Nowojorskie powstanie rządowe powraca – podobnie jak jego wewnętrzna maska ​​dowództwa

NOWY JORK (AP) – W obliczu wzrostu chłodu w związku z infekcjami COVID-19, gubernator Nowego Jorku Kathy Hochul ogłosiła w piątek, że firmy lub miejsca będą potrzebować masek we wszystkich pomieszczeniach publicznych, jeśli wymóg szczepień nie zostanie spełniony.

Hochul powiedział, że decyzja o przywróceniu zamówienia masek była oparta na rosnącej liczbie przypadków i hospitalizacji, szczególnie widocznej w niektórych częściach północnej części stanu Nowy Jork.

Nowy Jork uchwalił zamówienie na maskę na początku epidemii Dla osób zaszczepionych w kwietniu 2020 r. zakończył się w czerwcu 2021 r.. Nowy porządek dotyczący masek będzie dotyczył zarówno patronów, jak i personelu i będzie obowiązywał od poniedziałku do 15 stycznia, po czym rząd dokona ponownej oceny.

„Wchodzimy w okres niepewności, możemy być tutaj na płaskowyżu lub nasze sprawy mogą wymknąć się spod kontroli” – ostrzegł Hochul podczas publicznego wystąpienia w Nowym Jorku.

Nowy Jork dołącza do kilku stanów z podobnymi zamówieniami na maskę do wnętrz, w tym do Waszyngtonu, Oregonu, Illinois, Nowego Meksyku, Nevady i Hawajów.

Zamówienia masek stały się gorącym przyciskiem. Hochul od tygodni powtarza, że ​​zadecydują samorządy Aby ponownie egzekwować protokoły Covit-19. Ostrzegł, że środowiska opozycyjne będą przestrzegać surowszych zasad.

Oświadczenie Hochula w piątek zostało przyjęte przez niektórych demokratów i związek reprezentujący pracowników handlu detalicznego i spożywczego, mimo że Republikanie nazywają to przesadą i niepotrzebnym obciążeniem dla firm.

Osoby naruszające przepisy mogą podlegać sankcjom cywilnym i karnym, w tym maksymalnej grzywnie w wysokości 1000 USD. Kiedy Hochul powiedział, że lokalny departament zdrowia będzie odpowiedzialny za wdrożenie wymagań, Republikański dyrektor wykonawczy hrabstwa Rockland Ed Day powiedział, że personel gubernatora nie może dostarczyć szczegółowych informacji na temat nowego wymogu.

„Powiedziałem personelowi gubernatora, że ​​nie możemy i nie będziemy realizować tego obecnego wymogu” – powiedział Day w przygotowanym oświadczeniu.

READ  Ford i Toyota wstrzymują produkcję, gdy USA i Kanada ostrzegają przed protestami kierowców ciężarówek

Przewodnicząca legislatury hrabstwa Niagara Becky Whiteish, republikanka, powiedziała, że ​​władze lokalne nie wierzą, że rozkaz jest najlepszym sposobem wykorzystania zasobów. Hrabstwo przyjmie „podejście oparte na współpracy edukacyjnej” do egzekwowania prawa, powiedział Wyatt w oświadczeniu.

Przesłanie rozkazu zostało przyjęte w Lake Placid Christmas Company na głównej ulicy wioski Adirondack odpowiedniej dla turystów.

„Wszyscy nasi pracownicy noszą maski, ale przestaliśmy wymagać od wszystkich naszych klientów noszenia masek, ponieważ jest to tak trudne do wdrożenia”, powiedział kierownik Scott Delahunt. „Szczerze mówiąc, mam dość kłótni z ludźmi”.

Powiedział, że pomimo tablicy i kosza darmowych jednorazowych masek promujących noszenie masek na wyciągnięcie ręki, wielu sklepikarzy przegląda je z pustymi rękami.

Hochul ogłosił zamówienie na maskę w agencji pomocy społecznej na Manhattanie, gdzie większość ludzi już nosi maski. Nowy Jork potrzebuje szczepień na jedzenie w restauracjach, rozrywkę i siłownieNowe przepisy nie będą miały wpływu na obszary, w których wymagane są szczepienia.

Stan odnotował ponad 68 000 pozytywnych testów na wirusa w siedmiodniowym okresie kończącym się w środę. Jest to najwyższy wskaźnik w ciągu siedmiu dni od początku lutego, a stawki rosną we wszystkich dzielnicach.

„Zmierzamy w górę w kierunku, którego już nie uważam za stabilny” – powiedział Hochul.

Prawie 3500 osób zostało hospitalizowanych z potwierdzonymi przypadkami Govt-19 w Nowym Jorku – ponad dwukrotnie więcej niż 1794 osób 7 listopada.

Powstanie jest szczególnie widoczne w niektórych częściach północnej części stanu Nowy Jork, odpowiadając za prawie jedną trzecią wszystkich zgonów z powodu COVID-19 potwierdzonych w szpitalach od sierpnia. Kilka dystryktów na północy stanu wprowadziło ostatnio zamaskowane rozporządzenia, w tym hrabstwo Eri, w którym znajdują się bawoły.

W hrabstwie Sullivan, w środku Doliny Hudson, Nancy McGrath, dyrektor ds. zdrowia publicznego, powiedziała, że ​​ludzie są zadowoleni z wirusa i że poparła zamówienie masek. Powiedział, że wskaźniki szczepień w odległych obszarach, w tym w Woodborne, były rozczarowująco niskie, a tylko 36% z około 3000 mieszkańców zostało w pełni zaszczepionych.

READ  Watykan poinformował, że papież Franciszek będzie hospitalizowany przez kilka dni z powodu problemów z oddychaniem

„Mamy bardzo mało dowodów na egzekwowanie prawa, a ludzie muszą postępować właściwie” – powiedział McGrath. „Ważna jest tutaj odpowiedzialność publiczna”.

Nowy Jork ma siódmy najwyższy odsetek w pełni zaszczepionych mieszkańców: 70,1%, według danych federalnych zaktualizowanych w piątek. Jednak według danych dotyczących około 1300 kodów pocztowych dostarczonych przez stanową agencję zdrowia, mniej niż 60% mieszkańców Nowego Jorku jest w pełni zaszczepionych w ponad 500 kodach pocztowych.

Trzydzieści dwa szpitale napowietrzne w Niagarze i innych miejscach musiały ograniczyć korzystanie z mniej niezbędnych operacji selektywnych począwszy od czwartku ze względu na problemy z wydajnością.

Szpital Glenfalls w hrabstwie Warren, jeden z najbardziej dotkniętych szpitali w stanie, powiedział, że od środy 50 ze 165 pacjentów miało COVID-19. Według danych stanowych są to najbardziej dotknięci pacjenci, którzy kiedykolwiek zostali zgłoszoni do szpitala.

Rzecznik szpitala F.J. Raymond Agnew powiedział: „Jesteśmy bardzo zajęci na wszystkich oddziałach szpitala. 70% przyjęć na COVID-19 jest nieszczepionych.

___

Raport Villeneuve i Hill z Albany w stanie Nowy Jork.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *