Polityk PDIP nalega, aby Jokowi zachował neutralność w nadchodzących wyborach powszechnych

Tempo.co, Djakarta – Indonezyjska Demokratyczna Partia Walki lub polityk PDIP Aria Bima nalegała, aby prezydent Joko „Jokowi” Widodo zachował neutralność podczas wyborów powszechnych w 2024 roku.

PDIP z zadowoleniem przyjmuje niedawne wydarzenie, podczas którego kandydaci na prezydenta Anis Baswedan i Kanjar Pranovo opowiedzieli o swoim apelu do Jokowiego. [current] Prezydent musi zachować neutralność” – stwierdziła Arya w pisemnym oświadczeniu Tempo w poniedziałek.

Arya zauważyła, że ​​neutralność rozciągnęła się na machinę rządową. „[State] Mechanizm wyboru konkretnego kandydata nie powinien wywierać wpływu ani uciskać społeczeństwa. Jeśli tak się stanie, demokracja cofnie się” – stwierdził szósty członek panelu Izby Reprezentantów, w skład którego wchodzą Generalna Komisja Wyborcza, Narodowe Siły Zbrojne i policja.

Aria wierzyła, że ​​Jokowi był nie tylko dobrym ojcem, ale także godną podziwu głową państwa. Dlatego – powiedział – Jokowi ustawi całą machinę rządową w tryb neutralny.

Dodatkowo aktywnych było wówczas 176 liderów regionalnych, z których wszyscy mieli zachować neutralność. „Nie chcemy, aby trucizna nowego mandatu przedostała się do administracji Jokowi. Dopilnujemy tego” – powiedziała Aria.

Aria twierdziła, że ​​faworyzowanie Jokowiego jest oznaką zacofanej demokracji. Powiedział ponadto, że przyszłe wybory powszechne uda się uratować tylko wtedy, gdy wybory powszechne w 2024 r. zostaną przeprowadzone zgodnie z prawem i bez nieprawidłowości. Do takich osobliwości należy niedawne orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego, które wciąż jest świeże w świadomości opinii publicznej. „Kadencja PDIP dla Jokowiego wygaśnie w 2024 r. Prezydent odpowiada za pryncypialne wybory” – podsumowała Aria.

IHSAN RELIBUN

Wybór nauczyciela: UE i UNESCO są gospodarzami forum kadry akademickiej dla seniorów przed wyborami powszechnymi w Indonezji w 2024 r

Kliknij tutaj Otrzymuj najświeższe informacje od Tempo w Google News

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *