Dow traci prawie 1100 punktów, gdy inwestorzy trawią podwyżkę stóp procentowych Fed

Rynki oceniają spadek akcji na Wall Street w czwartek, niszcząc rajd z poprzedniego dnia i wzrost Rezerwy Federalnej. Walka z inflacją.

Indeks Dow Jones Industrial Average spadł o 1063 punkty, czyli 3,1%, do 32 997. S&P 500 spadł o 3,6%, zamykając się na poziomie 4146, przy czym ponad 95% spółek notowanych jest na czerwono w indeksie porównawczym. Obciążony technologią Nasdaq spadł jeszcze bardziej, spadając o prawie 5%.

Według FactSet czerwiec 2020 był drugim najgorszym dniem dla S&P 500 i najgorszym dniem dla Nasdaq od tego miesiąca.

Rynki Zebrane dzień wcześniej Jak poinformował w środę bank centralny, nie ruszy szybko, bo część osób boi się podwyżek stóp procentowych. Ale handlowcy zaczynają bardziej martwić się wpływem działań banku centralnego na zmniejszenie zapotrzebowania na pożyczki, gdy próbuje on schłodzić rosnącą inflację.

„Bank centralny jest między młotem a kowadłem, a inwestorzy doświadczają jednocześnie strachu i chciwości z powodu natychmiastowych informacji” – powiedział Sam Stowell, główny strateg inwestycyjny CFRA.

Powroty obligacji wznowiły marsz w górę, który zostanie wysłany Oprocentowanie kredytów hipotecznych Więcej. Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych gwałtownie wzrosła do 3,1%, osiągając najwyższy poziom od końca 2018 r.

Firmy technologiczne poniosły ogromne straty i wbiły się w szerszy rynek. Internetowy detalista Amazon spadł o 8,1%, a firma-matka Google Alphabet spadła o 5,4%. Etsy spadł o 17,7% po podaniu słabych prognoz.

Twitter podskoczył o 3% po tym, jak powiedział dyrektor generalny Tesli Elon Musk Otrzymał dodatkowe wsparcie Za jego próbę zdobycia firmy.


Bank centralny podnosi główną stopę procentową o pół punktu procentowego

02:25

Inwestorzy martwią się, czy drastyczna zmiana stóp procentowych Fed może doprowadzić do trudnej równowagi – spowolnienia gospodarki do tego stopnia, że ​​zapobiegnie wysokiej inflacji, ale nie spowoduje jej spadku. Niedawny Ankieta Sześciu na 10 respondentów AllianzLife obawia się, że jest osobą dorosłą Recesja jest w rogu”.

„Nacisk kładziony jest na to, czy bank centralny powinien stać się bardziej jastrzębi, aby zmniejszyć popyt – a to będzie obejmować spowolnienie gospodarki bardziej niż obecnie planują”, powiedział Quincy Crosby, główny strateg w LPL Financial.

Jednak na razie większość ekonomistów z Wall Street uważa, że ​​w tym roku Stany Zjednoczone wyjdą z recesji, co wskazuje na silniejszy wzrost liczby miejsc pracy, cieplejsze wydatki konsumentów i wyższe zyski przedsiębiorstw.

Rynki były stabilne w tym tygodniu przed aktualizacją polityki, ale Wall Street obawia się, że Rezerwa Federalna może zdecydować się na podniesienie stóp o trzy czwarte w nadchodzących miesiącach. Prezes Banku Centralnego, Jerome Powell, złagodził te obawy, mówiąc, że bank centralny nie „poważnie rozważał” takiego wzrostu.

Bank centralny ogłosił również, że od 1 czerwca rozpocznie cięcia swojego największego bilansu o wartości 9 bilionów dolarów ze Skarbem Państwa i hipotekami.


Oto, co sprawia, że ​​Twitter jest wyjątkowy

00:52

Kiedy Powell powiedział, że bank centralny nie rozważa gwałtownej podwyżki krótkoterminowych stóp procentowych, wysłał inwestorom sygnał, że ceny akcji wzrosną, a rentowności obligacji spadną. Wolne tempo podwyżek stóp procentowych zmniejszy ryzyko popadnięcia gospodarki w recesję, a także zmniejszy presję na ceny wszystkich rodzajów inwestycji.

Jednak zmniejszenie prawdopodobieństwa podwyżki o 0,75% nie oznacza, że ​​bank centralny stale i gwałtownie podnosił stopy, jednocześnie walcząc o kontrolę inflacji. Ekonomiści BNP Paribas nadal oczekują, że bank centralny podniesie stopę funduszy federalnych z 3% do 3,25%, z zera do 0,25% na początku tego roku.

„Nie sądzimy, aby taki był zamiar Add Powella” – napisali w oświadczeniu ekonomiści BNP Paribas, powołując się na nastroje rynkowe w środę.

READ  Biden przeklął, gdy zapytał reportera Fox News o inflację

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *