Polio zostało znalezione w ściekach Nowego Jorku, co wskazuje na rozprzestrzenianie się wirusa

NOWY JORK (AP) — Wirus, który powoduje polio, został znaleziony w ściekach Nowego Jorku, poinformowali w piątek urzędnicy służby zdrowia, sugerując, że choroba, której nie widziano w Stanach Zjednoczonych od dekady, po cichu rozprzestrzenia się wśród nieszczepionych populacji. .

Według miejskich urzędników ds. zdrowia, stanu Nowy Jork i rządu federalnego obecność wirusa polio w miejskich ściekach wskazuje na lokalną transmisję wirusa.

Władze wezwały rodziców do zaszczepienia dzieci przeciwko śmiertelnej chorobie.

„Ryzyko dla nowojorczyków jest realne, ale ochrona jest bardzo prosta – zaszczep się przeciwko polio” – powiedział nowojorski komisarz ds. zdrowia dr Ashwin Vasan. „Ponieważ polio nadal rozprzestrzenia się w naszych społecznościach, nie ma nic pilniejszego niż zaszczepienie naszych dzieci przeciwko temu wirusowi, a jeśli jesteś niezaszczepioną lub nie w pełni zaszczepioną osobą dorosłą, zdecyduj się na szczepienie już teraz. Polio można całkowicie zapobiec, a jego ponownemu pojawieniu się wezwanie do działania dla nas wszystkich.

Dyrektor Ośrodków Kontroli i Prewencji Chorób w Narodowym Centrum Szczepień i Chorób Układu Oddechowego, dr Jose R. Romero powiedział: „To relaksujące; Wiemy, że polio szerzy się po cichu i że w tych społecznościach może być wielu ludzi zarażonych polio i wydalających wirusa. Jest to pilne i żywe przypomnienie wagi szczepień.

Miasto Nowy Jork jest zmuszone do konfrontacji z polio, gdy urzędnicy ds. zdrowia miejskiego walczą o zaszczepienie wrażliwych populacji przeciwko małpiej grypie. oraz zmiany w wytycznych Covid-19.

„Mamy do czynienia z trifectą” – powiedział w piątek burmistrz Eric Adams w CNN. „Covid wciąż tu jest. Polio, znaleźliśmy polio w naszych ściekach i nadal mamy do czynienia z kryzysem związanym z małpią ospą. Ale drużyna tam jest. Koordynujemy działania, stawiamy czoła zagrożeniom i jesteśmy gotowi stawić im czoła z pomocą Waszyngtonu.

Ogłoszenie o odkryciu wirusa polio w Nowym Jorku pojawia się wkrótce po tym, jak brytyjscy urzędnicy ds. zdrowia powiedzieli, że znaleźli dowody na rozprzestrzenianie się wirusa w Londynie i nie znaleźli publicznego narażenia. Dzieciom w wieku 1-9 lat w Londynie zakwalifikowano do podania dawki przypominającej Szczepienie przeciwko polio w środę.

READ  Cisco, DoorDash, Fastly i więcej

W Rockland County w stanie Nowy Jork infekcja polio sparaliżowała osobę kilka tygodni temu. Na północ od miasta. Wirus został wykryty w próbkach ścieków pobranych w Rockland i sąsiednim hrabstwie Orange w czerwcu.

Urzędnicy CDC powiedzieli, że nie było wystarczającej ilości materiału genetycznego, aby ustalić, czy wirus zidentyfikowany w próbkach ścieków zebranych w Nowym Jorku był powiązany z pacjentem z Rockland County.

Większość osób zarażonych polio nie ma żadnych objawów, ale nadal może przekazywać wirusa innym przez kilka dni lub tygodni. Szczepionka zapewnia silną ochronę, a urzędnicy wezwali tych, którzy nie otrzymali zastrzyków, aby natychmiast je poszukali.

Urzędnicy powiedzieli, że na podstawie wcześniejszych epidemii setki osób w stanie zostało zarażonych polio i nie wiedziało o tym.

Polio było kiedyś jedną z najbardziej przerażających chorób w kraju, a coroczne epidemie paraliżowały tysiące. Ta choroba dotyka głównie dzieci.

Według Centers for Disease Control and Prevention, szczepionki są dostępne od 1955 roku, a krajowe kampanie szczepień zmniejszyły roczną liczbę przypadków w USA do mniej niż 100 w latach 60. i mniej niż 10 w latach 70.

Niewielki odsetek osób zarażonych polio cierpi na paraliż. Choroba jest śmiertelna u 5-10% osób niepełnosprawnych.

Szczepienie przeciwko polio jest wymagane dla wszystkich dzieci w wieku szkolnym w Nowym Jorku, ale hrabstwa Rockland i Orange są znane jako gorące punkty odporności na szczepionki.

Według najnowszych danych CDC dotyczących szczepień dzieci, 93% 2-letnich dzieci otrzymało co najmniej trzy dawki szczepionki przeciwko polio. Ale w stanie Nowy Jork wskaźnik ten wynosi tylko 80% i jest jeszcze niższy na obszarach, w których odnotowano przypadki polio – tylko 60% w Rockland County i 59% w Orange County, według danych stanowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *