Urodzony w Indonezji młody nosorożec sumatrzański dołącza do mniej niż 50 zagrożonych gatunków

Oznacza to drugie narodziny nosorożca sumatrzańskiego w 2023 r., w związku ze zwiększeniem wysiłków Indonezji na rzecz ochrony tego gatunku.

Reklama

W sobotę na zachodniej wyspie Sumatra w Indonezji przyszedł na świat zagrożony wyginięciem nosorożec sumatrzański. To drugi nosorożec sumatrzański urodzony w tym kraju w tym roku i mile widziany dodatek do gatunku, który obecnie liczy mniej niż 50 zwierząt.

Delilah, samica, urodziła 25-kilogramowego cielaka w rezerwacie nosorożców sumatrzańskich w Parku Narodowym Way Kampas w prowincji Lampung na południowym krańcu wyspy Sumatra.

W 2006 roku w zoo w Cincinnati urodził się cielę płci męskiej o imieniu Harappan. Był ostatnim nosorożcem sumatrzańskim na świecie, który wrócił do Indonezji, co oznacza, że ​​cała populacja nosorożców sumatrzańskich przebywa obecnie w Indonezji.

Drugi nosorożec sumatrzański urodzony w 2023 roku

Większość pozostałych nosorożców żyje na Sumatrze, wiele z nich w niewoli. Oni są zagrożony Kłusownicy niszczą siedliska lasów tropikalnych i zabijają cenne zwierzęta dla ich rogów, które służą do wyrobu ozdób i wykorzystania w tradycyjnej medycynie w Chinach i innych częściach Azji.

„To narodziny są drugimi narodzinami nosorożca sumatrzańskiego w 2023 r. Podkreśla to zaangażowanie rządu Indonezji na rzecz nosorożca. Bezpieczeństwo wysiłków w Indonezji, zwłaszcza nosorożca sumatrzańskiego” – stwierdziła w pisemnym oświadczeniu indonezyjska minister środowiska i leśnictwa Siti Nurbaya Bakar.

Dodała z półnaturalnego powielać dzięki wysiłkom w Way Compass Sanctuary urodziło się pięć żywych nosorożców sumatrzańskich.

A Bezpieczeństwo W sobotę rano, 10 dni przed terminem porodu, opiekun znalazł Delilah obok nowonarodzonego samca.

Delilah i jej dziecko czują się już dobrze, ponieważ cielę może chodzić w pozycji wyprostowanej. Jak wynika z oświadczenia indonezyjskiego Ministerstwa Środowiska i Leśnictwa, wkrótce po znalezieniu mogła karmić piersią na stojąco.

Nosorożce sumatrzańskie są krytycznie zagrożone

Nosorożec sumatrzański jest prawnie chroniony w Indonezji. Czerwona lista gatunków zagrożonych IUCN krytycznie opisuje nosorożca sumatrzańskiego zbliżający się: Populacja maleje i żyje tylko około 30 dojrzałych zwierząt.

READ  Kings pokonali Clippers 176:175 w drugim pod względem liczby punktów meczu NBA

Cielę, które nie zostało jeszcze nazwane, to pierwsza udana dostawa od Delilah.

Delilah, siedmioletnia dziewczynka, urodziła się w indonezyjskim sanktuarium w 2016 roku.

Jest drugim cielęciem urodzonym przez jego matkę, Rathu, która w 2012 roku urodziła chłopca, Aandhu. Nosorożec 124 lata narodzin w niewoli w Indonezji. Ojciec Andalus urodził się w 2001 roku w zoo w Cincinnati.

We wrześniu Radu, 23-letnia samica nosorożca, urodziła w sanktuarium samicę nosorożca. lampa. Według grupy ochrony przyrody WWF długość życia nosorożca sumatrzańskiego wynosi zazwyczaj od 35 do 40 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *