Policja: 1297 lokali wyborczych w Papui nie oddało jeszcze głosu

Tempo.co, DjakartaW sumie w 1297 lokalach wyborczych lub TPS w Papui nie oddało jeszcze głosu ze względu na problemy z dostawą logistyki wyborczej i niezgodę społeczną dotyczącą wdrożenia systemu głosowania Nokan.

Główny inspektor policji Papui, generalny Mathius D. Fakhiri, wyjaśnił, że głosowanie odbyło się w 13 916 TPS z 15 213 TPS działających w regionie.

Jednakże ze względu na zakłócenia w systemie Nokan i dystrybucji logistycznej w Papui Środkowej (1172 t/s), Papua Highlands (91 t/s) i prowincji Papua (34 t/s) wybory nie mogły się odbyć.

W systemie Nokana A Elektorat reprezentuje osoba powołana umową. Następnie wyznaczony przedstawiciel przekazuje urzędnikom odpowiedzialnym za wybory głosy oddane w komisji.

„Ten bezcelowy system niesie ze sobą wysokie ryzyko konfliktu społecznego. Podobnie jak w przypadku Puncak Jaya, masowe referendum było przeszkodą, więc nie mogło się ono odbyć” – stwierdził Fakhiri w pisemnym oświadczeniu z 15 lutego.

„Ale jesteśmy wdzięczni, że nie doszło do ingerencji ze strony uzbrojonych grup przestępczych” – dodał Fakhiri.

W regencji Panaiai głosowanie opóźniło się z powodu nieporozumienia dotyczącego logistyki wyborczej, w wyniku czego niektóre osoby uszkodziły urny wyborcze podczas rozdawania głosów 12 lutego.

Testy’ego Luthfianiego

Wybór nauczyciela: Prabowo Zwycięskie Przemówienie: Dziękuję za bezpieczne wybory

Kliknij tutaj dostać Najnowsze aktualności Tempo w Google News

READ  Nakaz ewakuacji zniesiony po wykolejeniu się pociągu towarowego i zapaleniu się w Minnesocie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *