Polityki sektora zdrowia będą opracowywane według danych: Minister

JAKARTA (Antara) – Minister zdrowia Budi Gunadi Sadikin powiedział, że wszystkie polityki związane z sektorem zdrowia opracowane przez Ministerstwo Zdrowia lub inne ministerstwa i agencje będą opracowywane w oparciu o dane.

„Wszystkie polityki lub nowe agencje opracowane przez Ministerstwo Zdrowia będą opracowywane w oparciu o dane. Jeśli to możliwe, wszystkie agencje rządowe lub instytucje związane ze zdrowiem powinny opracowywać swoje polityki w oparciu o dane” – podkreślił w komunikacie Ministerstwa Zdrowia. . Portal aplikacji w Dżakarcie w poniedziałek.

Według Sadiqa wykorzystywanie danych jako podstawy do kształtowania polityki może pomóc zainteresowanym stronom w analizie skuteczności konkretnej polityki przed jej wdrożeniem w społeczeństwie.

W tym celu jego strona wprowadza portal aplikacji danych, aby ułatwić ten wysiłek. Zauważył, że jedną z opracowanych polityk, jak wynika z danych, był Program Zarządzania Stuntingiem.

„Mamy setki miliardów rupii na program dodatkowej żywności mający na celu wyeliminowanie ubóstwa. Za pośrednictwem tego portalu możemy sprawdzić, czy budżet został właściwie wykorzystany, czy nie” – zauważył Sadiqin.

Powiązane wiadomości: Ministerstwo przygotowuje plan zastąpienia obowiązkowej polityki wydatków

Umożliwił także innym stronom dostęp do danych z portalu w celu usprawnienia sektora zdrowia w kraju.

„Więc jeśli to możliwe, dane będą jawne. Będą inkluzywne. W Indonezji jest wielu inteligentnych ludzi i należy im dać możliwość współpracy z Ministerstwem Zdrowia” – zapewnił.

Sadikin zauważył, że z portalu mogą korzystać instytucje akademickie i badawcze, takie jak Narodowy Instytut Badań i Innowacji (BRIN), do rozwijania badań związanych ze zdrowiem w Indonezji.

Zauważył, że zezwolenie Ministerstwa Zdrowia na dostęp do danych pomogłoby przyspieszyć krajowe badania w dziedzinie zdrowia. Co więcej, będzie to miało długoterminowy wpływ na kulturę badaczy i pedagogów w edukacji.

„Zdrowie narodowe będzie rozwijane i wspierane przez inne ministerstwa i instytucje. To nie tylko kwestia chwili obecnej, ale także naszej przyszłości” – powiedział minister.

READ  W pojednawczym tonie SBY nalega na kontynuację dziedzictwa Jokowiego

Powiązane wiadomości: RI zintensyfikuje współpracę w zakresie rozwoju globalnej polityki zdrowotnej

Powiązane wiadomości: APEC stara się zrównoważyć politykę zdrowotną i gospodarczą

Przetłumaczone przez: Sean Muhammad, Resinda Sulistiandari
Redaktor: Uni Arisanti Sinaga
Prawa autorskie © ANTARA 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *