Rząd Indonezji stworzy „złotą wizę” dla obcokrajowców, którzy chcą mieszkać na Bali

Udostępnij artykuł

Departament Imigracyjny Indonezji ogłosił, że wkrótce zostanie wprowadzona „Złota Wiza”. Nowa kategoria wiz została ustanowiona jako polityka inwestycyjna oparta na pobycie, która zdaniem urzędników pomoże przyciągnąć międzynarodowe talenty w celu pobudzenia gospodarki Indonezji.

Wejście do świątyni na Bali.jpg

Przemawiając w Pałacu Wiceprezydenckim w poniedziałek, 29 maja, Indonezyjska Minister Turystyki i Gospodarek Kreatywnych, Sandiaka Uno, ogłosiła rychłe uruchomienie Złotej Wizy.

Powiedział, że nowa polityka Cyfryzacja pomoże przyciągnąć talenty z całego świata w sektorach opieki zdrowotnej, badań i technologii.

„Mamy nadzieję na zwiększenie nie tylko inwestycji, ale także zatrudnienia” – powiedział. Minister Uno zobowiązał się do stworzenia do 2024 roku 4,4 miliona nowych miejsc pracy w turystyce i gospodarkach kreatywnych.

@padesignstudio Czuję się błogosławiony, że mogę żyć w tej rzeczywistości 🌏✨ #życie seksualne #Naturalny #cel podróży #Policja ♬ Zupełnie inna rzeczywistość – Beachbumplain

Ogłoszenie Minster Uno o Złotej Wizie nakreśliło, jak będzie wyglądać nowa kategoria wiz i poinformowało, że przygotowania trwają, a wkrótce pojawi się więcej ogłoszeń.

Wyjaśnił, że złota wiza jest ważna przez pięć i dziesięć lat, a jej posiadaczowi przysługują specjalne przywileje.

Te wyjątkowe korzyści obejmują łatwiejsze i szybsze procesy składania wniosków wizowych i spraw imigracyjnych, globalną mobilność z wielokrotnym wjazdem do Indonezji, dłuższe okresy pobytu, prawo do posiadania własności w kraju oraz szybką ścieżkę do wniosków o obywatelstwo.

5 najlepszych planów ubezpieczenia podróżnego na rok 2023 Już od 10 USD tygodniowo

@padesignstudio Czuję się błogosławiony, że mogę żyć w tej rzeczywistości 🌏✨ #życie seksualne #Naturalny #cel podróży #Policja ♬ Zupełnie inna rzeczywistość – Beachbumplain

Minister Uno wyraził nadzieję, że nowa Złota Wiza zachęci obywateli międzynarodowych do zwiedzania kraju, zwłaszcza Bali.

Powiedział, że wiza będzie „specjalna”. [beneficial] Dla długoterminowych turystów zagranicznych. Uważa się, że wspiera cyfrową przedsiębiorczość. Ponadto zagraniczni turyści zwykle zostają dłużej i mają wyższą jakość. Będą nie tylko inwestować w nieruchomości, ale także tworzyć miejsca pracy.

READ  Wiceprezes Amin przewodniczy misji pokojowej Indonezji podczas wizyty w Grecji

To, co nie zostało jeszcze ogłoszone, to wymagania aplikacyjne i, co najważniejsze, koszt Złotej Wizy. Hrabstwa na całym świecie mają już dziesiątki polityk w stylu inwestycji mieszkaniowych.

@uptin

Część 2. Cyfrowy nomadyzm na Bali

♬ Oryginalny dźwięk – Apdin

Wiele takich programów wizowych można znaleźć w hrabstwach na Karaibach. Weźmy na przykład Antiguę i Barbudę. Obywatele międzynarodowi mogą ubiegać się o obywatelstwo, przekazując co najmniej 100 000 USD na rzecz Narodowego Funduszu Rozwoju.

Inne opcje inwestycyjne są dostępne na Antigui i Barbudzie, podobnie jak na Grenadzie, gdzie obcokrajowcy mogą kupić nieruchomość o wartości do 220 000 USD i nie mogą jej sprzedać przez cztery lata. Nie jest jeszcze jasne, jakiego rodzaju inwestycji lub darowizn będą potrzebować wnioskodawcy.

Okaże się, jak złota wiza w Indonezji będzie się różnić od wciąż stosunkowo nowej kategorii wiz drugiego domu. Ogłoszona w zeszłym roku druga wiza domowa skierowana jest do osób o wysokich dochodach, które chcą założyć bazę macierzystą w Indonezji na 5-10 lat.

Bali-Kangu-Villa-Holiday-Home-Tourist's View

Dane sugerują, że imigracja nie przyciąga tak wielu osób ubiegających się o wizę drugiego domu, jak oczekiwano.

Proces ubiegania się o wizę wymaga od wnioskodawców zdeponowania 130 000 USD na rządowym koncie bankowym przed zainwestowaniem w jakiekolwiek inne aktywa lub firmy.

Niektórzy mówili o tym, że wielu inwestorów, emerytów, cyfrowych nomadów czy przedsiębiorców nie dostaje wiz w Indonezji.

Biuro Imigracyjne Denpasar w Pali

Minister Uno nie podał przyszłego harmonogramu wprowadzenia nowej Złotej Wizy, choć zaznaczył, że przygotowania są już zaawansowane i wkrótce zostaną ogłoszone kolejne komunikaty.

Minister Uno był niezwykle entuzjastycznie nastawiony do nowej Złotej Wizy i oczekuje się, że polityka ta zmieni zasady gry, co pomoże przyciągnąć więcej turystów, cyfrowych nomadów i cyfrowych przedsiębiorców.

Zdaniem ministra Uno najodpowiedniejszą wizą dla cyfrowych nomadów podejmujących na Bali pracę zdalną (np. zarabiającą na działalności prowadzonej online, zarabiającej poza granicami kraju) powinna być wiza społeczno-kulturalna B211a. .

cyfrowy-koczownik-zdalny-pracownik-na-swoim-laptopie-w-poli-kawiarni-otoczonej-tropikalnym-lasem

Wiza indonezyjska w dniu przyjazdu jest nadal najbardziej odpowiednią wizą dla wczasowiczów na Bali. Wiza w dniu przyjazdu kosztuje 500 000 IDR i jest ważna 30 dni; Wizę tę można jednorazowo przedłużyć o kolejne 30 dni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *