Objawy wirusa zwierzęcego wykryte u człowieka, który otrzymał serce świni

57-letni mężczyzna ze stanu Maryland, który przeżył dwumiesięczny przeszczep serca od genetycznie zmodyfikowanej świni, miał objawy wirusa, który zaraża zwierzęta, powiedział chirurg, który go operował jako pierwszy.

To odkrycie jest jednym z najpilniejszych zarzutów wobec chirurgii przeszczepu zwierzę-człowiek, czyli powszechnego wykorzystywania zmodyfikowanych narządów zwierzęcych w celu wprowadzenia nowych patogenów do populacji ludzkiej.

Obecność wirusowego DNA pacjenta może wskazywać na infekcję, która spowodowała jego nagły upadek i śmierć w dniu 8 marca, powiedział dr Bartley Griffith, chirurg alternatywny z American Society of Medicine University. Chirurgia alternatywna.

Komentarze dr Griffith Po raz pierwszy zgłoszony przez MIT Technology Review.

Świnia jest genetycznie zmodyfikowana, aby jej narządy nie zostały odrzucone przez ludzki układ odpornościowy. Serce pacjenta Davida Bennetta Sr. zostało podarowane przez Revivicore, regeneracyjną firmę farmaceutyczną z siedzibą w Blackburgu.

Przedstawiciele firmy odmówili komentarza w czwartek. Urzędnicy uniwersytetu powiedzieli, że zwierzę zostało przebadane pod kątem wirusa zwanego świńskim cytomegalowirusem. Ale testy biorą tylko aktywne infekcje, a nie te ukryte, które wirus może po cichu ukryć w ciele świni.

dług…University of Maryland Medical School, za pośrednictwem EPA, za pośrednictwem Shutterstock

Pan. Operacja przeszczepu Bennetta została początkowo uznana za udaną. Nie wykazywał oznak odrzucenia narządu, a serce świni pracowało przez ponad miesiąc, osiągając ważny kamień milowy dla pacjentów po przeszczepach.

20 dni po przeszczepie pan. Jeden test wykazał obecność świńskiej CMV u Bennetta, ale dr Griffith powiedział, że sądził, że może to być błąd laboratoryjny. W ciągu 45 dni po zabiegu pan. Bennett poważnie zachorował, a kolejne testy wykazały szybki wzrost poziomu wirusa, powiedział dr Griffith.

„Więc dwudziestego dnia zaczęliśmy myśleć, że wirus z piorunem zaczął rosnąć z czasem i mógł to być gips – mógł to być gips – wszystko się zatrzymało” – dr. Griffith powiedział innym naukowcom alternatywnym.

READ  Credit Suisse Bank: UBS prowadzi rozmowy w sprawie przejęcia niespokojnego rywala

45 dni po operacji, pan. Powiedział, że stan zdrowia Bennetta nagle się pogorszył.

„W 45 dniu wydawał się mieć dużo zabawy” – powiedział dr Griffith. „Coś się stało. Został znaleziony chory. Stracił koncentrację. Nie chciał z nami rozmawiać. Leżał na łóżku i ciężko oddychał, i był trochę gorący.

Operacja przeszczepu serca jest jedną z wielu ekscytujących operacji przeszczepu w ostatnich miesiącach, która daje nadzieję dziesiątkom tysięcy pacjentów potrzebujących nowych nerek, serca i płuc w obliczu niedoboru dawców narządów ludzkich.

Jednak możliwość niezamierzonych konsekwencji – zwłaszcza potencjalnego wprowadzenia chorób zwierzęcych do populacji ludzkiej – może stłumić potrzebę stosowania narządów zmodyfikowanych genetycznie.

Wielu naukowców uważa, że ​​zakażenie koronawirusem zostało spowodowane przez wirusa, który rozprzestrzenił się ze zwierzęcia, które nie zostało jeszcze zidentyfikowane, na ludzi w Chinach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *