Toyota wycofuje pierwsze seryjnie produkowane pojazdy elektryczne w ciągu 2 miesięcy od premiery

Toyota bZ4X All-Electric SUV 2023 została zaprezentowana podczas Salonu Samochodowego LA 2021 w Los Angeles w Kalifornii 17 listopada 2021 roku. REUTERS / Mike Blake

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

TOKIO, 23 czerwca (Reuters) – Toyota Motor Corp. (7203.d) W czwartek poinformował, że wycofuje ponad 2700 masowo produkowanych pojazdów elektrycznych (EV) na światowy rynek, ponieważ koła mogą się poluzować.

Największy na świecie producent samochodów zgłosił na sprzedaż japońskie Ministerstwo Transportu SUV-y bZ4X. Spośród 2700 pojazdów 2200 przydzielono do Europy, 260 do Stanów Zjednoczonych, 10 do Kanady i 110 do Japonii, podała firma.

Subaru Corp. (7270.D) W czwartek poinformował również, że wycofa około 2600 sztuk swojego pierwszego całkowicie elektrycznego pojazdu, Soldery, opracowanego wspólnie z Toyotą z tego samego powodu.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Japoński kontroler bezpieczeństwa powiedział, że ostre zakręty i nagłe hamowanie poluzują się, zwiększając ryzyko wypadnięcia koła z pojazdu. Powiedział, że nie są świadomi wypadków spowodowanych przez usterkę.

Urzędnik regulacyjny zalecił również kierowcom zaprzestanie korzystania z pojazdu do czasu „stałego” środka naprawczego.

Wszystkie samochody wycofane w Japonii nie zostały jeszcze dostarczone klientom, ponieważ są przeznaczone do jazdy próbnej i ekspozycji, powiedział rzecznik producentów samochodów.

„Szczerze przepraszamy za niedogodności, które zostały Państwu spowodowane” – powiedział Toyota na swojej stronie internetowej. „Wkrótce byśmy to naprawili, ale badamy szczegóły”.

Rzecznik Toyoty powiedział, że żaden model nie był wycofywany, ale odmówił podania liczby wyprodukowanych.

Jeśli chodzi o Subaru, większość pojazdów jest przeznaczona dla dealerów i żaden nie został dostarczony klientom w USA, powiedział rzecznik Subaru.

Toyota, która pojawiła się późno na rynku EV, wycofuje elektrycznego SUV-a bZ4X w ciągu dwóch miesięcy od jego wprowadzenia na rynek krajowy, mimo że jest to jedyna opcja leasingu.

READ  USA i Indonezja przeprowadzą ćwiczenia Keris Marine 2023

Dzierżawa Toyoty, KINTO, odwołała zaplanowaną jazdę próbną w trzech japońskich miastach ze względów bezpieczeństwa.

Toyota została skrytykowana przez niektórych inwestorów i grupy zajmujące się ochroną środowiska za to, że nie dość szybko wyeliminowała samochody benzynowe i zastąpiła je pojazdami elektrycznymi.

Firma wielokrotnie wycofywała się z krytyki, argumentując potrzebę oferowania różnorodnych układów napędowych dostosowanych do różnych rynków i klientów.

Według danych branżowych, benzynowo-elektryczne modele hybrydowe są bardziej popularne na rodzimym rynku Toyoty niż pojazdy elektryczne, które stanowiły zaledwie 1% samochodów osobowych sprzedanych w Japonii w zeszłym roku.

Mimo to rynek szybko się rozwija, a zagraniczni producenci samochodów, w tym Tesla Inc (TSLA.O) Pozornie infiltruje ulice miast takich jak Tokio.

(Ta historia dostosowuje liczbę pojazdów do wycofania w Kanadzie do 10, a nie 20, w drugiej kolumnie po dostosowaniu Toyoty)

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Montaż przez Satoshi Sukiyama i Maki Shirakhi przez Jane Merriman i Bernadette Pam

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *