Nowy film dokumentalny ujawnia reakcję Benz na nacisk House’a na wdrożenie 25. poprawki

Otrzymany przez CNN film dokumentalny filmowca Alexa Holdera pokazał Benzowi wiadomość e-mail od jednego z jego pracowników, w której stwierdzono, że dokument zawierał projekt rezolucji Izby wzywającej Benz do wdrożenia 25. poprawki, aby usunąć Trumpa z władzy. .

Rzecznik Benza zaprzeczył jednak, że postać jest wyimaginowana. „W filmie dokumentalnym wiceprezydent Pence odpowiedział na potwierdzenie, że wysłano list do przewodniczącego Pelosa, odrzucający jego manewr wdrożenia 25. poprawki” – powiedział rzecznik Pence.

Przed głosowaniem nad uchwałą Benz wysłał list Mówczyni Nancy Pelosi powiedziała, że ​​nie będzie nalegać na 25. poprawkę. „W zeszłym tygodniu nie uległem presji wywierania władzy wykraczającej poza moje konstytucyjne uprawnienia w celu ustalenia wyniku wyborów i nie będę już poddawać się wysiłkom Izby Reprezentantów, by rozgrywać gry polityczne w najpoważniejszym momencie w moje życie” – napisał Pence.

Holder powiedział Danowi Lemonowi z CNN w wywiadzie w czwartek wieczorem o e-mailu, który otrzymał Benz: „Widziałem, co to było przez telefon”.

„Widzieliśmy e-mail z logo prelegenta, a mój DOP, nasz fotoreżyser, zobaczył to” – powiedział Holder. „W tym momencie wiedziałem, że coś się stało, a potem to potwierdziliśmy”.

W wywiadzie dla filmu dokumentalnego Pence mówi „tak, lepiej”, kiedy wysyła e-mailem telefon do swojego asystenta. Następnie uśmiecha się ze złością i prosi asystenta „Powiedz mi, żebym wydrukował papier na podróż do domu”. Pence zbiera się do końca wywiadu.

W następnym klipie Benz mówi: „Zawsze optymistycznie patrzę na Amerykę” w kontekście załogi wznoszącej ogrodzenie ochronne wokół budynku Kapitolu.

Nagranie niepublikowanego wcześniej wywiadu z Benzem zostało nagrane w ciągu tygodnia, kiedy pro-Trumpowi rebelianci zaatakowali stolicę Stanów Zjednoczonych, próbując zablokować świadectwo zwycięstwa Joe Bidena. Benz musiał zostać ewakuowany w bezpieczne miejsce pośród wezwania uczestników zamieszek, aby „powiesić Mike’a Pence’a”.

Tego samego wieczoru, w którym Benz udzielił wywiadu, The Izba podjęła uchwałę Pence musi wdrożyć 25. poprawkę, aby odsunąć Trumpa od władzy i uznać go za niezdolnego do objęcia urzędu. Tylko Adam Kinsinger, republikanin z Illinois, głosował za rezolucją, symbolicznym głosowaniem, które odbyło się pewnego dnia 13 stycznia 2021 r., zanim House usunie Trumpa na drugą kadencję.

W krótkim klipie nadchodzącego filmu dokumentalnego o Discovery Plus, spółce macierzystej CNN, Benz nie skomentował treści rezolucji. Ale wideo jest teraz małą próbką dodatkowej zawartości, którą ma zespół. Jednak podczas wywiadu dokument stwierdza, że ​​były wiceprezydent odmówił dyskusji na temat niczego związanego z 6 stycznia.

READ  Ogłoszono zwycięzców konkursu Huawei ICT Competition Asia Pacific 2023–2024

Holder, filmowiec, pojawił się w czwartek za zamkniętymi drzwiami, aby wyspowiadać się przed komisją 6 stycznia, prawie sześć miesięcy po tym, jak był za kulisami kluczowych postaci Trumpa i samego byłego prezydenta.

W klipie wywiadu z Trumpem w Mar-a-Lago w marcu 2021 roku były prezydent został zapytany wprost, co wydarzyło się 6 stycznia.

„Cóż, to smutny dzień, ale był to dzień wielkiego gniewu w naszym kraju i więcej ludzi pojechało do Waszyngtonu, ponieważ byli źli na wybory, które uważają za oszustwo” – powiedział Trump.

– Wiesz, mała część trafiła na Kapitol, a potem bardzo mała część weszła do środka – kontynuował Trump. „Ale mogę wam powiedzieć, że byli źli z punktu widzenia tego, co wydarzyło się w wyborach, ponieważ byli mądrzy, widzą, widzieli, co się stało. Mam nadzieję, że to duża część tego, co wydarzyło się 6 stycznia”.

„Bezprecedensowy” trzyczęściowy film dokumentalny Holdera o wyborach w 2020 r. ukaże się latem tego roku w Discovery Plus. Dokument zawiera sceny, których nigdy wcześniej nie widziano na szlaku kampanii rodziny Trumpów i ich reakcjach na wyniki wyborów.

Trump i jego sojusznicy nie odpowiedzieli jeszcze publicznie na wiadomość, że Holder został sabotowany przez grupę, ani na to, co zostało ujawnione w wywiadach prowadzonych przez grupę.

Według klipów opublikowanych przez Discovery Plus i klipów uzyskanych z CNN, dokument zawiera wywiady z Trumpem i jego trójką dzieci: Ivanką, Danem Jr. i Erikiem.

Podobnie jak Trump, członkowie jego rodziny przemawiają bezpośrednio do kamery. Wywiady te mogą dostarczyć świeżego spojrzenia na to, co mówili osoby bliskie byłemu prezydentowi przed i po 6 stycznia.

W krótkim filmie uzyskanym przez CNN z grudnia 2020 r. Ivanka Trump powiedziała filmowcowi: „Każdy głos musi być policzony i wysłuchany, jak powiedział prezydent. Prowadził kampanię na rzecz bezdźwięcznych”.

Klip wygląda z tej samej części wywiadu, Po raz pierwszy opublikowane przez New York Times We wtorek wieczorem i potwierdzone przez CNN, gdzie Ivanka Trump powiedziała, że ​​jej ojciec „musi kontynuować walkę, dopóki nie zostanie osiągnięte wszelkie prawne porozumienie”, ponieważ ludzie kwestionowali „świętość naszych wyborów”.
Wywiad przyszedł kilka dni po ówczesnym prokuratorze generalnym Williamie Barr Powiedział publicznie Nie ma dowodów na powszechne oszustwa wyborcze. Pod przysięgą Ivanka Trump powiedziała komisji 6 stycznia, że ​​ocena Barry’ego „wpłynęła na mój punkt widzenia” i „zaakceptowała to, co powiedział”.

Te komentarze wydają się zaprzeczać sentymentowi, który wyraził w wywiadzie dokumentalnym.

READ  Ukraińcy usuwają co najmniej 2 mosty pontonowe w pobliżu Pilohoriwki, widać zdjęcia satelitarne i dronowe

W tym dokumencie Benz szczegółowo opowiada o procesie wyboru Trumpa na swojego partnera. Opowiada o tym, jak Trump zapraszał swoją rodzinę do swojego ogrodu w Bedminster w stanie New Jersey i grał w golfa z ówczesnym kandydatem GOP w ramach swojej kampanii testowej.

Przed obejrzeniem klipu z wywiadem Trumpa, dokument zauważa, jak Trump zaatakował Pence’a 6 stycznia, gdy uczestnicy zamieszek wzywali do jego egzekucji.

„Myślę, że dobrze traktuję ludzi. Jeśli nie traktują mnie dobrze, idziesz na wojnę” – mówi Trump.

Aktualizacja: Historia i tytuł zostały zaktualizowane, aby odzwierciedlić odmowę rzecznika byłego wiceprezydenta Mike’a Pence’a, który zaprzeczył treści e-maila, na który odpowiedział w filmie dokumentalnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *