OnePlus 10 Pro zawiera trzy tylne kamery i zaktualizowane oprogramowanie

OnePlus udostępnia więcej szczegółów na temat nadchodzącego OnePlus 10 Pro, Ta metoda skupia się na specyfikacji aparatu. Jeśli spodziewasz się wielu aktualizacji sprzętu z tego partnerstwa drugiej generacji z Hasselbladem, wydaje się, że będziesz musiał poczekać i zobaczyć – z wyjątkiem nowego Ultravida, te aktualizacje są głównie oparte na oprogramowaniu.

Wracamy do podstawowych specyfikacji aparatu Dowiedziałem się wcześniej w tym tygodniu, OnePlus 10 będzie wyposażony w potrójny tylny aparat – z taką samą konfiguracją 48-megapikselową główną, 50-megapikselową ultrafioletową i 8-megapikselową teleobiektywem, co w zeszłym roku. Ma 32-megapikselowy aparat z przodu, o znacznej rozdzielczości z 16-megapikselowego aparatu selfie 9 i 9 Pro.

Godną uwagi aktualizacją jest dodanie trybu fotografowania o nazwie RAW Plus Format ProRAW firmy Apple, Łączy zalety fotografii obliczeniowej i przechwytywania w formacie RAW. OnePlus 9 i 9 Pro oferują tradycyjny tryb RAW, więc jest to dobre ulepszenie dla tych, którzy chcą majstrować przy bogatych w dane plikach RAW, zachowując jednocześnie zaawansowane przetwarzanie obrazu, które najlepiej sprawdzają się w aparatach smartfonów.

Wszystkie trzy tylne aparaty mogą być używane w zaktualizowanym trybie Hasselblad Pro do kontrolowania ustawień ekspozycji i nagrywania 12-bitowych plików RAW. Naprawdę podobał nam się intuicyjny tryb Pro w OnePlus 9 i 9 Pro, więc czekamy na najnowszą wersję. Dostępny jest również nowy system ręcznego nagrywania wideo o nazwie Movie Mode. Zapewnia kontrolę nad ISO i czasem otwarcia migawki, a także dostęp do blokady formatu fotografowania.

Kamery 9 i 9 Pro miały dostrojenie kolorów Hazelplot, a OnePlus nadal opiera się na tym aspekcie partnerstwa. W tym przeprojektowaniu łączy własne rozwiązanie (Oppo) miliarda kolorów i naukę kolorów Hasselblatta, aby zapewnić 10-bitowy kolor dla każdego z trzech tylnych aparatów telefonu. Powinno to zapewnić płynną gradację kolorów na obrazach – widzisz je na ekranie, który wyświetla wszystkie te kolory.

Wizja nowego ultrafioletowego obiektywu OnePlus jest znacznie szersza.
Zdjęcie: OnePlus

Po stronie sprzętowej znajduje się nowy czujnik kamery ultrafioletowej z ekstremalnym polem 150 stopni – umieszczony gdzieś w polu 5 mm przy 35 mm. Jeśli lubisz W rzeczywistości Wybierz dramatyczne ujęcie, ten obiektyw może być używany w połączeniu z nowym trybem FishI. Aby uzyskać nieco węższy widok, Ultravide oferuje tryb 110 stopni, co odpowiada 14 mm zapewnianemu przez 9 i 9 Pro i wykorzystuje korekcję zniekształceń AI.

Należy zwrócić uwagę na jeszcze jedną zmianę sprzętową: wydaje się, że OnePlus upuścił kamerę monochromatyczną. Jest to chip o niskiej rozdzielczości, który był dołączany do wcześniejszych modeli, aby pomóc w przechwytywaniu czarno-białych obrazów. I tak było to żądanie. Jesteśmy Trudno było dowiedzieć się, co mogłoby sprawić różnicę W filmach monochromatycznych i mój kolega John Porter przez wiele lat żałował jego istnienia, określając go jako „potykający się” i „bezsensowny”. 10 renderów Pro, które widzieliśmy do tej pory, pokazuje trzy przydatne aparaty i lampę błyskową. Jeśli tak: Żegnaj aparat monochromatyczny, nie wiemy co zrobiłeś.

Poza aktualizacjami aparatu, Czego do tej pory dowiedzieliśmy się o OnePlus 10 Pro Nie zaskakujący. Ma chipset Snapdragon 8 Gen 1, ekran 120 Hz i ładowanie bezprzewodowe 50 W – jest kompatybilny z poprzednimi flagowcami OnePlus i sprawdza wszystkie pudełka „flagowego Androida 2022”. Będzie dostępny w Chinach 11 stycznia, aw innych regionach jeszcze w tym roku.

READ  AOC twierdzi, że zmiana koloru Teksasu na niebieski jest nieunikniona podczas zatrzymania kampanii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *