Kontrakty terminowe na akcje mieszane po ograniczeniu Dow, S&P 500 za najgorszy miesiąc od marca 2020 r.

Traderzy na parkiecie NYSE, 7 września 2022 r.

Źródło: NYSE

Kontrakty terminowe na akcje były mieszane w poniedziałek rano po tym, jak Wall Street odnotowała kolejny ujemny kwartał, a zarówno indeksy S&P 500, jak i Dow Jones Industrial Average zostały zamknięte. Marzec zakończył swój najgorszy miesiąc od 2020 roku.

Kontrakty terminowe Nasdaq 100 spadły o 0,52%, a kontrakty terminowe powiązane z S&P 500 straciły 0,14%. Średnie kontrakty terminowe na kontrakty terminowe Dow Jones wzrosły o 0,07%, czyli o 21 punktów.

Dow spadł o 500,10 punktu, czyli 1,71%, poniżej 29 000 po raz pierwszy od listopada 2020 r., kończąc w piątek ujemny miesiąc i kwartał dla wszystkich głównych średnich.

W kwartale Dow spadł o 6,66%, co jest pierwszą stratą w trzech kwartałach od trzeciego kwartału 2015 r. S&P i Nasdaq Composite spadły odpowiednio o 5,28% i 4,11%, kończąc swój trzeci z rzędu ujemny kwartał. Po raz pierwszy od 2009 roku.

Dow spadł we wrześniu o 8,8%, podczas gdy S&P 500 i Nasdaq Composite straciły odpowiednio 9,3% i 10,5%. Wszystkie główne średnie odnotowały swój szósty negatywny tydzień z siedmiu.

W nowym kwartale wszystkie sektory S&P 500 są o co najmniej 10% niższe od 52-tygodniowych maksimów. Dziewięć sektorów zakończyło kwartał na minusie. Najlepiej wypadła konsumencka dyskrecjonalna, która zyskała ponad 4,1%.

W czwartym kwartale podwyższona inflacja i zamiar Rezerwy Federalnej, aby powstrzymać wzrost cen, niezależnie od tego, co to oznacza dla gospodarki, będą nadal ciążyć rynkom, powiedział Keith Lerner z Trust. Jednak warunki wyprzedaży sprawiają, że rynek jest podatny na gwałtowne krótkoterminowe odbicie dobrych wiadomości, dodał.

„Myślę, że możemy być przygotowani na pewnego rodzaju ożywienie, ale podstawowym trendem w tym momencie jest nadal trend spadkowy i ciągłe wody”, powiedział Lerner.

Jeśli chodzi o gospodarkę, w poniedziałek zostaną opublikowane dane Markit PMI i ISM dla przemysłu, a także wydatki na budownictwo.

READ  Pracownicy SpaceX zwolnieni za napisanie listu krytykującego Elona Muska | SpaceX

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *