wszystkiego (mogącego zakłócić pokojową atmosferę wyborów)” – powiedział Chettyadi w niedzielę.

Wyjaśnił, że podczas przyszłorocznych wyborów ministerstwo będzie zapobiegać trzem głównym problemom: oszustwom, zniesławieniom i mowie nienawiści.

Powiedział, że Ministerstwo będzie współpracować z właściwymi stronami, takimi jak Komisja Wyborcza Publicznego (KPU), Agencja Monitorowania Wyborów Publicznych (PAWASLU), Policja oraz różnymi powiązanymi ministerstwami i agencjami w celu zapewnienia pokoju podczas wyborów.

Minister Chettyadi powiedział wcześniej, że ministerstwo przygotowało trzy strategie mające wspierać i promować pokojową narrację dotyczącą wyborów powszechnych w 2024 roku.

Te trzy strategie będą wdrażane w trzech fazach: przed wyborami, w ich trakcie i po wyborach.

„Generalnie przekazywany przekaz ma na celu poruszenie różnych kwestii wyborczych, w tym zwiększenie udziału (wyborców), korzystania z prawa do głosowania i uczestniczenia w głosowaniu” – stwierdził 3 października.

Dodał także, że ministerstwo stara się zapobiegać skandalom dotyczącym kwestii plemiennych, religijnych, etnicznych i międzygrupowych (SARA), które prowadzą do polaryzacji.

„A najważniejsze jest radzenie sobie z oszustwami, aby zapewnić spokój w przestrzeni cyfrowej” – dodał.

Przed wyborami Kominfo zachęca społeczność do wzięcia aktywnego udziału w wyborach poprzez odmowę głosowania.

W trakcie wyborów ministerstwo będzie koncentrować się na promowaniu wspólnych wysiłków, aby sytuacja pozostała stabilna do zakończenia liczenia głosów.

Wreszcie w okresie powyborczym ministerstwo skoncentruje się na wzywaniu społeczności do zachowania jedności w reagowaniu na wyniki wyborów powszechnych.

POWIĄZANE WIADOMOŚCI: Cominfo przedstawia trzy strategie promowania pokojowych wyborów
Powiązane wiadomości: Kominfo i Polri łączą siły, aby zapewnić bezpieczeństwo cyberprzestrzeni przed wyborami w 2024 roku

Przetłumaczone przez: Uyu L, Kenzu
Autor: Rahmat Nasushan
Prawa autorskie © ANTARA 2023

READ  Kwiat raflezji kwitnący w zachodniej Sumatrze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *