Obawy Fed powodują ponowną wyprzedaż na Wall Street, gdy Nasdaq, S&P i Dow toną

Eduardo Munoz Alvarez/Getty Images Wiadomości

Średnie notowania głównych akcji w USA gwałtownie spadły w czwartek, pomimo pewnego odreagowania w późnych notowaniach. Zwyżka ryzyka, która wcześniej wpłynęła na wzrost akcji, spotkała się z kolejną spadkową prognozą Wzrost liczby bezrobotnych tygodniowo wzbudził obawy o gołębiość banku centralnego w miarę umacniania się rynku pracy.

Kompozyt Nasdaq (COMP.IND) Gotowe -2,8%S&P 500 (SP500) zamknięte -2,1% i Dow (DJI) Gotowe -1,5%.

Nasdaq prowadził spadki, spadając o 314,13 pkt i kończąc na poziomie 10 737,51. S&P 500 zamknął się o 78,57 punktu do 3.640,47, podczas gdy Dow spadł o 458,13 punktu do 29.225,61. S&P dotknął 3610,40.

Wszystkie 11 sektorów S&P zakończyło się na minusie. Prym wiodły media, które spadły o ponad 4%. Kolejną znaczącą stratą była dyskrecjonalna konsumencka strata, która spadła o 3%. Energia spisała się bardzo dobrze, choć nadal odnotowała ułamkową stratę.

„Doomsday krzyczy, by rzucić rynki na kolana. Nieubłagana inflacja, rosnące stopy procentowe, przeklęte waluty i upadki banków centralnych powodują, że S&P 500 powraca do 3600 czerwca”, Clark Capital’s David Alden Clark powiedział.

„Niestety, ponieważ zarobki muszą zostać zresetowane niżej, możemy spotkać się z dalszymi reakcjami, o czym świadczy dzisiejszy raport CarMax i obniżenie ratingu Apple” – dodał. „Powiedziałbym, że mamy kolejny spadek o 10-15% na kartach. S&P 500 wraca do 200 USD, a historyczna średnia 100 resetuje się do 3200, 16 razy więcej niż S&P 500”.

Przegląd działań dotyczących stałego dochodu, stawek Pchnięty w góręW zamian za 10-letni Skarb USA (US10Y5 punktów bazowych wyższy do 3,76%. 2-letnia rentowność w USA (US2Y8 punktów bazowych wyższy do 4,17%.

W innym miejscu Citi powtórzył swoją optymistyczną tezę na temat dolara amerykańskiego na koniec roku. Agencja podała, że ​​jej prognoza „opiera się na słabości płynności, rozbieżności w polityce i suwerenności energetycznej USA”.

READ  2022 NFL drabinka playoffs: dywizja Round Lookhead trzyma rachunki szefów w remake'u meczu o mistrzostwo AFC

„Nie wyobrażamy sobie Plaza 2.0” – dodał Citi, dodając, że umowa z Plaza z lat 80. miała osłabić dolara amerykańskiego. „Pozycjonowanie USD wygląda na czyste w wielu metrykach, więc uważamy, że jego siła utrzyma się, chyba że zmieni się narracja”.

Na froncie gospodarczym Szacunki PKB USA Drugi kwartał pozostał na niezmienionym poziomie -0,6%, podczas gdy szacunki PCE wzrosły do ​​+7,3% z poprzedniego szacunku 7,1%.

Dalej, Zyski korporacyjne II kwartał wzrósł o 6,2% do 131,6 mld USD.

w kierunku rynku pracy, Początkowe roszczenia z tytułu bezrobocia Osiągnął najniższy poziom od 8 miesięcy, spadając z 16 tys. do 193 tys. w porównaniu z prognozowaną liczbą 218 tys.

W obliczu obaw rynku, że utrzymująca się silna pozycja na rynku pracy może otworzyć drzwi agresywnemu bankowi centralnemu, Pantheon Macro skomentował: „Po 10 kolejnych tygodniach poniżej konsensusu można śmiało powiedzieć, że liczba bezrobotnych nie podąża oczekiwaną ścieżką wzrostową. Wiele predyktorów wiosny. Nie popieramy tej historii, ale liczby w tym tygodniu są znaczące”.

Firma dodała: „Ponieważ wciąż trudno jest znaleźć pracowników, firmy mogą zatrzymać ludzi, którzy zostaliby zwolnieni w normalnych warunkach. ”.

Sojusz Bernstein Powiedział W globalnej prognozie makroekonomicznej na czwarty kwartał: „Rynki finansowe, wysokie stopy procentowe, niskie ceny akcji i szerokie spready kredytowe są niestety częścią rozwiązania problemu inflacji. Wiele pracy zostało już wykonane, ale uważamy, że wcześnie, aby powiedzieć, że wszystko jasne”.

Wśród aktywnych akcji, akcje Apple spadły po tym, jak producent iPhone’a otrzymał obniżkę ratingu od BofA Słaby popyt konsumencki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *