Po śmierci królowej Elżbiety król Karol III ogłosił się królem Anglii

Camila przeprowadziła się do Kuala Lumpur w Malezji w 2017 roku. (Chris Jackson/Basen/Getty Images)

z jej mężem Wstąpienie na tron Jako kontynuację tego Śmierć królowej Elżbiety II W czwartek Camilla została Królową Małżonką i obejmie nową, ważniejszą rolę u boku króla Karola III.

Właśnie skończyłem 25 lat po śmierci pierwszej żony Karola, DianyCamilla, księżna Walii, pozostaje postacią dzielącą Wielką Brytanię.

Oto, co musisz wiedzieć:

Urodzona jako Camilla Shand w lipcu 1947 roku, podobno spotkała księcia Karola na meczu polo w Windsor w 1970 roku i zaprzyjaźniła się.

W następnym roku Charles wstąpił do Royal Navy i podczas jego nieobecności Camilla poślubiła oficera kawalerii Andrew Parkera Bowlesa. W latach 70. para miała dwoje dzieci.

Charles poślubił Lady Dianę Spencer w 1981 roku, ale przyznał się do pozamałżeńskiego romansu z Camillą w 1994 roku.
Camilla rozwiodła się z Andrew Parker Bowles w 1995 roku. Charles i Diana rozwiedli się w następnym roku, a Camilla prawie zniknęła z życia publicznego, gdy poparcie publiczne i media zebrało się za księżniczką. Pro-Diana, anty-Camilla nastroje były podsycane przez falę współczucia dla Diany po tym, jak zginęła w wypadku samochodowym z dużą prędkością w Paryżu w 1997 roku.

W 1999 roku Clarence House rozpoczął plany ponownego przedstawienia Camilli publiczności, starannie zaplanowanym pierwszym występem z Charlesem przed hotelem Ritz w Londynie. Przeprowadził się do Clarence House, aby być z Charlesem, a jego nazwisko zaczęło pojawiać się w oficjalnych dokumentach.

Ich historia zakończyła się w 2005 roku, kiedy pobrali się w Windsor za zgodą królowej. Camilla, obecnie znana jako Jej Królewska Wysokość Księżna Kornwalii, została potwierdzona jako oficjalna żona Karola i przyszła królowa Wielkiej Brytanii.

Charles i Camilla po ceremonii ślubnej w 2005 roku.
Charles i Camilla po ceremonii ślubnej w 2005 roku. (Hugo Burnand/Basen/Getty Images)

Księżna rzuciła się do starszej rodziny królewskiej, wspierając Karola podczas oficjalnych zobowiązań w Anglii i zagranicznych podróżach, pomimo jego lęku przed lataniem. Stał się atutem rodziny królewskiej i rządu brytyjskiego dzięki wspólnemu kontaktowi i umiejętności rozładowywania napięcia w pokoju.

Camilla automatycznie została królową w momencie, gdy jej mąż został królem. Jednak od dawna sądzono, że nie użyje tego tytułu, a Clarence House wydał w 2005 r. oświadczenie, że zamiast tego będzie nazywana „Księżniczką Małżonką”. Niektórzy w pałacu w tym czasie uważali, że publiczność nie jest gotowa, aby Camilla przyjęła tytuł przeznaczony dla Diany.

Ale z biegiem lat stosunek do Camilli złagodniał. W 2015 roku sondaż CNN wykazał, że jeden na czterech Brytyjczyków lubił ją bardziej, a jeszcze mniej sprzeciwiało się byciu królową.

READ  Kontrowersje wokół wyników wyborów w Indonezji

Następnie, w lutym 2022 r., Królowa wykorzystała kamień milowy swojego Platynowego Jubileuszu, aby pobłogosławić księżną Kornwalii, aby była znana jako Królowa, gdy nadejdzie czas. To bardzo ważna interwencja króla, który jako jedyny może określić tytuły królewskie.

Przeczytaj całą historię tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *