Rok później Kongres zastanawia się, jak upamiętnić 6 stycznia na Kapitolu

„Wciąż nie mam słów, aby opisać moim dzieciom, co wydarzyło się tamtego dnia”, powiedział. Kim powiedział w wywiadzie. „Kiedy przechodzimy przez wspólny szok, wspólne przedsięwzięcie jest często pomocne, aby można było o tym pomyśleć i o tym pomyśleć. Uważam, że to stracona okazja, aby oddać hołd temu budynkowi.

Mimo całej swojej wielkości Kapitol jest znacznie bardziej funkcjonalny niż tradycyjne muzeum. Większość jego artefaktów jest wystawiona, a wiele z nich – od krzeseł po biurka – jest używanych na co dzień. Wiele tragedii i konfliktów w budynku nie ma znaczenia dla zwykłego widza. Podczas oblężenia w 1814 roku, kiedy Anglicy spalili Kapitol, na pierwszym piętrze korytarza namalowano malowidło na suficie. Szafa Biurko przywódców republikanów wciąż jest zniszczone Pociskami Nacjonaliści portorykańscy zastrzeleni w 1954 r. w Izbie Izby Reprezentantów.

READ  Elon Musk ogłasza, że ​​StarLink zapewni T-Mobile pokrycie strefy martwej

Nawet uznanie tego, jak zbudowano Kapitol – Pojedynczy blok piaskowca Na pamiątkę pracy zniewolonych Afroamerykanów – minęła ponad dekada Po znalezieniu dowodów na ich pracę. W rzadkich przypadkach Kongres zatwierdzał osobiste tablice, w tym hołd dla oficerów zabitych w 1998 roku.

W następstwie zamieszek trzy biura kuratorskie odpowiedzialne za konserwację dekoracji, malarstwa i architektury Kapitolu szybko wycofały się z rutynowych obowiązków bezpieczeństwa i epidemii, jaką było ręczne czyszczenie odcisków palców z historycznych dekoracji, aby poradzić sobie z katastrofą spowodowaną przez buntownicy. Zgromadzili dowody, aby ocenić uszkodzenia, obserwować resztkową równowagę pH pozostawioną przez pozostałości świetlików, które są trwale szkodliwe dla rzeźb i obrazów, oraz usuwać szczątki.

Forer Elliott, kurator domu, Powiedział, że to miliony dolarów na panel House w lutym Uszkodzenia muszą zostać naprawione, w tym obróbka i czyszczenie przedmiotów w historycznej kolekcji Capitol.

„Następnie spójrz, jakie artefakty opowiadają historię domu ludzi do dnia dzisiejszego” – powiedział.

W odpowiedzi na pytania bez odpowiedzi dotyczące tego, jak ta historia zostanie opowiedziana, Capitol Tour oprowadza Jana. Zostaną poinstruowani, co powiedzieć 6 dnia. Chociaż przewodnicy angażują się w szeroko zakrojone szkolenia, nie ma formalnego scenariusza, a publiczność nie ma wyboru co do tego, co mówią, gdy są prowadzeni. Przez Rotundę, starą Izbę Senatu, Salę Posągów i inne części budynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *