Nowy środek na Bali w celu wyeliminowania nielegalnych cudzoziemców

Udostępnij artykuł

Gdy rozpoczyna się szczyt sezonu na Bali, policja w Padung Regency zajmuje aktywną postawę wobec „nielegalnych” obcokrajowców.

Badung Regency to najpopularniejsza część Bali wśród turystów, z kurortami takimi jak Kuta, Legian, Seminyak, Canggu i Uluwatu.

Plaża Kuta Seminyak.jpg

Badung Police ogłosiła otwarcie Operacja 16 dni Nazwana „Operacją Nusa Agung 2023”. Operacja, która rozpocznie się 21 czerwca, ma na celu przewidywanie „potencjalnych aktów bezprawności i przestępstw z udziałem cudzoziemców”.

Posunięcie to jest następstwem niedawnego wzrostu niewłaściwego zachowania turystów na Bali. Seria incydentów obejmowała wszystko, od nielegalnej pracy po profanację świętych miejsc, publiczną nagość i słowne obelgi.

Szef policji w Badung, AKBP Teguh Priyo Wasono, rozmawiał z reporterami na temat operacji Nusa Agung na temat tego, co to oznacza dla turystów i dlaczego jest potrzebne w pierwszej kolejności.

Powiedział: „W praktyce nadamy priorytet środkom zapobiegawczym i zapobiegawczym we współpracy z organami ścigania. Nadzieją jest tworzenie porządku społecznego i komfortu.

Zauważył, że w 2022 r. tylko 29 obcokrajowców było zamieszanych w poważne przestępstwa w Padung Regency, ale dane za 2023 r. już wskazują na wzrost.

AKBP Wasono kontynuował: „Pilnie potrzebna jest dyscyplina w kontroli i działaniu, aby regionalne operacje policyjne mogły przebiegać bezpiecznie i uporządkowanie”.

Turyści mogą spodziewać się silnej obecności ochrony w ruchliwych miejscach turystycznych Padung.

Ale powinno być pod wrażeniem, że są po to, by pilnować prawa i porządku i jako pierwsi udzielają pomocy turystom, jeśli potrzebują wsparcia.

5 najlepszych planów ubezpieczenia podróżnego na rok 2023 Już od 10 USD tygodniowo

Powiedział, że jego zespoły „koordynują i współpracują, aby osiągnąć cele operacyjne i cele z maksymalnymi wynikami bez żadnych skutków przeciwnych do zamierzonych”.

Zespoły policji w Padung będą koordynować działania z Zespołem Zadaniowym ds.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy rząd prowincji Bali powołał dwie różne grupy zadaniowe zajmujące się turystyką, aby rozprawić się z niesfornymi zachowaniami obcokrajowców na wyspie.

READ  18 akrów w South Patina uwolniono od ingerencji

Pierwsza grupa zadaniowa koncentruje się na rozpatrywaniu skarg dotyczących cudzoziemców pracujących nielegalnie na Bali, którzy naruszają warunki ich wiz. Druga grupa zadaniowa koncentruje się na wszystkich innych formach lekceważących i nielegalnych zachowań turystów.

Wspólny wysiłek wydziału policji w Badung, mający na celu śledzenie doniesień o nielegalnym i niesfornym zachowaniu, zostanie dobrze przyjęty przez wielu mieszkańców.

Wiele społeczności dotkniętych lekceważącym zachowaniem turystów z mniejszości na wyspie uważało, że korzystanie z mediów społecznościowych to jedyny sposób, aby ich głos został usłyszany.

Doprowadziło to później do zwiększonej świadomości w mediach społecznościowych i powstania wirusowych filmów przedstawiających turystów lekceważących zasady na duże i małe sposoby.

Władze zaprosiły lokalnych mieszkańców Bali do zgłaszania przestępstw lub zaniedbań odpowiednimi kanałami; Policja, służba cywilna, imigracja lub ochrona lokalnej wioski, znana jako Bekelang.

poli-man-na-telefon

Ale co operacja Nusa Agung oznacza dla turystów na Bali w ciągu najbliższych 16 dni? Właściwie… nie tak bardzo.

Większość ludzi, którzy spędzają wakacje na Bali, bardzo szanuje lokalną kulturę i zwyczaje i przyjeżdża na wyspę, aby bawić się w słońcu, a nie siać spustoszenie.

Turyści-Ona-Seminyak-Plaża

Wszyscy turyści lądujący na międzynarodowym lotnisku I Gusti Ngurah Rai na Bali otrzymają kartę informacyjną zawierającą nowo określone zasady i przepisy dla odwiedzających wyspę.

Zasady obejmują poszanowanie lokalnej kultury, skromne ubieranie się i życzliwe interakcje z ludźmi.

Kobieta w świątyni na Bali

Chociaż Bali jest miejscem wypoczynku, które oferuje turystom więcej swobody, należy uszanować głęboko szanowaną kulturę wyspy.

W najbardziej ruchliwych dzielnicach Batung, takich jak Canggu i Seminyak, tętni życie nocne, a tam, gdzie jest alkohol, może dojść do bałaganu.

Turystów zachęca się do odpowiedzialnego picia, szanowania miejscowej ludności i innych podróżników oraz przestrzegania zaleceń i zakazów określonych w dobrym przewodniku turystycznym dostarczonym im po przyjeździe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *