Omigron jest tak samo poważny, jak poprzednie warianty Govt, stwierdzono w większym badaniu

Kobieta jest testowana pod kątem choroby koronawirusowej (COVID-19) w wyskakującym miejscu testowym 27 grudnia 2021 r. na Manhattanie w stanie Nowy Jork w USA, ponieważ wariant wirusa koronawirusa Omicron nadal się rozprzestrzenia. REUTERS / Jeenah Moon

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

5 maja (Reuters) – Wariant omigracyjny wirusa SARS-CoV2 jest tak samo ciężki jak poprzednie warianty, co czyni go mniej zaraźliwym, ale większym niż poprzednie badania. Nauka Znaleziono w Stanach Zjednoczonych.

„Odkryliśmy, że hospitalizacja i śmiertelność były niemal identyczne w czasie” – powiedziało czterech naukowców, którzy przeprowadzili badanie na podstawie danych 130 000 pacjentów z Covid-19, powołując się na okresy, w których różne warianty dominowały na świecie w ciągu ostatnich dwóch lat. .

Badanie, opublikowane w Research Square 2 maja w ramach przeglądu portfolio Nature, zostało skorygowane o czynniki zakłócające, w tym populację, stan szczepień i Charles Comorbidity Index, który przewiduje ryzyko zgonu w ciągu roku od przyjęcia pacjenta do szpitala. Specyficzne schorzenia współistniejące.

Naukowcy z Massachusetts General Hospital, University of Minerva i Harvard Medical School poinformowali, że badania wykazujące, że wariant Omigran jest niski w różnych częściach świata, w tym w RPA, Szkocji, Wielkiej Brytanii i Kanadzie.

Ich badanie może mieć kilka ograniczeń, w tym możliwość niedoszacowania liczby pacjentów zaszczepionych w ostatnich falach rządowych oraz całkowitej liczby infekcji, co wykluczyło pacjentów, którzy wykonywali szybkie testy w domu.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Sayantani Ghosh raport w Singapurze; Montaż przez Roberta Brussel

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

READ  18 akrów w South Patina uwolniono od ingerencji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *