PDIP zaprzecza, jakoby Jokowi poparł Prabowo w wyborach prezydenckich w 2024 roku

Tempo.co, PadangHasto Cristianto, sekretarz generalny rządzącej partii PDIP, podkreślił, że prezydent Joko „Jokowi” Widodo jest niezłomny w jego poparciu. Kanczar Pranowo Jako kandydat na prezydenta w wyborach 2024 r. Hasto złożył oświadczenie po wzięciu udziału w spotkaniu PDIP Zachodniej Sumatry w Padang.

„Nie ma doniesień, że Babak Jokowi wybierze Prabowo jako swojego kandydata na prezydenta. Ta wiadomość jest nieprawdziwa” – powiedział Hasto dziennikarzom w Batangu.

Jako prezydent Jokowi zapewni sprawne funkcjonowanie przyszłego przywództwa Indonezji. Na III Zgromadzeniu Narodowym (Ragernas) PDIP potwierdziło, że przywództwo Jokowi zostanie zastąpione przez Ganjara Baranowa i że zostanie ono zachowane.

„My, PDIP, zdecydowaliśmy, że Kanjar Baranovo będzie kontynuował to, co zrobił Pak Jokowi” – ​​podkreślił.

Hasto powiedział też, że obecnym zadaniem administracji PTIP jest realizacja poleceń przekazanych przez Jokowi podczas spotkania. „Takie są możliwości Jokowi jako kadry PDIP” — dodał.

PDIP otwiera możliwość sojuszu z Gerindrą

Powiedział, że PDIP z zadowoleniem przyjmuje możliwe sojusze z innymi partiami. Druga partia powinna jednak pójść za decyzją o poparciu Kanczara Pranowa w wyborach prezydenckich w 2024 roku. „Dynamika polityczna musi być uwzględniona i rozważona w oparciu o to, czego chcą ludzie” – powiedział Hasto.

„PDIP jest otwarty na partie polityczne, które chcą utworzyć koalicję, w tym Gerindrę” – powiedział, dodając, że jego strona wciąż czeka i obserwuje całą dynamikę polityczną związaną z nazwiskami kandydatów na wiceprezydenta Ganjara Pranowa.

Fachri Hamza

Wybór nauczyciela: Wybory 2024: PKS gratuluje spotkania Anees Baswedan, Kanjar Pranovo w Mekce

Kliknij tutaj Otrzymuj najnowsze aktualności z Tempo w Google News

READ  Lionel Messi, Kylian Mbappe i niezapomniany finał mistrzostw świata

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *