Po powrocie do Waszyngtonu Trump wygłasza przemówienie na temat przestępczości

WASZYNGTON (AP) — były prezydent Donald Trump Powróci do Waszyngtonu we wtorek po raz pierwszy od czasu opuszczenia urzędu, aby wygłosić przemówienie na temat przestępczości przed sojuszniczym think tankiem, który opracowuje program na jego drugą kadencję.

Trump zajmie się dwudniowym szczytem America First Agenda Summit, organizowanym przez America First Policy Institute, a niektórzy doradcy namawiają go, aby poświęcił więcej czasu na rozmowę o swojej wizji na przyszłość, a mniej na przerabianie wyborów w 2020 roku. Przygotowuje się do ogłoszenia oczekiwanej kampanii w Białym Domu 2024.

„Wierzę, że będzie to bardzo zorientowane na politykę, wybiegające w przyszłość przemówienie, podobne do State of the Union 5.0”, powiedziała Brooke Rollins, prezes AFPI. Składająca się z byłych urzędników administracji Trumpa i współpracowników organizacja non-profit jest powszechnie postrzegana jako „oczekująca administracja”, która może wkrótce przenieść się na zachód, jeśli Trump wygra kandydaturę na reelekcję.

Trump pojawia się w Waszyngtonie — styczeń. 20, jego pierwsza podróż od 2021 r.Kiedy prezydent Joe Biden objął urząd – Jego potencjalni rywale z 2024 r. podejmują coraz bardziej widoczne kroki, aby zakwestionować jego status chorążego partii. Należą do nich były wiceprezydent Mike Pence, który zachwala swój własny „program wolnościowy”. W rozmowach, które stanowią domyślny kontrast z Trumpem.

„Niektórzy mogą zdecydować się na skupienie się na przeszłości, ale uważam, że konserwatyści muszą skupić się na przyszłości. Jeśli to zrobimy, nie tylko wygramy kolejne wybory, ale zmienimy bieg amerykańskiej historii na pokolenia” – planował powiedzieć Pence. w przemówieniu w Heritage Foundation w Waszyngtonie przed wizytą Trumpa Pojawienie się Pence’a zostało przełożone z powodu niepogody, ale on wygłosi swoje przemówienie we wtorek rano przed Young America Foundation, niedaleko spotkania AFPI.

READ  Lotnisko w Dhace wreszcie otrzyma drugi pas startowy | HSIA zdobędzie drugi pas startowy

Trump spędził większość swojego czasu od czasu odejścia ze stanowiska w wyborach w 2020 r. na szerzeniu kłamstw na temat swojej porażki, aby zasiać wątpliwości co do zwycięstwa Bidena. W rzeczywistości nawet Komitet 6 stycznia Ujawniając swoje desperackie i nielegalne próby utrzymania się przy władzy i próbując powstrzymać pokojową zmianę władzy, odmówił powstrzymania brutalnego mobbingu swoich zwolenników, Trump nadal naciskał na urzędników, aby obalili zwycięstwo Bidena. Nie ma legalnego sposobu na zakłócenie ostatnich wyborów.

Miniatura wideo z YouTube

We wtorek planuje skupić się na bezpieczeństwie publicznym.

„Prezydent Trump widzi, że naród podupada częściowo z powodu rosnącej przestępczości i coraz mniej bezpiecznych społeczności w ramach polityki demokratycznej” – powiedział jego rzecznik Taylor Pudovich. „Jego komentarze podkreślają niepowodzenia polityczne Demokratów, jednocześnie wyznaczając amerykańską wizję bezpieczeństwa publicznego, która z pewnością będzie decydującym problemem w połowie kadencji i poza nią”.

Poza szczytem, ​​pracownicy America First Policy Institute kładą własne fundamenty na przyszłość, „upewniając się, że każda większa agencja ma zasady, personel i procesy, gdy odbijemy Biały Dom” – powiedział Rollins.

Wysiłki zmierzające do uniknięcia chaotycznych pierwszych dni pierwszej kadencji Trumpa, powiedział, są daremne, nie ma jasnych planów dla Białego Domu. Kiedy Trump ubiegał się o reelekcję, Rollins, ówczesny szef komisji polityki wewnętrznej Trumpa, zaczął opracowywać program drugiej kadencji z innymi urzędnikami administracji, w tym czołowym doradcą ds. polityki gospodarczej Larrym Kudlowem i doradcą ds. bezpieczeństwa narodowego Robertem O’Brienem.

Kiedy stało się jasne, że Trump opuści Biały Dom, stworzono AFPI, aby kontynuować tę pracę „zorganizowaną wokół agendy drugiej kadencji, której nie ujawniliśmy”, powiedział.

Po zwolnieniu z roli strefy lądowania dla byłych urzędników administracji Trumpa organizacja rozrosła się do giganta, z budżetem operacyjnym wynoszącym około 25 milionów dolarów i 150 pracownikami, w tym 17 byłych wyższych urzędników Białego Domu i dziewięciu byłych pracowników. Członkowie gabinetu.

READ  Trump odwołuje się od zeznań adwokata w sprawie dotyczącej dokumentów niejawnych

Grupa ma ponad 20 ośrodków politycznych i próbowała rozszerzyć swój zasięg poza Waszyngton, starając się wpłynąć na lokalne ciała ustawodawcze i rady szkolne. „American Leadership Initiative”, kierowana przez Michaela Rigasa, byłego szefa Biura Zarządzania Personelem, została uruchomiona kilka tygodni temu, aby zidentyfikować pracowników lojalnych wobec Trumpa i jego podejścia „America First” do zatrudniania w ramach większego wysiłku. Przekształcenie dużej części służby cywilnej Ostatnio zgłoszono Axios.

Grupa jest jedną z kilku organizacji pro-Trump, które kontynuowały rozwój polityki Trumpa podczas jego nieobecności, w tym America First Legal, która zajmuje się zwalczaniem agendy Bidena za pośrednictwem systemu sądowego, Centrum Odnowy Amerykańskiej i Instytutu Partnerstwa Konserwatywnego.

Szczyt ma na celu zwrócenie uwagi na „America First Agenda” AFPI, który koncentruje się na 10 kluczowych obszarach polityki, w tym gospodarce, opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie wyborczym. Obejmują one wiele problemów związanych z podpisem Trumpa, takich jak kontynuowanie budowy muru wzdłuż południowej granicy i jego plan „rozmontowania rządu wykonawczego”.

W poniedziałkowym przemówieniu były przewodniczący Izby Reprezentantów Newt Gingrich przypisał „Kontraktowi z Ameryką” za pomoc Republikanom w wygraniu wyborów śródokresowych w 1994 r., uznając tę ​​inicjatywę za kluczową dla przyszłego sukcesu GOP.

„Amerykanie chcą rozwiązań” – powiedział

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *