Dow stracił 300 punktów po dużym rajdzie wcześniej tego dnia

Akcje spadły w czwartek, oddając część gwałtownych wzrostów z poprzedniej sesji, ponieważ rentowności obligacji kontynuowały wzrost.

Średnia przemysłowa Dow Jones spadła o 208 punktów, czyli 0,70%. S&P 500 i Nasdaq Composite spadły odpowiednio o 0,99% i 1,39%.

Silniejszy niż oczekiwano raport o zasiłkach dla bezrobotnych nie pomógł nastrojom, tworząc wrażenie
Rezerwa Federalna będzie nadal dokonywać agresywnych podwyżek stóp w celu walki z inflacją, co zaszkodzi rynkowi pracy.

Rentowność 10-letnich amerykańskich obligacji skarbowych odbiła się po gwałtownym spadku do 4%, choć na krótko, od przed 2020 r. Rentowność ostatnio wzrosła do 3,79%.

Ruchy nastąpiły po szerszym rajdzie dla akcji banku dzień wcześniej Wielka Brytania zapowiedziała, że ​​kupi obligacje, aby pomóc ustabilizować swoje rynki finansowe i słabnący funt brytyjski. Sterling ukłonił się Rekordowo niski w stosunku do dolara amerykańskiego W ostatnich dniach.

Oznaczało to zdecydowane odejście od agresywnej kampanii zacieśniania polityki pieniężnej prowadzonej przez wiele światowych banków centralnych na rzecz walki z rosnącą inflacją.

Dow wzrósł w środę o 1,9%, podczas gdy S&P 500 wzrósł o prawie 2% po trafieniu Nowa bessa na rynku bessy We wtorek. Oba indeksy zanotowały sześciodniowe straty.

„Podejrzewamy, że spokojny nastrój na rynkach w środę oznacza koniec niedawnego okresu podwyższonej zmienności lub sentymentu związanego z ryzykiem wykluczenia ryzyka. Aby utrzymać wzrost, inwestorzy będą musieli zobaczyć solidne dowody na to, że inflacja znajduje się pod kontrolą. Banki staną się mniej jastrzębie ” – napisał Mark Heffel z UBS w czwartkowej notce.

Środowy rajd przyspieszył główne średnie, aby odnotować niewielkie wzrosty w ciągu tygodnia, ale są na dobrej drodze do zamknięcia najgorszego miesiąca od czerwca. Nasdaq Composite prowadził miesięczne straty o około 6,5%, podczas gdy Dow i S&P straciły wolniejsze tempo, odpowiednio 5,8% i 5,9%.

READ  Alarm świąteczny po ewakuacji 13 Brytyjczyków z tropikalnego hotspotu

W ujęciu kwartalnym Nasdaq jest na dobrej drodze do złamania passy dwóch kwartałów, podczas gdy Dow zmierza do trzeciej z rzędu straty kwartalnej po raz pierwszy od trzeciego kwartału 2015 roku. S&P ma trzecią negatywną passę. Jego negatywna passa za sześć kwartałów, która zakończyła się w pierwszym kwartale 2009 roku, jest pierwszym z rzędu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *