Północny Kalimantan aktywnie oferuje inwestycje offshore

Tanjung Selor (ANTARA) – Rząd prowincji Kalimantan Północny aktywnie oferuje możliwości inwestycyjne inwestorom lokalnym i zagranicznym, aby inwestowali w sektorach przemysłu morskiego, naftowego i gazowego oraz motoryzacyjnego.

„Istnieje ogromny potencjał inwestycyjny w rybołówstwie, przemyśle naftowym i gazowym oraz w rozwoju ekosystemu pojazdów elektrycznych (EV) i samochodów elektrycznych” – powiedział gubernator Północnego Kalimantanu Zainal A. Baliwang powiedział we wtorek w Tanjong Selor.

„To właśnie nadal prezentujemy bezpośrednio inwestorom na forach i wydarzeniach” – zauważył.

Indonezyjska zielona strefa przemysłowa Tanah Kuning-Mangkupadi (KIHI) jest zintegrowana z portem i elektrownią wodną na rzece Mendarang (PLTA) w dystrykcie Malinao oraz PLTA w Beso w dystrykcie Bulungan.

„Projekty strategiczne, ze względu na zasoby naturalne Północnego Kalimantanu, mogą być główną atrakcją dla inwestorów” – zauważył.

Budowa KIHI w dystrykcie Pulungan w podokręgu East Tanjong Palas rozpoczęła się w 2021 roku. Budowa trwa od chwili wmurowania kamienia węgielnego pod inwestycję przez prezydenta Joko Widodo 21 grudnia 2021 r.

KIHI Tanah Kuning to Narodowy Plan Strategiczny (PSN) o wartości inwestycji wynoszącej 132 miliardy dolarów i docelowym zagospodarowaniu 30 tysięcy hektarów.

KIHI stanie się największym na świecie ekologicznym kompleksem przemysłowym, w którym priorytetem będą zrównoważone i przyjazne dla środowiska procesy przemysłowe.

W regionie będzie działać szeroka gama gałęzi przemysłu, w tym rafinacja i przetwarzanie minerałów, magazynowanie, nieruchomości, handel i handel.

Jedną z wiodących gałęzi przemysłu budowaną w regionie jest fabryka petrochemiczna, która będzie największa w Indonezji, o zdolnościach produkcyjnych 4×16 mln ton rocznie.

W regionie rozwija się także sektor zielonej energii poprzez budowę paneli słonecznych, huty zielonego aluminium, nowych akumulatorów energetycznych oraz krzemu przemysłowego i polikrystalicznego.

Rozpoczęła się budowa podstawowej infrastruktury KIHI, w tym dróg dojazdowych, sieci elektroenergetycznych i telekomunikacyjnych.

Baliwang powiedział, że obfity dostęp do energii toruje drogę nowym gałęziom przemysłu w Północnym Kalimantanie.

READ  Blokada Sanya Covid: Tysiące turystów utknęło na „chińskich Hawajach”

Podkreślił również, że rząd prowincji Kalimantan Północny jest gotowy współpracować z rządem centralnym i innymi samorządami lokalnymi, aby zapewnić inwestorom łatwe wydawanie licencji i atrakcyjne zachęty.

Gubernator wyjaśnił, że Północny Kalimantan posiada bogate zasoby naturalne, takie jak ryby, ropa naftowa i gaz oraz gaz ziemny. Stanowią główny kapitał dla rozwoju sektora rybołówstwa i przemysłu naftowo-gazowego, a także wzmocnienia kanałów dostaw LNG.

Jeśli chodzi o rybołówstwo, Północny Kalimantan ma długą linię brzegową i duży potencjał w zakresie produktów morskich.

Tanah Kuning-Mangkupadi KIHI zapewnia idealną lokalizację dla rozwoju przemysłu przetwórstwa produktów morskich, takiego jak przetwórstwo ryb i przemysł paszowy.

Tymczasem w dziedzinie ropy i gazu największe zasoby ropy i gazu posiada Kalimantan Północny. Rzeki Mentara i Peso PLTA będą dostarczać energię przemysłowi naftowemu i gazowemu, takiemu jak elektrownie i rafinerie ropy naftowej.

Jednym z nich było odkrycie przez Pertaminę złóż gazu w Basenie Tarakan, w bloku Nunugan, w lokalizacji Barang 1. Blok mieści 74 MMBO ropy i 852 BSCF gazu ziemnego, czyli łącznie 221 MMBOE, co czyni go szóstym co do wielkości złożem ropy i gazu na świecie.

Ze względu na swoje strategiczne położenie i położenie na granicy Kalimantan Północny może pełnić rolę siły napędowej gospodarki krajowej i regionalnej, zwłaszcza obszaru przygranicznego Indonezji i Malezji.

Nadmiar energii można bezpośrednio eksportować do krajów sąsiadujących.

„Północny Kalimantan może wnieść swój wkład w rolę i obowiązki Pertaminy jako trzonu krajowego przemysłu naftowego i gazowego oraz jako wiodącego BUMN w realizacji prac krajowych na całym świecie” – powiedział gubernator.

Wcześniej prezydent Joko Widodo powiedział, że KIHI Tanah Kuning-Mangkupadi będzie bazą produkcyjną pojazdów elektrycznych, kiedy 1 marca 2023 r. położył kamień węgielny pod budowę Mendarang PLTA w dystrykcie Malinau.

„(To) pierwszy akumulator do pojazdów elektrycznych, który zbudujemy później w indonezyjskim parku przemysłowym Kalimantan w Bulungan, akumulatory do samochodów elektrycznych, a później do samochodów elektrycznych” – powiedział wówczas prezydent Joko Widodo.

READ  Rekordowy jackpot Powerball o wartości 1,9 miliarda dolarów opóźniony przez protokoły bezpieczeństwa

Powiązane wiadomości: Rząd przekonany, że popularność Północnego Kalimantanu wśród turystów rośnie
Powiązane wiadomości: N Kalimantan KDEKS wezwany do pomocy w osiągnięciu celu certyfikacji Halal
POWIĄZANE WIADOMOŚCI: Bank Indonezji buduje pomnik suwerennej rupii na obszarze przygranicznym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *