Prokuratorzy oskarżają Rafaela, byłego urzędnika podatkowego, o defraudację 6 milionów dolarów nielegalnych funduszy

Djakarta. Prokuratorzy Komisji ds. Zwalczania Korupcji (KPK) wnieśli akt oskarżenia przeciwko byłemu najwyższemu urzędnikowi podatkowemu Raphaelowi Alunowi Trisamboto, oskarżonemu o sprzeniewierzenie 94,5 mld Sh (6 mln USD) nielegalnych funduszy, powiedział w niedzielę rzecznik.

Raphaelowi postawiono zarzuty, że podczas swojej kadencji brał łapówki o wartości 16,6 miliarda rupii.

Kopia aktu oskarżenia została złożona w Sądzie Antykorupcyjnym w Dżakarcie, a prokuratura czeka obecnie na termin rozprawy, aby złożyć akt oskarżenia, powiedział dziennikarzom rzecznik KPK Ali Fikri.

Akt oskarżenia przedstawi szczegóły, w jaki sposób były urzędnik skarbowy sprzeniewierzył równowartość 31,7 miliarda rupii w latach 2003-2010 oraz dodatkowe 62,8 miliarda rupii w latach 2011-2023.

Podejrzany prowadził firmę doradztwa podatkowego za pośrednictwem pełnomocnika, aby uniknąć komplikacji prawnych wynikających z istotnego konfliktu interesów wynikającego z pełnionej przez niego funkcji w dyrekcji podatkowej Ministerstwa Finansów. Klientami firmy byli podatnicy, których wybrała Dyrekcja.

Ali wcześniej zauważył, że śledczy KPK przejęli aktywa, w tym grunty i budynki należące do Rafaela i członków jego rodziny w Dżakarcie, Manado i Yogyakarcie.

Konta bankowe Rafaela i członków jego rodziny również zostały zamrożone do czasu toczącego się śledztwa.

Rafael został uznany za podejrzanego o korupcję w marcu i aresztowany 3 kwietnia. Został aresztowany 3 kwietnia po odkryciu obcej waluty w skrytkach depozytowych o wartości 32,2 miliarda rupii w lokalnym banku zarejestrowanym na nazwisko KPK.

Następnie do prowadzonej przeciwko niemu sprawy karnej dodano zarzut prania brudnych pieniędzy.

Tagi: Słowa kluczowe:

READ  Przeprowadzasz się z Indonezji do Singapuru?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *