Manchin mówi, że popiera Ketanjiego Browna Jacksona w Sądzie Najwyższym

„Jestem przekonany, że sędzia Jackson ma najwyższe kwalifikacje i dysponuje dyspozycją niezbędną do pełnienia funkcji kolejnego sędziego Sądu Najwyższego w naszym kraju” – powiedział Manchin.

Manchin powołał się na „wzorową” karierę i dorobek Jacksona i powiedział, że jej różne role w systemie sądownictwa zapewniły jej „unikalną perspektywę, która będzie jej dobrze służyć w najwyższym sądzie naszego narodu”.

Zauważył również, że Jackson i jej rodzina często odwiedzają rodzinny stan Manchina, Zachodnia Wirginia.

„Podczas naszego spotkania była ciepła i uprzejma” – powiedział Manchin. „Oprócz imponującego życiorysu, ma temperament, by zostać wyjątkowym prawnikiem. Warto zauważyć, że sędzia Jackson i jej rodzina spędzają dużo czasu w Zachodniej Wirginii, a jej głęboka miłość do naszego stanu i zaangażowanie w służbę publiczną były całkowicie jasne. Jestem przekonany, że sędzia Jackson ma najwyższe kwalifikacje i dysponuje dyspozycją niezbędną do pełnienia funkcji kolejnego sędziego Sądu Najwyższego w naszym kraju”.

Po łącznych 36 godzinach przesłuchań, Jackson wydawał się być na dobrej drodze do potwierdzenia na początku przyszłego miesiąca, według wywiadów z kluczowymi senatorami w czwartek.

Potwierdzenie Jacksona nie będzie w przeważającej mierze ponadpartyjne, a czołowy senator republikański liczący głosy, Minority Whip John Thune (RS.D.), przewidział nie więcej niż trzy głosy GOP na jej korzyść. Jednak przywódcy obu partii zgodzili się, że długie i często napięte pytania nie zmieniły zasadniczej dynamiki wokół nominacji.

W Senacie 50-50 Jackson mógł zostać potwierdzony tylko głosami Demokratów i wiceprezydentem Harrisem, którzy zerwali remis. Poparcie Manchina było kluczowe, jeśli Jackson zdobędzie tylko poparcie Demokratów.

Senacka Komisja Sądownictwa ma zgłosić nominację 4 kwietnia, a głosowanie ma nastąpić jeszcze w tym tygodniu. Jeśli zostanie to potwierdzone, Jackson będzie pierwszą czarną kobietą zasiadającą w Sądzie Najwyższym w swojej 233-letniej historii.

READ  W stolicy Indonezji otwarto wystawę „Dialog dokumentów”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *