Ministerstwo prowadzi program podnoszenia umiejętności cyfrowych kobiet

JAKARTA (ANTARA) – Ministerstwo Edukacji, Kultury, Badań i Technologii wdrożyło Program Innowacji Kobiet 2024, którego celem jest przygotowanie profesjonalnych kadr kobiet zdolnych do rozwoju technologii cyfrowej.

„Program ma na celu zwiększenie udziału kobiet w technologiach, aby mogły konkurować w skali globalnej” – powiedziała w czwartkowym oświadczeniu dyrektor generalna ds. powołania w ministerstwie Kiki Iuliati.

Fundacja Daya Gracie Anak Bangsa (Markoding) organizuje Program Wynalazków Kobiet. Rejestracja do programu rozpocznie się 27 marca 2024 r. i zakończy 17 maja.

Iuliati powiedział, że w ramach programu od 21 do 31 maja oferowane będą zajęcia z podstawowego kodowania i projektowania interfejsu użytkownika/UX, po których nastąpi cyfrowy obóz szkoleniowy od lipca do listopada.

Wyjaśniła, że ​​w ramach programu studentki szkół zawodowych będą miały większe możliwości uczestniczenia w odpowiednich szkoleniach w zakresie umiejętności cyfrowych.

Dzięki programowi uczniowie szkół zawodowych mogą rozwijać podstawowe i zaawansowane umiejętności cyfrowe, dzięki czemu będą mogli później aktywnie zaangażować się w sektor technologiczny.

Zdaniem Uliati Program na rzecz innowacji dla kobiet może zwiększyć udział uczennic szkół zawodowych, zwłaszcza w dziedzinach nauk ścisłych, technologii, inżynierii i matematyki (STEM).

„Uważamy, że materiał zawarty w zajęciach programowych odpowiada potrzebom uczniów szkół zawodowych, aby mogli sprostać wyzwaniom rozwoju technologicznego i przyszłych trendów na rynku pracy” – powiedział.

Wyjaśnił, że w obliczu szybkiego rozwoju technologii rząd musi przygotować kadrę biegłą w technologii, aby stawić czoła przyspieszeniu rozwoju technologicznego i sprostać rynkowi pracy stworzonemu przez rewolucję przemysłową 4.0.

„Dlatego jesteśmy bardzo zainteresowani tą współpracą. Przygotowanie absolwentek szkół zawodowych posiadających wysokie umiejętności technologiczne w ramach Programu innowacji dla kobiet 2024 w połączeniu z marketingiem ma bardzo strategiczne znaczenie” – stwierdziła Uliati.

Powiązane wiadomości: Rząd uruchamia moduł uczący umiejętności cyfrowych MMSP prowadzonych przez kobiety
Powiązane wiadomości: Indonezyjskie kobiety muszą rozwijać umiejętności cyfrowe: Kominfo
Powiązane wiadomości: APEC promuje umiejętności cyfrowe kobiet pracujących w turystyce

READ  Nowy wysiłek identyfikuje geny, które stworzyły mamuta - Ars Technica

Tłumacz: Astrid H, Kenzu
Redaktor: Aziz Kurmala
Prawa autorskie © ANTARA 2024

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *