Minister zainicjował Konkurs Wiosek Turystycznych na Zachodniej Sumatrze

BARIMAN (ANTARA) – Wioski, rozwój i relokacja obszarów o niekorzystnych warunkach gospodarowania (PDTT) Minister Abdul Halim Iskandar ogłosił w piątek konkurs wioski turystycznej Nusantara 2023 w wiosce Abar w Bariman na Zachodniej Sumatrze.

„Ministerstwo PDTT ogłosiło konkurs, w którym wioski turystyczne zarządzane przez BUMDes (Village-Owned Enterprises) w całej Indonezji mogą rywalizować o nagrodę w wysokości 1 miliarda Rp (65 tysięcy USD) w wielu kategoriach” – ogłosił. Piątkowe zawody na kortach ziemnych.

Powiedział, że kiedy konkurs zakończy się w drugim tygodniu listopada, wiele uczestniczących wiosek zostanie uznanych za najlepsze wsie turystyczne.

Minister Iskandar powiedział dalej, że konkurs jest organizowany w celu promowania potencjału turystycznego wsi, tak aby stymulować ich rozwój gospodarczy, co ma mieć wpływ na rozwój gospodarczy kraju.

„Dzięki Bogu, tempo wzrostu gospodarczego Indonezji osiągnęło 5,17 procent. To niezwykłe osiągnięcie w skali międzynarodowej” – zaznaczył.

Powiedział też, że Indonezja, jako przewodniczący Stowarzyszenia Narodów Azji Południowo-Wschodniej (ASEAN) w tym roku, organizuje konkurs, aby zademonstrować swój sposób promowania wiosek turystycznych innym krajom członkowskim stowarzyszenia.

Podczas ceremonii inauguracji wyraził również zainteresowanie obserwowaniem, jak BUMD rozwijają wioski turystyczne Indonezji, podkreślając naturalny potencjał tych wiosek.

W międzyczasie burmistrz Bariman, Genius Umar, potwierdził, że jego rząd jest przekonany, że Abar Village wygra konkurs, ponieważ uważa, że ​​jego BUMD wykazały zdecydowane zaangażowanie w poprawę piękna wioski.

„Wierzę, że powołanie Abara na gospodarza (inauguracji) wskazuje, że zapewniliśmy sobie wczesną ocenę. Teraz to tylko kwestia tego, jak wygrać zawody” — zauważył.

Burmistrz wyraził następnie nadzieję, że wizyta ministra Iskandara w Pariyamman będzie miała pozytywny wpływ na turystykę i gospodarkę miasta.

Mamy nadzieję, że wizyta ministra we wsi Abar zachęci jej mieszkańców, rząd i BUMD do jeszcze większych wysiłków w celu podniesienia standardu turystyki w ich wsi.

READ  Jedzenie W Los Angeles

Przetłumaczone przez: Rahmatul Laila, Tegar Noorbitra
Redaktor: Aziz Kurmala
Copyright © ANTARA 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *