Szybki pociąg Dżakarta-Bandung osiągnął w dzisiejszym teście prędkość 350 km/h. Muri pobił rekord

Tempo.co, DjakartaPierwszy szybki pociąg w Indonezji, kolej dużych prędkości Jakarta-Bandung (KCJB), przeprowadził dziś jazdę próbną, osiągając maksymalną prędkość 350 kilometrów na godzinę na torze o długości 142,3 km.

Liczba ta pobiła rekord Indonezyjskiego Muzeum Rekordów Świata (MURI), ponieważ przekracza prędkość konwencjonalnych pociągów do 120 kilometrów na godzinę.

Dyrektor prezes PT Kereta Abi Indonesia China (KCIC) Dwiyana Slamet Riyadi wyjaśnił, że prędkość pokazuje postęp w krajowej technologii kolejowej. Stanowi również podstawę rozwoju technologii transportu w kraju.

W czwartek, 22 czerwca 2023 r., na stacji Halim we wschodniej Dżakarcie: „Mamy nadzieję, że ludzie przesiądą się do transportu publicznego we wszystkich działaniach w okolicach Dżakarty i Bandungu” – powiedział Diviana lub Edo.

Wyjaśnił, że dzisiejszy test był bezpieczny, płynny i kontrolowany. Po osiągnięciu maksymalnej prędkości jazdy również trwają przygotowania do jazdy pociągu.

„KCIC będzie nadal przeprowadzać testy, przygotowując pozwolenia operacyjne wraz ze wszystkimi zainteresowanymi stronami, aby społeczność mogła natychmiast cieszyć się KCJB” — dodał Edo.

Minister transportu Budi Karya Sumathi i minister koordynujący ds. gospodarki morskiej i inwestycji Luhut Binsar Bandjaitan otrzymali świadectwo osiągnięć Muri po podróży pociągiem dużych prędkości Dżakarta-Bandung. Dwóch ministrów i kilku urzędników podróżowało szybkim pociągiem ze stacji Halim w Dżakarcie do stacji Batalarang w Bandungu.

MOH Qori Al-Farizi

Wybór nauczyciela: Dżakarta-Bandung to pociąg dużych prędkości w porównaniu do japońskiego Shinkansena

Kliknij tutaj Otrzymuj najnowsze aktualności z Tempo w Google News

READ  Alibaba dąży do wejścia na giełdę w Hongkongu, wabiąc chińskich inwestorów po represjach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *