Oczekuje się, że bank centralny podniesie stopy o pół punktu. Inwestorzy zastanawiają się, czy nie będzie to jeszcze bardziej agresywne

Jerome Powell, przewodniczący Rady Rezerwy Federalnej USA, przemawia podczas przesłuchania w sprawie rekomendacji Senatu Banków ds. Mieszkalnictwa i Spraw Miejskich w dniu 11 stycznia 2022 r. w Capitol Hill w stanie Waszyngton.

Graeme Jenningsa | Reuters

Powszechnie oczekuje się, że Rezerwa Federalna podniesie w środę swój cel funduszy odżywczych do pół punktu procentowego, ale inwestorzy skupią się bardziej na sygnalizowaniu, że może być jeszcze bardziej agresywny w przypadku przyszłych podwyżek stóp procentowych.

Oczekuje się, że począwszy od czerwca bank centralny ogłosi rozpoczęcie planu zmniejszenia swojego bilansu z około 9 bilionów dolarów do 95 miliardów dolarów miesięcznie. 50-punktowy wzrost spowodowałby, że docelowy zakres stóp funduszy federalnych wyniósłby od 0,75% do 1%.

Docelowy wskaźnik tych funduszy odżywek wyniesie zero po podwyżce w tym tygodniu, ale wskaźnik finansowy powyżej 2,8% do końca tego roku będzie niższy od oczekiwań rynkowych.

Podczas gdy niektóre dane gospodarcze spowalniają, a inflacja wciąż jest wysoka, kluczowe znaczenie będzie miała komunikacja z bankiem centralnym. Wzrost gospodarczy spowolnił do 1,4% w pierwszym kwartale. Jednak ekonomiści twierdzą, że zostało to zniekształcone przez dane handlowe i oczekują odbicia PKB w drugim kwartale.

„Myślę, że będą mieli 50 [basis points]I wydaje się, że zmarli przy podwyżkach stóp, aż do obniżenia inflacji – powiedział Jim Karen, główny strateg ds. zrównoważonego rozwoju w Global Fixed Earnings Group w Morgan Stanley Investment Management.. Ale to jest prawdziwa debata. Czy starają się celować w inflację do 2024 roku? Gdyby tak było, inflacja płac byłaby znacznie wyższa i wymagałaby większych oszczędności niż proponuje bank centralny.”

Idee Powella są z przodu i w centrum

Z prognozy banku centralnego wynika, że ​​oczekuje Główne koszty konsumpcji osobistej to inflacja Osiągnąć 2,3% do 2024 roku i powrócić do celu banku centralnego na poziomie 2% w długim okresie. Urzędnicy Rezerwy Federalnej w swoich marcowych prognozach przewidują stopę Fed Fund na poziomie 1,9% na ten rok i 2,8% na 2023 i 2024. Prognoza banku centralnego na rok obrotowy 2023 wynosiła od 2,4% do 3,1%.

Bank centralny opublikował swoją prognozę na kolejny kwartał dopiero na czerwcowym posiedzeniu, więc to, od czego rynek zależy, będzie pochodziło od prezesa banku centralnego Jerome’a ​​Powella. Powell wyjaśnia mediom po publikacji raportu ET po południu 2.

Przewiduje się, że do końca tego roku wskaźnik funduszy na rynku terminowym wyniesie 2,82%, co do 2022 r. zajmie około 2,5% punktów wzrostu. Handlowcy obstawiają w tym tygodniu wzrost o 50 punktów bazowych, a także o 50 lub więcej na każde z trzech kolejnych spotkań w czerwcu, lipcu i wrześniu.

Rezerwa Federalna St. Louis

„Wiatr boczny jest bardzo silny. Myślę, że fundamentalne pytanie jest jasne. Jak szybko inflacja obniży się, czy też bank centralny przyspieszy oszczędności w ciągu najbliższych czterech do pięciu miesięcy?” Powiedział Michael Schumacher z Wells Fargo.

Inflacja cen konsumpcyjnych wzrosła do 8,5%n marca. Chociaż ekonomiści twierdzą, że inflacja pozostanie wysoka, to jak szybko spadnie, ma kluczowe znaczenie dla trajektorii stóp banku centralnego.

„Patrząc na sytuację banku centralnego, muszę powiedzieć, że inflacja spadła i spada. Czy spada wystarczająco szybko?” powiedział Schumacher.

„Wielu polityków twierdzi, że chce osiągnąć neutralność do końca tego roku – 2,50% więcej, a rynek powinien być powyżej neutralnego banku centralnego – 3,30% w połowie przyszłego roku. To bardzo niskie. Dodano.

Kolejne kroki banku centralnego staną się punktem centralnym

Stratedzy twierdzą, że rynki szykują się na jastrzębi bank centralny. Można jednak uznać, że jest to gorsze, jeśli bank centralny zapewni to, czego oczekuje, bez podkreślania bardziej agresywnego marszu. Oznacza to, że rentowności obligacji, które poruszają się w przeciwną stronę, mogą spaść po posiedzeniu, a akcje mogą wzrosnąć.

„Rynek naprawdę skupi się na perspektywach wzrostu, a zwłaszcza na potencjale 75 punktów bazowych”, powiedział Mark Cabana, szef Strategii Strategii Bank of America w USA. Handlowcy spekulują, że bank centralny może opuścić czerwcowe posiedzenie z jeszcze większymi podwyżkami taryf.

Według ekonomistów JPMorgan, Fed prawdopodobnie podniesie w tym tygodniu stopy o 75 punktów bazowych, czyli 1 na 5, chociaż rynek nie wycenił tej możliwości.

Chociaż nie oczekuje się, że bank centralny przedstawi zbyt wiele jasności co do tempa swojego marszu, Powell może zapytać o to podczas swojej konferencji.

„Nie będzie popierał ani nie odrzucał 75” – powiedział Cabana. Gdy Fed podniesie stopy o jedną czwartą punktu, prezes będzie podążał za scenariuszem ostatniego posiedzenia. To pierwszy wzrost po 2018 roku.

„Uważamy, że będzie starał się być tak niepewny, jak to tylko możliwe, tak jak brzmiał ostatnio” – powiedział Cabana.

Intencja komunikacji

Rick Ryder, dyrektor ds. inwestycji w Blackcock w Global Fixed Income, spodziewa się, że bank centralny podniesie w środę stopy o pół punktu procentowego, ale może przyspieszyć ich wzrost, jeśli zda sobie sprawę, że bank centralny musi je uzyskać w pewnym momencie w przyszłości . Szybki do neutralnego.

Jeśli bank centralny wyrazi swoją intencję, rynki szybko się zacieśnią. „Mogą przyspieszać i jechać szybciej, a następnie mogą podświetlać” – powiedział.

Od ostatniego posiedzenia perspektywy gospodarki pogorszyły się, a rynki wywołały wściekłość. Przedstawiciele banku centralnego byli bardzo szczerzy o swojej determinacji w walce z inflacją poprzez podwyżki stóp. Zwiększone obawy o pogorszenie koniunktury na rynkach.

Ryder powiedział, że nie spodziewał się recesji w tym roku, ponieważ gospodarka jest tak silna. „Nie sądzę, abyśmy wpadli w jakąkolwiek krótkoterminową recesję. Dane są nadal stabilne” – powiedział. Ale Ryder powiedział, że jest powolny i że recesja może nastąpić w 2023 roku. „Myślę, że każda recesja, jaką zobaczymy w ciągu najbliższych dwóch lat, będzie płytka bez zewnętrznego szoku”.

ten S&P 500 Rentowności obligacji spadły w kwietniu o 8,8%. ten 10-letni skarbiec Wydajność hit a Ponad 3% w tym tygodniu, Wzrósł o 1,66% w tygodniu poprzedzającym posiedzenie banku centralnego, które odbyło się w marcu. Wtorek w 10. roku wyniósł 2,95%.

Stratedzy Bank centralny nie martwi się wyprzedażami giełdowymi ani wzrostem rentowności obligacji. „Chcą zaostrzyć warunki finansowe. To część historii” – powiedział Cabana. Oczekuje, że Powell powie, że zaostrzenie nie jest nieoczekiwane.

„Powiedziałby, że gospodarka jest nadal silna i ważne jest, aby bank centralny ponownie dostosował ceny” – powiedział Cabana. Podczas gdy rynek jest sceptyczny, Powell prawdopodobnie również podkreśli, że Fed obserwuje łagodne pogorszenie koniunktury gospodarczej – dodał.

READ  Ewolucja krajowego rozwiązania problemu plastiku oceanicznego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *