Tua Tagovailoa: rozgrywający Miami Dolphins bierze boisko na noszach podczas meczu z BengalamiCNN

Rozgrywający Miami Dolphins, Tua Tagovailoa, został zdjęty z boiska na noszach po kontuzji głowy i szyi podczas czwartkowego meczu z Cincinnati Bengals — niecały tydzień po kontuzji w innym meczu.

Tagowailoa jest przytomny, porusza się we wszystkich kończynach i został przewieziony do lokalnego szpitala w celu oceny, powiedział zespół w aktualizacji. Został zwolniony z Centrum Medycznego Uniwersytetu Cincinnati i oczekuje się, że dziś wieczorem wróci do Miami z zespołem.

Trener drużyny Miami Dolphins, Mike McDaniel, potwierdził, że kontuzja Tagovailoi była niczym innym jak wstrząsem mózgu po przegranej 27-15.

W drugiej kwarcie Tagovailoa został zwolniony przez bengalskiego obrońcę Josha Dubowa i leżał nieruchomo na boisku przez kilka minut.

Całe Delfiny wyszły na boisko, gdy Tagovailoa został umieszczony na tablicy i na noszach.

Fani Bengalu obecni na stadionie Pacor w Cincinnati okazali szacunek dla Tagovailo, gdy został wywieziony z boiska.

„To był przerażający moment” – powiedział McDaniel po meczu. Oceniono go za wstrząśnienie mózgu i jest w protokole wstrząsu… to był emocjonalny moment. To nie jest część kontraktu, który ktokolwiek podpisuje, nawet jeśli wiesz, że jest to możliwe w piłce nożnej.

„Wszyscy jego koledzy z drużyny, ja, wszyscy byliśmy bardzo zmartwieni” – dodał.

Dua Tagovailoa przechodzi testy podczas meczu z Cincinnati Bengals 29 września.

W czwartkowym oświadczeniu National Football League Players Association (NFLPA) stwierdziło, że zdrowie i bezpieczeństwo graczy jest „w centrum” ich pracy.

„Naszą troską dziś wieczorem jest Dua i mamy nadzieję na pełne i szybkie wyzdrowienie” – powiedział. „Nasze dochodzenie w sprawie potencjalnego naruszenia zasad etyki jest w toku”.

Incydent miał miejsce zaledwie kilka dni po tym, jak Tagovailoa doznał kolejnej kontuzji głowy w meczu z Buffalo Bills w ostatnią niedzielę.

Został wyrzucony z gry w drugiej kwarcie po tym, jak jego kask uderzył o ziemię po trafieniu przez linebackera Matta Milano. Wracając na linię walki, Tagovailova potknęła się i prawie straciła równowagę.

READ  Stacey Abrams trzasnęła za zdjęciem bez maski w otoczeniu zamaskowanych dzieci

Później został przetestowany pod kątem wstrząsu mózgu i zwolniony, aw trzeciej kwarcie wrócił na boisko.

Później NFLPA powiedział National Football League (NFL) chce przejrzeć sposób postępowania z urazem głowy Tagovailoa.

Delfiny powiedziały później, że Tagovailoa doznał kontuzji pleców, a nie głowy.

Tagovailoa został wymieniony jako wątpliwy przed dzisiejszym meczem z powodu kontuzji pleców.

W czwartek McDaniel bronił decyzji zespołu o grze w Tagowailoa, pomimo wcześniejszej kontuzji, mówiąc, że niezależny lekarz specjalizujący się w „zabawach mózgowych” dopuścił go do gry.

„Dla mnie, dopóki będę tu trenował, nie zamierzam fałszować całej sytuacji – jeśli istnieje jakakolwiek możliwość, że ktoś ma wstrząśnienie mózgu, wchodzi do protokołu wstrząśnienia” – powiedział. „Nie zadzieramy z tym. Tak długo, jak nigdy nie jestem głównym trenerem, nie musisz się tym martwić.

Zapytany, czy jest coś jeszcze, co zespół może zrobić po kontuzji Tagovailo w niedzielę, McDaniel odpowiedział: „Absolutnie nie”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *